WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Харчові добавки (вітамін С) - Реферат

Харчові добавки (вітамін С) - Реферат


Реферат на тему
Харчові добавки
(вітамін С)
Вітамін С (аскорбінова кислота)
Вітамін С настільки важливий для здоров'я людини, що майже неможливо представити собі хворобу, при якій добавки не приводили б до того чи іншого покращення.
Доза С-вітамінізації була встановлена багато років назад на рівні 60 мг , але з тих пір наука дізналася набагато більше. Як було багаторазово доведено, нам необхідно цілий грам (1000 мг) для попередження хвороби і ймовірно багато більше для її лікування. Отже в останні два десятиліття доза 1000 мг вважається популярнішою.
Палеонтологи порахували , що навіть до того , як механізм вироблення аскорбіну був утрачений в ході еволюції, первісні люди щоденно приймали з їжею від 400 мг до 2 г вітаміну С.
Отже , аскорбінова кислота - це одна з головних поживних речовин - антиоксидантів, що самостійно знищує вільні радикали і мікробні інфекції, а також продовжує життєдіяльність вільних антиоксидантів, включаючи вітамін Е і глутатіон. Хоча вона виявляє і інші дії, та основна полягає в тому, що люди , які вживають більш вітаміну С, живуть довше, ніж ті , хто вживає його менше.
Ось деякі причини:
Інфекції . Вітамін С не тільки безпосередньо вбиває бактерії і допомагає нейтралізувати бактеріальні токсини , а також активізує наші природні захисні механізми. Хоча він в тій чи іншій степені підтримує майже всі клітини імунної системи, більш всього виграють антитіла і білі клітини крові, які втрачають вітамін С в ході хвороби.
Успіх лікування залежить від того наскільки багато може винести організм. Більшість лікарів компліментарної медицини керуються принципом "кишечної перенасиченості" , розробленим Робертом Каскартом. Тобто ви приймаєте вітамін С до тих пір доки його приймає ваш кишечник .Коли вітаміну С більше ніж його може винести організм відбувається розслаблення кишечника , викликаючи тимчасовий приступ проносу. Отже, коли лікар призначає надто велику кількість вітаміну С, то як правило, приймають його внутрішньовенно , що дозволяє уникнути проносу , в той же час повністю насичуючи організм цією головною поживною речовиною.
Внутрішньовенне введення високих доз вітаміну С особливо ефективне і приносить полегкість людям, хворим на СНІД. Хоча вітамін С не можна вважати засобом від СНІДу, все ж він перешкоджає виробленню вірусів, а також нейтралізує фактор, який викликає наростаюче ослаблення імунної системи.
Астма і алергії . При використанні добавок понад 1000 мг в день чи більше вітамін С діє як антигістамінний засіб. Але результати можуть стати помітними лише через декілька тижнів, оскільки спочатку необхідно, щоб концентрація вітаміну в тканинах досягла оптимального рівня. І нарешті щоденний прийом 2 г вітаміну С знімає перегрузочну астму приблизно в половини групи дітей і молодих людей.
Виклик раку і інфаркту. Вітамін С визнаний сильним антиканцерогенним засобом , подавляє утворення канцерогенної речовини нітрозаміну, цим самим перешкоджає розвиток раку в шлунку і травному тракті. У жінок , при вживанні в оптимальній кількості на протязі всього життя, вітамін С може попереджувати рак грудей, рак шийки матки і передракові зміни клітин - дисплазії шийкиматки.
Інші результати також підтверджують , що високі дози вітаміну С можуть продовжувати виживання і покращення якості життя навіть онкохворих . Підозрюють, що вітамін С може стримувати ріст пухлин шляхом обволікування злоякісних вогнищ рубцьовою тканиною, а також за рахунок укріплення колагеновою тканиною до такої степені, що вона обмежує розростання.
Хвороби серця. Вітамін С приймає участь в захисті жирів крові від перетворення в атеросклеротичні бляшки, по антиокисному потенціалу більш ніж вдвоє перевищує склянку червоного вина. При цьому вітамін С на відміну від алкоголю не подразнює печінку і не руйнує запас мінеральних речовин в організмі.
Стрес. Здатність успішного справлення з емоційним і фізичним тягарем стресу, можливо, в більшій степені залежить від вітаміну С ніж від будь - якої іншої поживної речовини . Вітамін С допомагає при виробці стресових гормонів і захищає організм від токсинів, виникаючих в процесі їх метаболізму.
Ожиріння. Хоча вітамін С не впливає на процес втрати ваги , він все ж робить процес похудання більш здоровим, звільняючи організм від шкідливих речовин, що звільняються при розпаді жиру. Нарешті вітамін С допомагає печінці витримувати більш сильну дію вільних радикалів, що викликаються втратою ваги.
Подагра. Добавки аскорбінової кислоти полегшують приступи подагри, але у великих дозах.
Жовчогінна хвороба. Доведено , що вітамін С в дозі 2 г в день сповільнює процес утворення каменів на 350 %
Розлади зору. Вітамін С створює антиокисний захист очей, який здатний попереджувати утворення катаракт і сповільнювати їх ріст. Крім того аскорбінова кислота ослаблює внутрішній тиск , таким чином знижуючи ризик глаукоми. Внутрішньовенне введення великих доз вітаміну С швидко зменшує внутрішньо очний тиск.
Наркотична залежність . Мегадози вітаміну С (до 50 г в день) , особливо в поєднанні з високобілковою дієтою і додаванням В-комплексу, знімали симптоми відвикання у людей , що звільняються від героїнової залежності. Великі дози можуть знижувати у наркоманів потяг до наркотиків.
Рекомендації по використанню добавок.
Для загальнооздоровчих цілей всім нам потрібно вживати по меншій мірі 500 мг аскорбінової кислоти в день разом з такою ж кількістю біофлавоноїдів - поживних речовин , що присутні в природних джерелах вітаміну С, підвищуючи його ефективність.
Щоб ще надійніше гарантувати , що ви одержите фактори С-комплексу, по меншій мірі 75 мг із сумарної кількості вживаної вами аскорбінової кислоти повинні поступати із їжі.
Хорошим вибором будуть темно - зелені овочі, лимонний сік, червоний перець, томати, а також капуста, цитрусові, полуниці, паприка, гірчиця і хрін. Навіть якщо продукти містять дуже мало аскорбінової кислоти , вони служать джерелом вітаміну С , які зроблять ваші добавки більш ефективними.
Отже , не хвилюючись про кількості , а також керуючись цими рекомендаціями можемо насичувати кожну клітину свого організму цим оздоровлюючим антиоксидантом.
Література: Р.Аткінс "Біодобавки лікаря Аткінса".

 
 

Цікаве

Загрузка...