WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Профілактика внутрішньо-лікарняних інфекцій, що передаються через кров (СНІД, вірусний гепатит) - Реферат

Профілактика внутрішньо-лікарняних інфекцій, що передаються через кров (СНІД, вірусний гепатит) - Реферат

дезінфекції, та дезінфекції у осередку інфекції.
3. Надається карантин на 35 днів від дня ізоляції хворого.
4. Усім контактним, які не хворіли на гепатит вводиться імуноглобулін (за 10 років - 1 мл, після 10 років - 1,5 мл.).
5. За контактними у вогнищі інфекції встановлюється спостереження та 35 днів, з визначенням активності Ал АТ та анти-НАV. 1 д. М.
Профілактика гепатиту В має систему заходів, які спрямовані на:
1. Ретельне обстеження донорів перед здачею крові з визначенням НВsНg та активності.
2. Проводять диспансерне спостереження за діями-реципієнтами крові та її препаратами протягом 6 місяців.
3. Для запобігання інфікування новонароджених усім вагітним проводять дворазове обстеження на НВsАg та НВеАg методом ІФА, РІМ на 6 та на 32 тижні вагітності. При наявності специфічно імунологічних маркерів вірусу гепатиту В питання акушерсько-гінекологічної тактики вирішується індивідуально.
4. Профілактика парантерального інфікування базується на виконання наказів М30 України, які регламентують профілактику вірусних гепатитів та ВІЛ-інфекцій.
Починаючи з 1996 року в Україні проводиться планова активна імунізація проти гепатиту В за календарем щеплень.
СНІД - інфекційне захворювання, що викликається лімфатропними ретровірусами, які уражають тимусзалежний ланцюжок імунної системи, при цьому організм стає сприятливим до вторинної інфекції і злоякісних пухлин.
Збудником СНІДу є вірус (ретровірус), який має здатність уражати імунну систему організму. Розрізняють два типи вірусу імунодефіциту людини, щовикликають синдром набутого імунодефіциту (скорочено СНІД), - ВІЛ-А, ВІЛ-2. ВІЛ-1 розповсюджений у всіх країнах світу. ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) дуже чутливий до нагрівання, при кип'ятінні він гине відразу, на нього згубно діють 70: спирт, 0,2% розчин гіпохлориту натрію та інші дезінфекційні розчини. Однак цей вірус зберігає життєдіяльність у висуненому стані впродовж 4-6 діб при t 22оС, а при нижній t - ще довше. Джерелом зараження ВІЛ-інфекцією є хвора людина на СНІД або вірусоносій. Хворі на СНІД заражені протягом усього життя, Кількість інфікованих ВІЛ у багато разів перевищує кількість хворих на СНІД, інфікована людина досить швидко стає зараженою іноді через 1-2 тижні після зараження. Існують такі шляхи зараження:
- статевий, який забезпечує природний перехід збудника від однієї людини до іншої, в тому числі при статевих збоченнях (гомосексуалізмі);
- парентеральний шлях зараження трапляється при недотриманні санітарних умов проведення ін'єкцій, особливо внутрішньовенних, коли ін'єкції роблять одним шприцом, змінюючи тільки голку, чисто це трапляється в ін'єкційних наркотиків;
- професійний шлях зараження медичних працівників, у тому числі і медсестер, трапляється тоді, коли кров хворого на СНІД попадає на ушкоджену шкіру (мікротравми, тріщини, тощо) чи слизові оболонки при внутрішньовенних маніпуляціях;
- трансфузійний шлях передачі при переливанні здоровій людині крові хворого на СНІДЖ. Це трапляється рідко;
- трансплацентраний - від хворої на СНІД вагітної її дитині.
Отже, ВІЛ може передаватися ввід людини до людини при прямому контакті: "кров-кров" або "сперма-кров". Передача вірусу із слиною під час поцілунку малоймовірна. Через укуси комах вірус не передається.
Захворювання може розпочатись гостро у вигляді інфекційної хвороби з підвищенням температури тіла, ангіни, збільшення лімфатичних вузлів, печінки, селезінки, висипці на шкірі.
В цей час вірус ВІЛ уже циркулює в крові в ній можна виявити антитіла до ВІЛ-інфекцій. Потім настає асимптомний період, що триває від декількох місяців до 3-5 років. У подальшому виникає "безпричинне" підвищення температури тіла, слабість, пітливість, лихоманка, схуднення. В наслідок зниження резистентності організму хворі досить чутливі до будь-якої супровідної інфекції, перебіг якої досить тяжкий. Поряд із цим, у хворих виникають специфічні пухлини. Поступово всі появи хвороби стають стійкими і вона переходить в останню стадію - СНІД. СНІД триває від декількох місяців до 5 років і більше закінчується смертю.
Сьогодні немає препаратів, які вилікували б інфікованих хворих на СНІД. Проте застосовують медикаменти, які гальмують розвиток хвороби і продовжують тривалість життя.
Профілактичні засоби:
1. Широка санітарно-освітня робота серед населення.
2. Уникнення дошлюбних і позашлюбних статевих зв'язків, гомосексуальних зв'язків.
3. Використання презервативів (знижує ймовірність зараження у 200-500 разів).
4. Профілактика наркоманії, зокрема парентального введення наркотиків, особливо уникнення групового введення одним шприцом.
5. Правильна стерилізація медичного інструментарію, колючих і ріжучих предметів, широке застосування шприців і голок одноразового використання.
6. Медичні сестри, лабораторні, які контактують кров'ю повинні користуватися індивідуальними засобами захисту.
7. Ретельний контроль донорської крові.
Увесь медичний персонал повинен суворо дотримуватись правил асептики.
Використана література:
1. Стефан Хміль, Леся Романчик, Зінаїда Кучма "Медсестринство в гінекології", 2000 р.
2. Посібник для медичних училищ та коледжів по спеціальності "Сестринська справа", 1999 р.
3. О.М. Кіт, О.Л. Ковальчук, Г.Т. Пустовойт "Медсестринство в хірургії", 2002 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...