WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей - Реферат

Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей - Реферат

Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів
шлунково-кишкового тракту у дітей
Сьогодні найгострішою проблемою в нашому суспільстві є стан здоров'я населення, в тому числі й дитячого. Відомо, що в тій же мірі, в якій демократія є прелюдією людського розвитку здорові діти - в повному розумінні цього слова - є основою для розвитку країни.
Студентами групи ЗМ1 Хорт Н., Ципердюк Н. І Якібчук Л. була проведена науково-пошукова робота по темі "Значення фітотерапії в лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту у дітей", результати якої будуть наведені нижче.
Фітотерапія - це лікування, засноване на використанні лікарських рослин у вигляді настоїв, чаїв та відварів. До захворювань органів шлунково-кишкового тракту відносять: гострий та хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, первинний і вторинний дуоденіт, коліт, ентероколіт, панкреатит, дискінезія жовчних шляхів.
Для лікування цих захворювань, крім дієтотерапії, медикаментозного лікування, дуже часто використовують фітотерапію у вигляді приймання фіточаїв.
Перелічимо лікарські рослини, які мають фітотерапевтичний вплив на органи шлунково-кишкового тракту: полин, звіробій, ромашка аптечна, кора дуба, золототисячник, валер'яна, подорожник, шипшина, корінь аіра, бузина, суниця лісова, чебрець, пустинник, чистотіл, кукурудзяні рильця, м'ята перцева, березове листя і бруньки, калина, кропива дводомна, плоди кропу і петрушки, чорна смородина.
Ці лікарські рослини покращують секрецію шлунка і апетит, нормалізують кислотність, посилюють жовчогінну дію, посилюють тонус жовчного міхура і зменшують в'язкість жовчі, усувають біль у животі.
У нас під спостереженням знаходилось 28 дітей у віці від 6 до 15 років, які перебували на лікуванні у центральній районній дитячій лікарні із такими захворюваннями:
№ п./п. Діагноз Кількість дітей
1 Гострий гастрит 10
2 Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю 8
3 Хронічний гастрит з пониженою кислотністю 6
4 Дискінезія жовчовивідних проток 4
Хворим дітям було запропоновано комплексне лікування, в склад якого входило: медикаменти, лікувальна фізкультура, дієтотерапія, 20 із 28 дітей було призначено фітотерапію.
При гострому гастриті діти одержували відвари: звіробою, ромашки аптечної, подорожника, м'яти, тисячолисника.
Діти з хронічним гастритом з пониженою секреторною функцією одержували чаї із тисячолистника, полину, алоє, ягодів, червоної горобини, подорожника, соку свіжої капусти, чорної смородини і шипшини.
При хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією діти одержували: морквяний і картопляний сік, відваркропиви, який додавали в молоко, чаї із звіробою і подорожника.
Фіточай давали дітям 2 рази на день до їди; перед другим сніданком та обідом.
Результати фітотерапії наведені у таблиці.

п/п Прізвище, ім'я по-батькові хворих Діагноз Лікування без
фітотерапії Лікування з
фітотерапією Період
лікування
1 Тимінський В.В. Гострий гастрит + - 23 дні
2 Гоорнарук С.В. Гострий гастрит - + 20 дн
3 Непийвода Л.М. - + 19 дн
4 Фабіян С.В. Гострий гастрит + - 24 дн
5. Мартинюк Х.І + - 21 дн
6. Бакай Ю.Ю. - + 20 дн
7. Сідорак І.В. - + 21 дн
8. Іванюк Х.В. - + 18 дн
9 Свистун Н.М. - + 19 дн
10 Крив юк Н.І. - + 20 дн
11 Бігун Х.В. Хронічний гострий з
підвищеною кислотністю + - 21 дн
12 Копчу С.Ю. + - 24 дн
13 Михасюк М.М. - + 20 дн
14 Романенчук І.І. - + 21 дн
15 Федорук О. І. - + 17 дн
16 Литвин І.Ю. - + 19 дн
17 ВірашТ.Ю. - + 20 дн
18 Віраш Ю.Ю. - + 21 дн
19 Чичиков І.В. Хронічний гострий з
пониженою кислотністю + - 25 дн
20 Федірко Н.П. + - 26 дн
21 Віріновська Х.В. - + 21 дн
22 Іванська І. Й. - + 20 дн
23 Слободян О. І. . + 21 дн
24 Грінка С.М. - + 18 дн
25 Худик М.В. ДЖВШ - + 19 дн
26 Лисюк А. А. - + 17 дн
27 Шепетюк І.П. + - 22 дн
28 Гунько А.П. - + 20 дн
За даними цієї таблиці, ми можемо сказати, що діти, які окрім звичайного лікування даної хвороби, вживали фіточай, то їх стан покращився значно швидше, ніж у дітей, що не вживали його.
Отже, з цього можна зробити наступні висновки :
1. У дітей з гострим гастритом, що вживали фіточай швидше припинялись болі у животі, блювання, нудота, покращився апетит, ніж у дітей, що не вживали фіточай.
2. У дітей з хронічним гастритом з підвищеною кислотністю, що вживали фіточай швидше припинився біль у животі, відрижка кислим, покращився апетит, випорожнення стали стійкими.
3. У дітей з хронічним гастритом з пониженою кислотністю, що вживали фіточай швидше припинився біль, нудота, покращилося самопочуття, покращився апетит.
4. У дітей з дискінезією жовчновивідних шляхів, що вживали фіточай швидше припинився біль у правому підребер'ї, розрідження жовчі, що забезпечує покращення її відтоку.
Отже, ми можемо сказати, що фітотерапія відіграє важливе значення у лікуванні захворювань органів шлунково-кишкового тракту.
Тому що у дітей в комплекс лікування яких входили фіточаї стан покращувався на 2-3 дні швидше, виписувались додому через 17-21 день.
Відповідно які не отримували фіточай - 22-27 днів.
При контрольному обстеженні стан після виписки був задовільний.
Тож застосування фітотерапії в комплексі з традиційною медициною пришвидшуєпокращення стану хворих і забезпечує добре самопочуття після одуження.

 
 

Цікаве

Загрузка...