WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Алкоголізм, наркоманія, віл/cнід як соціальні проблеми: характеристика та шляхи попередження - Реферат

Алкоголізм, наркоманія, віл/cнід як соціальні проблеми: характеристика та шляхи попередження - Реферат

значної кількості конфліктних ситуацій на основі економічної кризи і соціально-політичних негараздів у державі.
У всьому світі алкоголізм є однією з найважливіших проблем людства. Алкогольні захворювання виходять на перше місце після серцево-судинних. У деяких країнах пияцтво розцінюється як національне лихо, як загроза національній безпеці держави.
Люди часто не замислюються над наслідками впливу алкоголю на організм. А вони небезпечні.
Шкідливі наслідки впливу алкоголю на організм:
- уповільнення реакції на зовнішні подразники;
- послаблення координації;
- зниження здатності ясно мислити;
- погіршення пам'яті;
- блювота;
-подвоєння в очах;
- затьмарення свідомості;
- відсутність самоконтролю;
- втрата свідомості;
- кома;
- смерть.
Сьогодні можна стверджувати, що в нашій країні, як це не прикро, склалася своєрідна "питійна процедура", без якої не відбувається жодна більш-менш знаменна подія. Дехто думає, що існує значна різниця між дією міцних спиртних напоїв (горілки, коньяку) та слабких (пива, вина). Наївна помилка: 330 мл пива (тобто одна банка), 150 г вина (тобто келих) і 50 г горілки (чарка) містять однакову кількість алкоголю.
Клінічними проявами, які вказують на перехід побутового пияцтва в алкоголізм є: розвиток підвищеної стійкості до алкоголю, що викликає необхідність вживання все більшої його дози. Ознаками є зникнення захисного рефлексу: блювати, втрата контролю над кількістю випитого, поява амнезійних форм сп'яніння, розвиток антисоціальних форм поведінки в сп'янінні, поява фізичної і психічної залежності від алкоголю, виникнення синдрому похмілля.
Необхідно пам'ятати, що навіть після вживання "помірної" дози спиртного функція вищих відділів головного мозгу приходить тільки через 8-20 днів.
2. Характеристика наркоманії та її профілактика.
Наркоманія - це загальна назва захворювань, що характеризується постійним потягом людини до вживання наркотичних засобів внаслідок стійкої психологічної і фізичної залежності від них.
Під наркоманією також розуміють вживання наркотиків та речовин, які їм дорівнюють без медичних призначень.
Наркотиком є будь-яка речовина рослинного чи синтетичного походження, яка при введенні в організм може змінити одну чи декілька його функцій і внаслідок багаторазового вживання призвести до виникнення психічної або фізичної залежності.
В світі відомо близько 500 наркотичних засобів, з них 100 наркотиків і близько 50 психотропних препаратів, які мають наркотичні властивості і які зафіксовані в міжнародних документах. Засоби, що містять наркотичну речовину, можна розділити на наступні групи;
- природні (натуральні) наркотичні засоби і напівсинтетичні наркотики, отримані на їх основі;
- синтетичні наркотичні засоби;
- сильнодіючі медикаментозні засоби, що не будучи наркотиком, можуть викликати хворобливу пристрасть і становити небезпеку для здоров'я, а також використовуватися як сировина для виготовлення наркотиків;
- засоби побутової і промислової хімії.
Наркоманія - це одна з найстрашніших хвороб ХХ ст., яка не лише фізично, а й духовно знищила мільйони людей.
За думкою лікарів-наркологів, вживання наркотичних засобів являє для нині живучих і майбутніх поколінь не менш страшну загрозу ніж епідемія чуми, що спустошила в незапам'ятні часи цілі країни. Тільки від передозувань в нашій країні щорічно прощаються з життям до тисячі людей. За статистичними даними зараз в Україні на відповідному обліку перебуває близько 80 тис. громадян, з яких понад 50 тис. є наркохворими. Реально таких людей в 7-10 разів більше офіційної цифри. Щорічно виявляють до 10 тис. осіб, що вживають наркотики. Жертвами "білої смерті" стають насамперед люди віком до 25 років. Більше того, серед них чимало неповнолітніх, особливо з так званих неблагополучних сімей, "дітей вулиці": на сьогодні в Україні, як свідчать офіційні дані, понад три тисячі підлітків- наркоманів.
Кримінальний кодекс України передбачає досить суворі покарання за виготовлення і розповсюдження наркотиків - від 5 до 12 років, у нас діють положення міжнародних конвенцій щодо боротьби з незаконним обігом наркотичних та психотропних засобів. Ще у 1995 році, зважаючи на гостроту даної проблеми, Верховна Рада прийняла Закон України "Про обіг в Україні наркотичних засобів та психотропних речовин", у МВС України налагоджені контакти з Інтерполом.
Починаючи приймати наркотики, люди в більшості своїй не знають страшних наслідків руйнівної дії цих речовин на психіку, організм в цілому і на здоров'я їх нащадків. Наркоманія розвивається стрімко. Навіть при прийнятті наркотиків один чи декілька разів може сформуватися нездоланна залежність людини від них..
Нехворобливий прийом наркотиків часто супроводжується неприємними відчуттями: слабкістю, галюцинаціями, маренням, нудотою, коли "крутиться" голова. У тих, хто продовжує вживання наркотиків, виникає стійкий потяг до них, який в науці називають абстиненція (наркотичний голод) і який веде до важких духовних і фізичних станів, бажання частіше приймати і збільшувати дози. Це в медицині класифікують як захворювання, де наркоман стає рабом своєї звички, і без медичної допомоги майже нікому не вдавалося вирватися з цього ганебного кола. Кола людина, яка тривалий час вживала наркотики, перестала це робити, в неї розвивається так звана "ломка" (пітливість, тремтять кінцівки та ін.). Цей важкий стан проходить після вживання чергової дози наркотиків, настає ейфорійний стан (ейфорія - на жаргоні наркоманів), який пізніше знову змінюється абстиненцією. По мірі звикання наркотики стають необхідними вже не для отримання задоволення, а для боротьби з важкими симптомами, які постійно мучать людину. У такому стані хворі являють собою велику суспільну небезпеку, бо потреба в прийомі наркотиків настільки нездоланна, що вони можуть здійснити будь-який негативний вчинок, у тому числі і тяжкі злочини, щоб знайти необхідний засіб.
Деякі причини, які змушують молодих людей вперше спробувати дії наркотичних речовин:
- тяга молодих до невідомого, яке має ореол таємничості, романтичності;
- вживання наркотиків сприймається як гра, забава;
- акт самоствердження серед однолітків;
- знак протесту (при конфлікті з батьками, дорослими);
- пошук

 
 

Цікаве

Загрузка...