WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Дефіцит заліза у вагітних - Реферат

Дефіцит заліза у вагітних - Реферат

пологи, або швидкі та стрімкі. Порушуються коагуляцій ні властивості крові, що є причиною масивних крововтрат.
Вплив ЗДА вагітних на стан плода.
Анемія сприяє розвитку синдрому затримки розвитку плода, хронічної гіпоксії плода, яка може закінчитись його загибеллю в пологах або в післяпологовому періоді. Діти народжуються незрілими з низькою масою тіла. Дефіцит заліза у матері під час вагітності впливає на ріс і розвиток мозку у дитини, викликає серйозні відхилення в розвитку імунної системи, які проявляються зниженням рівня імуноглобулінів основних класів та комплементу, абсолютної та відносної кількості В- і Т-лімфоцитів.
В період новонародженості у дітей спостерігається велика втрата маси тіла і більш повільне її відновлення, запізніле відпадання пуповидного залишку і відстрочена епітелізація пупкової ранки, тривалий перебіг фізіологічної жовтяниці. Гнійно-септичні захворювання у таких дітей розвиваються у 2,2 рази частіше; часто розвивається анемія.
Лікування ЗДА.
1. Харчування повинне бути повноцінним, з достатнім вмістом заліза та білка. Особливо корисні м'ясні продукти. З м'яса всмоктується 6% заліза, з яєць, риби - у 2 рази менше, аз рослинної їжі - тільки 0,2%.
Дієта при ЗДА повинна містити 120-200 г м'яса або 150-250 г риби на день, 1яйце, до 1 кг молочних продуктів (сир, кефір та ні.), 80-100 г жирів; овочів та фруктів - біля 800 г, частину з яких треба з'їдати в сирому вигляді (морква, капуста, яблука, ріпа).
Багато заліза міститься у баранині, яловичині, печінці, куразі, гранатах, горіхах, відварі шипшини.
Показані вітамінні препарати "Гендевіт", "Ундевіт", "Левіт".
2. Гемотрансфузії проводяться за життєвими показами. При цьому керуються не рівнем гемоглобіну, а загальним станом та станом геодинаміки. Покази для гемотрансфузії можуть виникнути за 1-2 дні до родорозрішення при рівні гемоглобіну 40-50 г/л.
3. Лікування ЗДА проводять препаратами заліза, в основному для перорального застосування.
Показами для призначення ін'єкційних препаратів є:
- порушення всмоктування Fe при захворюваннях ШКТ;
- індивідуальна непереносимість солей заліза;
- загострення виразкової хвороби шлунку та ДПК;
- напередодні операції.
Для парентерального введення використовуються препарати трьохвалентного заліза: феррум Лек, фербітол, ферковен.
Рекомендується використовувати пероральні препарати Fe2+ (зручність застосування, краща переносимість), а не Fe3+ (краща абсорбція), сульфат заліза FeSO4 (краща абсорбція, ефективність, дешевше), препарати із сповільненим виділенням Fe2+ (краща абсорбція, краща переносимість).
Цим вимогам краще інших препаратів відповідають тардіферон, гіно - (містить фалієву кислоту, добова потреба 250 мкг) тардіферон, гемоферон пролангатум, сорбіфер дурулес.
Можна також призначити ферроплекс, конферон, актиферрин, ферроградумент, фенюльс.
Добова доза для профілактики анемії та лікування легкої форми 60 мг Fe2+,а для лікування вираженої анемії 120 мг Fe2+.
Всмоктується тільки двохвалентне закисне залізо. Трьохвалентне окисне залізо, в органах травлення повинне перейти у двохвалентне, щоб всмоктатись і перетворившись в плазмі крові в трьохвалентне залізо, прийняти участь у відновленні рівня гемоглобіну.
З лікарських препаратів можна всмоктатись в 15-20 разів більше заліза, ніж з їжі; поступивши в організм воно депонується в формі ферритину та гемосидергину і тільки потім мобілізується для гемоглобіноутворення.
Посилають всмоктування заліза: цистеїн, аскорбінова та янтарна кислоти.
Лікування препаратами заліза повинно бути тривалим. Підйом ретикулоцитів (ретикулоцитарна криза) при адекватній дозі заліза відмічається на 8-12 день, вмісту гемоглобіну на кінець 3-го тижня. Нормалізація показників червоної крові настає тільки через 5-8 тижнів лікування. Загальний стан хворих покращується раніше.
Після 2-3 місячного лікування і ліквідації гематологічної картини анемії, дозу препаратів заліза зменшують вдвоє - такий курс триває ще 3 місяці. Відновивши запаси заліза доцільно ще півроку приймати невеликі дози лікарських препаратів (феррокаль по 2 табл., тардіоферон по 1 табл. На день) на протязі 6-7 днів після закінчення менструації, особливо якщо вони часті або тривалі. У випадку великих крововтрат, що тривають, рекомендується кожний рік на протязі місяця приймати повну дозу антианемічного лікування.
Ведення вагітності і пологів.
1. Формувати групи підвищеного ризику по розвитку анемії в ЖК. До них можна віднести жінок:
- раніше хворіли на анемію;
- які мають хронічні інфекційні захворювання, хронічні захворювання ШКТ;
- багатородивших;
- з рівнем гемоглобіну в І триместрі менше 120 г/л;
- з багатопліддям;
- з гестозом;
- у яких менструації тривають більше 5 днів;
- з перед лежанням плаценти;
2. У вагітних з групи ризику починаючи з 12-14 тижнів вагітності проводити ферропрофілактику: призначати невеликі дози препаратів заліза (1-2 табл. На день) на протязі 4-6 міс., або курсами по 2-3- тижні з перервами у 2-3 тижні; 3-5 курсів за час вагітності.
3. При розвитку ЗДА - лікування препаратами заліза:
- після відновлення показників Нв та еритроцитів - перехід на підтримуючу дозу ферропрепаратів;
- у 26 тижнів та в ІІІ триместрі провести повторні курси профілактичного антианемічного лікування;
- госпіталізація: при показнику гемоглобіну менше 90 г/л;
4. До пологова госпіталізація вагітних з ЗДА за 7-10 днів до терміну пологів.
Пологи ведуть консервативно, проводять профілактику кровотечі в ІІІ періоді пологів та ранньому післяпологову періоді.

 
 

Цікаве

Загрузка...