WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Обмін речовин та енергії - Контрольна робота

Обмін речовин та енергії - Контрольна робота

тракту, водного і вуглеводного обміну), арибофлавіноз (падає зір, на шкірі обличчя, в області носа, вух, навколо очей сушиться шкіра. Буває, що запалюється слизові оболонки губ і ротової порожнини) анемія (мала кількість еритроцитів в крові), цинга (запалення десен), рахіт (викривлення кісток).
Так, що вітаміни мають велике значення для організму дитини його росту і розвитку.
?
3. Авітаміноз, гіповітамінози.
Авітамінозом називається відсутність в організмі будь-якого важного для життя вітаміну. Однак в більше випадках у дітей трапляється не повна відсутність вітамінів, а нестача їх. І цей стан пов'язаний з нестачею вітамінів, - гіповітаміноз. Для дитячого організму характерним є значна енергія росту, напруження процесів обміну і тому потреба у вітамінах у нього значно вища, ніж у дорослих.
У період посиленого росту (перші 2 роки життя, 6-8 років і період, що передує статевому дозріванню, 12-14 років) дитина потребує підвищеної кількості вітамінів.
Елементарний гіповітаміноз розвивається при недостатньому знаходженні вітамінів з їжею (недостатня кількість фруктів, овочів,соків).
Ендогенний гіповітаміноз розвивається у разі порушення всмоктування вітамінів у травному каналі або при частковому руйнуванні їх (захворювання шлунка, кишок).
Гіповітамінози можуть також виникати при тривалих і тяжких інфекційних захворюваннях, нестачі білків, і надлишку вуглеводів в організмі.
Гіповітаміноз А.Ретинол надходить в організм у готовому вигляді з м'ясною та молочною їжею, з рослинною їжею, з яких він синтезується в клітинах слизової оболонки кишок і печінки. При гіповітамінозі спостерігається схильність до гнійничкових уражень шкіри, сухість та тьмяність волосся, ламкість нігтів. Якщо в дітей дефіцит ретинолу вони відстають у масі та зрості. Профілактика полягає в правильному годуванні дітей. Профілактична доза ретинолу для дитини - 3300 МО/1МО = 0,93 мкг віт. А.
Гіповітаміноз виникає при недостатньому вмісті аскорбінової кислоти в їжі. Основні джерела аскорбінової кислоти такі: солодкий перець, петрушка, кріп, зелене цибуля, помідори.
При гіповітамінозі С: діти стають малорухливими, на шкірі з'являються дуже дрібні петехії. При травмі, уколі виникає крововилив. Профілактика полягає у своєчасному призначенні настою шипшини, соків (смородинного, яблучного). Профілактична доза аскорбінової кислоти становить 50-200 мг.
Гіповітаміноз Р. Вітамін Р (рутин, цитрин) має виражену дію на стінки судин. Основні джерела його ті самі, що й аскорбінової кислоти.
Гіповітаміноз рутину тісно пов'язаний з С - вітамінною недостатністю. Потреба дитини на добу - 10 -25 мг. У зв'язку з біофункціональною близькістю у поєднанні з аскорбінової кислотою; він дістав назву аскорутин.
Гіповітаміноз зумовлений недостатністю вітамінів групи В. До цієї групи входять фолієва кислота, тіамін, рибофлавін, нікотинова кислота, піридоксин, ціанокобаламін, кальцію пангамат, біотин і пантотенова кислота. Вітаміни групи В беруть участь у забезпеченні нормальної функції серцево-судинної, м'язової, кровотворної систем мозку, регулюють обмінні процеси в організмі.
Джерелом вітамінів групи В є шпинат, горіхи, риба, гриби. Вітаміни групи В синтезуються мікрофлорою кишок, нестача їх має комплексний характер.
Гіповітаміноз В2. Рибофлавін бере участь у процесах росту і відновлення тканин. При його дефіциті знижується засвоєння білків, знижується імунітет. Основним джерелом рибофлавіну є злакової і бобові культури, печінка, субпродукти, яйця. Добова потреба до 1 року - 1 мг, до 3 років - 1,5 мг, старше 3 років - до 3 мг.
Гіповітаміноз РР. Нестача нікотинової кислоти в організмі веде до виникнення пеларги (шершава шкіра). Розгорнута клініка нестачі нікотинової кислоти характеризується наявністю тріади Д: дерматит, діарея, деменція. Профілактика, повноцінне харчування з продуктів введенням до раціону що містять нікотинову кислоту (м'ясо, яйця, крупа, риба).
Потреба організму дитини в нікотиновій кислоті становить 5-20 мг на рік життя.
Гіповітаміноз Вс. Фолієва кислота синтезується мікрофлорою кишок. При нестачі її в організмі гальмується еритроноез, виникають розлади травлення, гастрит, паралічні та судороги, розвивається анемія. Добова потреба дитини - 1 мг.
Гіповітаміноз В6. Основні джерела піридоксину: зернові та бобові культури. Свинина, печінка, телятина, свинина, баранина, сир, риба (тріска, тунець, лосось). Добова потреб для дітей 1 мг.
Гіповітаміноз В12. Джерела ціанокабаламіну - печінка, риба, яйця. Добова потреба становить 0,5- 2мг.
Гіповітаміноз Е. Зустрічаєть рідко. Добова норма становить - 100 мг. Багато віт. Е в м'ясі, жирі, пшениці, молоці й маслі.
Гіповітаміноз К. Філохінони - вітаміни коагуляції, підвищують здатність крові зсідатися, синтезуються мікрофлорою кишок, всмоктуються тільки при наявності жовчі.
Джерела філохінонів - капуста, шпинат, помідори, горох, печінка.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Клиническая педиатрия. Том І. Под редакцией проф. Бр. Братанова. - София: "Медицина и физкультура", 1993 р.
2. Рецепты оздоровительного питания. Авт.-сост. Е.В. Высоцкая. - Мн.: "Современный литератор", 1999 р.
3. Сестра-воспитательница яслей и младших групп детских садов. Под ред. М.Д. Ковришной. М.: "Медицина", 1977 р.
4. Дитячі хвороби: Підручник/За ред. С.К. Ткаченка - К.: "Вища школа", 1991 р.
5. Скурихин И.М., Шатерников В.А. Как правильно питаться. - М.: "Легкая и пищевая промышленность", 1983 р.
6. Студенникин М.Я. Книга о здоровье детей. - 3-е изд. Неправильное и доп. М.: "Медицина", 1982 р.
7. Шабатура М.Н., Матяш Н.Ю., Мотузний В.О. Біологія людини: (Підручник для учнів 8-9-х класів середньої загальноосвітньої школи) - К.: "Генеза", 1997 р.
8. Підручник. Загальна біологія. Ботаніка. Зоологія. - К.: "Вища школа", 2003 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...