WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Техніки внутрішньовенних ін’єкцій, взяття крові із вени, кровопускання - Реферат

Техніки внутрішньовенних ін’єкцій, взяття крові із вени, кровопускання - Реферат

рукавички. Забезпечується інфекційна безпека.
7.Одягнути стерильну маску. Забезпечується інфекційна безпека.
ІІ. Виконання процедури
1.Намітити місце пункції в ліктьовому згині. Забезпечується добра фіксація вен в підшкірній основі, що не дає їй можливості зміщуватися і спадатися під час ін'єкції.
2.На плече вище ліктьового згину накласти гумовий джгут під джгут підкласти полотняну серветку. Забезпечується чітке контурування венозних стовбурів.
3.Запропонувати пацієнту кілька разів енергійно стиснути і розтиснути кулак. Розтерти згинальну поверхню передпліччя рукою у напрямку від кистідо ліктьового згину. Забезпечується посилення венозного застою.
4.Кічиком вказівного пальця правої руки про пальпувати вени ліктьового згину і вибрати велику і малорухому вену. Забезпечується правильність медсестринського догляду.
5.Запропонувати пацієнту стиснути кулак. Забезпечується чітке контурування вени.
6.Двічі протерти місце ін'єкції стерильними ватними кульками, змоченими у 70% розчині етилового спирту. Забезпечується інфекційна безпека.
7.Взяти шприц правою рукою так, щоб 2 палець підтримував муфту голки, 1, 3, і 4 пальці - циліндр шприца, а 5 палець розміщувався на поршні.
8.Першим пальцем лівої руки відтягнути шкіру нижче від наміченого місця пункції. Забезпечується точна фіксація вени.
9.Голку шприца встановити під гострим кутом до поверхні шкіри по напрямі току крові. Зріз голки повинен бути догори. Обережно проколоти шкіру і стінку фіксованої вени. Забезпечується правильність догляду.
10.Опустити шприц і провести голку ще на 5-10 мм по ходу вени. Якщо з першого разу не вдалося потрапили у вену, потрібно потягнути голку трохи на себе або ввести її трохи глибше, але що вона залишалася у підшкірній основі.
11.Під час взяття крові із вени джгут із руки не знімати, кулак пацієнт не повинен розтискувати. Після заповнення шприца необхідно кількістю крові (за призначенням лікаря)зняти джгут, запропонувати пацієнту розтиснути кулак.
ІІІ. Закінчення процедури
1.Після маніпуляції прикласти до місця пункції стерильну ватну кульку змочену у 70% розчині етилового спирту і витягнути голку із вени. Забезпечується інфекційна безпека.
2.Пацієнту запропонувати зігнути руку в ліктьовому суглобі і затиснути ватну кульку з спиртом на 3-5 хв. Забезпечується інфекційна безпека.
3.Від'єднати голку від шприца і покласти її в лоток.
4.В ліву руку взяти чисту, суху пробірку, нахиляючи її, а правою рукою обережно випустити кров із шприца по стінці пробірки. Запобігання швидкому розпаданню форменних елементів крові.
5.Пробірку з кров'ю поставити в штатив, закрити ватним тампоном.
6.Прикріпити етикетку-направлення до пробірки з зовнішньої сторони. Забезпечується правильність медсестринського догляду.
7.Відпрацьовані ватні кульки занурити у 5% розчині хлораміну в ємності, промаркірованій "Для використаних ватних кульок" на 1 годину. Забезпечується інфекційна безпека.
8.Через 3-4 години пробірки доставити у лабораторію.
9.Вимити двічі руки з милом під проточною водою, витерти чистим рушником. Забезпечується інфекційна безпека.
10.Зробити відмітку про виконання процедури. Забезпечується послідовність медсестринського догляду.
АЛГОРИТМ
Кровопускання
Оснащення: Стерильні система одноразового використання в упаковці, стерильні гумові рукавиці одноразового використання в упаковці, стерильна маска одноразового використання в упаковці, стерильний лоток, голка Дюфо з насадженою на неї гумовою трубкою, кровоспинний затискач, серветки, ватні кульки, ножиці, пінцети, 70% р-н етилового спирту, лоток чистий, джгут, полотняна серветка (рушник), градуйований флакон, лоток для використаних матеріалів.
Етапи Обґрунтування
І.Підготовка процедури
1.Одягнути поліетиленовий фартух. Забезпечується інфекційна безпека.
2.ретельно вимити двічі руки з милом під проточною водою, витерти і обробити 70% розчином етилового спирту, одягнути рукавички. Забезпечується інфекційна безпека.
3.Одягнути стерильну маску. Забезпечується інфекційна безпека.
4.Провести психологічну підготовку пацієнта. Заохочення пацієнта до співпраці.
5.Запропонувати пацієнту звільнити сечовий міхур.
6.Покласти пацієнта на спину, голову повернути в бік, протилежний ділянці кровопускання.
7.Надати руці пацієнта положення максимального розгинання.
ІІ. Виконання процедури.
1.Накласти гумовий джгут; під джгут підкласти полотняну серветку. При цьому рука пацієнта повинна набути синюшного кольору. Створення венозного штучного стазу.
2.Кінчиком вказівного пальця правої руки пропальпувати вени ліктьового згину в вибрати велику і малорухому вену. Забезпечується правильністю медсестринського догляду.
3.Протерти місця пункції стерильними ватними кульками змоченими у 70% розчині етилового сприту. Забезпечується інфекційна безпека.
4.Накласти затискач на трубку нижній кінець якої помістити в градуйований флакон.
5.Першим пальцем лівої руки відтягнути місця пункції. Забезпечується точна фіксація вени.
6.Першим та другим пальцями правої руки взяти за муфту голку Дюфо, зріз якої направлений доверху.
8.Здійснити пункцію вени, зняти затискач і випустити у градуйований флакон потрібну кількість крові (300-500 мл за призначенням лікаря).
ІІІ. Закінчення процедури.
1.Зняти джгут.
2. Прикласти до місця пункції стерильну ватну кульку, змочену у 70% районі етилового спирту, вийняти голку із вени. Забезпечується інфекційна безпека.
3.Запропонувати пацієнту зігнути руку у ліктьовому суглобі і затиснути ватну кульку із спиртом на 3-5 хв. Забезпечується інфекційна безпека.
4.Пацієнту надати у ліжку горизонтальне положення на 2 год. Після кровопускання пацієнт повинен дотримуватися постійного режиму 1 добу.
5.Відпрацювані ватні кульки закурити у 5% розчині хлораміну в ємності, промаркірованій "Для використаних ватних кульок" на 1 годину. Забезпечується інфекційна безпека.
6.Провести дезінфекцію голки Дюфо, гумової трубки і крові одержаної при кровопусканні. Заливаючи її 5% розчином хлораміну на 1 год. Забезпечується інфекційна безпека.
7.Вимити проточною водою, витерти чистим рушником. Забезпечується інфекційна безпека.
8.Зробити відмітку про виконання маніпуляції. Забезпечується послідовність медсестринського

 
 

Цікаве

Загрузка...