WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Алкоголізм і наслідки - Реферат

Алкоголізм і наслідки - Реферат

важкої кари вживати міцні напої молодятам в день весілля. Римляни писали на стінах алкоголіків слова Плутарха: "П'яниці породжують п'яниць". Серед населення побутує думка, що діти не хворіють алкоголізмом. Цією хворобою можуть хворіти діти грудного віку, якщо їх виносила і годує мати - алкоголічка. За статистичними даними ускладнена вагітність протікає у 28% жінок, що вживають алкоголь, недоношені діти народжуються у 34% жінок, а мертві плоди у 25% жінок.
Древньогрецький філософ і вчений Аристотель підкреслював, що жінки п'яниці породжують п'яниць.
Сучасна наука розрізняє такі основні шляхи впливу алкоголізму чоловіків і жінок на їх нащадків.
А) Тератогенний. Народження неповноцінної дитини, завдяки вживання жінкою в день зачаття або в перші тижні вагітності спиртних напоїв. Алкоголь, проникаючи через плаценту, може появити пряму токсичну дію на клітини ембріону і плоду, викликаючирізні аномалії, що одержали назву алкогольний синдром або алкогольна ембріопатія.
Б) Мутагенний. Різні пошкодження хромосом, розтяжки і розриви, утворення кільцевих хромосом статевих клітин в результаті хронічного зловживання алкоголю батьками. У плоду замість двох статевих хромосом утворюється три, що призводить до народження розумово відсталої дитини.
В) Соматогенний. Пов'язаний з травмами і хронічними захворюваннями батьків-алкоголіків, що негативно відбувається на розвиток плоду.
Г) Грудні діти хворіють алкоголізмом через кров і молоко матері.
Якщо вплив батька на плід визначається тільки в момент зачаття, то на розвиток зародку більше впливає організм матері. Передозована алкоголем і його токсичними продуктами кров матері легко проникає через плаценту в кров плоду, порушує обмін речовин, що призводить до викиднів, передчасних родів, народженню розумово відсталих дітей.
Вплив алкоголю на дитину не обмежується внутріутробним періодом. Спиртне, випите матір'ю, що годує дитину, переходить в молоко, в організм малюка, приносить йому непоправне лихо. Діти, що народилися від п'яниць, навіть не страдаючи психічною патологією, ростуть ослаблені, нервозні, замкнуті, злобні, жорстокі. У них спостерігаються невротичні стани загикування, розлади сну, почуття страху.
Таким чином, факторами, що впливають на дітей, є токсичне враження статевих залоз родичів-алкоголіків при хронічній інтоксикації алкоголем; гостре отруєння статевих клітин при зачатті, внутріутробне отруєння плоду у матері, що зловживає алкоголем, алкогольне отруєння малюка через грудне молоко матері-алкоголічки.
5. На дитячий організм Алголь діє сильніше і небезпечніше, ніж на дорослий. Адже в цьому віці утверджуються і посилено розвиваються всі життєво важливі системи. Так в молодшому шкільному віці завершується формування системи травлення, печінки. При вживанні алкоголю поражається слизова оболонка шлунково-кишкового тракту, затримується травлення. Алкоголь поступає в кров, потім у печінку, паралізуючи всі життєво важливі функції. Дитина стає схильна до захворювання хвороби Боткіна.
Трохи пізніше завершується формування серцево-судинної системи, серця, капілярного кровообігу, координації серцевої і судинної діяльності. Алкоголь поражає серцево-судинну систему, це призводить до дистрофії міокарду, збільшення тиску.
У середньому шкільному віці збільшуються розміри і форми грудної клітки, легень м'язів. Вживання алкоголю спричинює запальні процеси в трахеї, бронхах.
В період формування статевої системи вживання алкоголю затримує розвиток. Хронічне вживання алкоголю підлітками призводить до ранньої імпотенції.
6. Виходячи із соціологічних досліджень, вивчаючи спеціальну літературу, визначають основні завдання антиалкогольної пропаганди серед молоді:
І. Поширювати серед молоді знання про негативну дію алкогольних напоїв на організм людини з точки зору:
А) загально біологічної - дія алкоголю на організм людини, її органи і системи.
Б) генетичної - дія алкоголю на спадковість організму, потомство.
В) медичної дії алкоголю на здоров'я людини і тривалість її життя.
Г) соціологічної - дія алкоголю на діяльність, роботоздатність людини, сімейні стосунки, виховання дітей. Людина мусить усвідомити, несумісність алкоголю із здоровим способом життя.
ІІ. Формувати у молодих людей психологічні гальма, наслідування дурним прикладом однолітків, батьків, знайомих.
ІІІ. Ознайомити молодь із правовими нормами боротьби з п'янством. Виховання негативного ставлення до алкоголю повинно починатися ще в шкільному віці. За статистикою більше 80% людей почали вживати алкоголь в шкільному віці. Необхідно формувати у дітей психологічну нетерпимість до алкоголю і інших шкідливих звичок. Кожна людина повинна дотримуватися норм моралі, виконувати конституційні обов'язки, поважати права інших осіб, але критично віднотись до поступків, здійсненних людьми в нетверезому стані.
Робота антиалкогольної пропаганди належить не тільки навчальним закладам, але й сім'ї. Ця робота направлена на озброєння людини знаннями, які ви дозволили сформувати уяву про шкідливість.
Сьогодні українська молодь проходить тяжке випробування: пити чи не пити, палити чи не палити, починати сексуальне життя чи утримуватися. Цей вибір існував завжди, але за поширенням ВІЛ ЗПСШ, вільної програми алкоголю, тютюну, сексу - стає вибором життя. Тому необхідно мобілізувати всі можливості для допомоги молодій людині у свідомому самовизначенні.
Одним із найефективніших шляхів цього є ініціювання діалогу між ровесниками, діалогу свідомого та інформованого. Це є частиною цілеспрямованої сучасної системи профілактичних дій в усьому світі. Тому з серпня 2000 року Уряд України з підтримки Програми Розвитку ООН та ЮНЕЙДС в Україні впроваджує Програму "Сприяння просвітницькій роботі "рівний-рівному" серед молоді щодо здорового способу життя.
Здоровий спосіб життя включає в себе не тільки корисні звички, а й певні норми поведінки, цінні орієнтири. В цьому напрямку використовуються новітні освітні технології, до роботи з молоддю залучаються педагоги, психологи, медики, соціальні працівники та юристи.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
1) Безпека життєдіяльності" Є.Д.Желібо, Н.М. Заверука, В.В. Зацарний. Київ "Каравела" 2002.
2) "Вред алкоголя и никотина" П.М. Левитський, В.С. Язловецкий Київ. "Радянська школа" 1987.
3) "Культура разумного потребления" В.З. Роговин, Н.Ф. Наумова. Москва "Педагогіка" 1987.
4) "Сохранить здоровье смолоду" А.В. Чаклін, И.Л. Милиевская Москва "Педагогіка" 1987.

 
 

Цікаве

Загрузка...