WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Техніка безпеки роботи в операційно-перев’язочному блоці - Реферат

Техніка безпеки роботи в операційно-перев’язочному блоці - Реферат


ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
РОБОТИ
в операційно-перев'язочному блоці
Сучасні операційні блоки оснащені великою кількістю приладів та обладнання, де використовується електрика. На різних предметах, приладах, одязі персоналу може утворюватися статична електрика.
Як показує досвід, вибухи наркозної апаратури і пожежі в операційних виникають внаслідок неправильної експлуатації і порушення техніки безпеки.
Тому слід дотримуватись таких правил безпеки:
а) перед початком роботи:
1) Пере операцією персонал, який бере в ній участь, повинне прийняти гігієнічний душ і надіти стерильну санітарно-гігієнічну одежу.
2) Персоналу в операційному блоці категорично забороняється носити одяг із шерсті, шовку, нейлону, капрону і ін. синтетичних матеріалів, які сильно електризуються під час рухів, що призводить до швидкого накопичення електричних зарядів на тілі людини.
3) Персоналу в операційній категорично забороняється носити браслети, годинники та ін. металічні предмети.
4) Перед експлуатацією обладнання персонал повинне старанно перевірити цілісність проводів, які ідуть для підключення до електросітки і від апарату до хворого.
5) Перед початком роботи персонал повинен перевірити щоби всі металічні і електропровідні неметалічні частини обладнання були заземлені для відведення заряду статичної електрики.
6) При виявленні "пробою на корпус" електричного струму персонал повинен виключити електроприлад і повідомити зав.відділом.
7) Перед початком і протягом операції необхідно контролювати в операційній відносну вологість повітря (за допомогою гігрометра) і температуру. Відносна вологість повітря становить 60 5% температура повітря +21 - +25оС.
8) Перед початком наркозу необхідно перевірити персонал на наявність електростатичного заряду. Для його зняття кожний повинен намірено заземлити себе доторканням руки до металічного предмету, наприклад, до металічної частини операційного стола. У випадку виникнення електростатичного розряду, працівник повинен залишитиопераційну для усунення причин його накопичення. Наприклад, заміною взуття або одягу.
б) під час роботи:
1) Персоналу операційного блоку забороняється працювати на несправних приладах і апаратах.
2) Необхідно виключити можливість дотикання хворого з металічними предметами, наприклад з операційним столом, для чого операційний стіл покривають простинею так, щоб її краї звисали зі всіх сторін операційного стола.
3) Під час операції в зоні знаходження членів операційної бригади необхідно брати проби повітря на наявність в ньому парів на наявність в ньому парів анестетиків.
4) Відправку божій і препаратів, взятих під час операції, персонал повинен здійснювати в закритих ємностях.
в) попередження пожарів і вибухів:
1) В операційних забороняється застосовування відкритого полум'я (спиртівки, газові горілки, запалені сірники і т.д.) і електронагрівальних приладів.
2) Підлога в операційній має бути досить провідною для статичної електрики. Обробка поверхні підлоги воском або лаком забороняється. Якщо немає електропровідної підлоги, усю апаратуру слід надійно заземлити.
3) Категорично забороняється в операційній перемішувати гази з одного балона в інший. Зливати ефір потрібно повільно.
4) Не дозволяється розташовувати на підлозі розподільні щитки із штепсельними розетками. Штепсельні розетки, які вимикаються, слід розміщувати не нижче 1,5 м від підлоги, а ножні вимикачі - поза операційною.
г) після роботи:
1) Привести в порядок робоче місце.
2) Апарати привести в початкове положення, згідно інструкції по їх експлуатації.
3) Провести вологе прибирання операційного блоку з використанням дезинфікуючих середників.
4) Перевірити виключення електросіті, вентиляції і газу.
5) Про всі недостатки і несправності, які виявлені під час роботи, персонал повинен зробити відповідні записи в журналі технічного обслуговування і повідомити керівника.

 
 

Цікаве

Загрузка...