WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гомеопатія - Реферат

Гомеопатія - Реферат

синтетичними: не викликають звикання і фармакологічної залежності, оскільки не включаються в обмінні процеси організму; не мають алергічного впливу на організм внаслідок застосування надзвичайно малих доз діючих речовин; можливість виникнення побічних ефектів зведена до мінімуму.
Гомеопатичне лікування одного й того ж патологічного процесу в різних хворих може відрізнятися, оскільки в першу чергу відповідає не морфологічному субстрату захворювання, а особливостям організму. Ці кардинальні відмінності визначають принципи призначення лікарських засобів: в алопатії - протистояти дії пошкоджувальних факторів і відповідним їм симптомам захворювання, в гомеопатії - стимулювати комплекс ознак, що визначають конституційні особливості організму, в тому числі його реакції на пошкоджувальний фактор. Тому гомеопатичний засіб у фізіологічних умовах (у здорової людини певної конституції) повинен викликати появу тих же ознак, (патогенез ліків), які спостерігаються у хворої людини, тобто вони повинні бути подібними.
Згідно уявлень гомеопатів, симптоми захворювання, яке проявляється в міру прогресування, відповідають індивідуальним особливостям реагування організму на розвиток патології і зв'язані з формуванням захисних реакцій, направлених на підтримку компенсації або вилікування. У міру розвитку і важкості захворювання ознаки його зміщаються з поверхні в глибину організму і пошкоджують при цьому різні органи і тканини. У свою чергу процес вилікування розвивається у зворотному напрямку: зсередини - назовні і зверху - вниз.
З часу Ганемана, який встановив, що хінна кора має протималярійну дію і здатна сама по собі відтворити симптоми малярії, такий парадоксальний (з точки зору алопатії) вплив лікарських препаратів служить важливим обгрунтуванням гомеопатичного підходу до терапії.
Численним різним препаратам властивий двофазний характер фармакологічного ефекту за типом "стимуляція - пригнічення" однієї і тієї ж біологічної функції залежно від дози. В наш час доведено, що таке явище являє собою загальний механізм реагування біологічних систем. Протилежна направленість ефекту, яка залежить від дози, властива не тільки лікарським препаратам, багато з яких є біологічноактивними речовини, їх синтетичним аналогам або антагоністам, але й зумовлені іншими факторами навколишнього середовища.
Відкриття двофазного характеру дії різних природних факторів на організм, здійснене Ганеманом майже два сторіччя тому у зв'язку з необхідністю обгрунтувати фундаментальні положення гомеопатії, сьогодні слугує всім біологічним наукам.
Ганеман пояснив, що в результаті взаємодії лікарської речовини й організму в останньому відбуваються реакції двох типів:
1) "першочергова дія" - це ефекти, які визначаються лікарським препаратом і реакцією на нього "життєвих сил", які "відіграють спочатку просто страждальну роль нібити мимоволі відтворюючи і виносячи прояви зовнішньої сили" (ліків).
2) сума реакцій організму, що формується у відповідь на дію лікарського засобу ("зберігальна сила організму, здатна протидіяти іншому впливу"). Існує принципова різниця між реакціями першого і другого типів. Вона залежать від сили впливу. "Первинні" симптоми виступають на перший план під впливом порівняно високих доз препаратів, "вторинні" - при дії малих доз. Обидві групи симптомів мають протилежний характер і включають стимуляцію або пригнічення однієї і тієї ж функції організму. Причому при дії великих доз спостерігається перевага "первинних" симптомів яка пригнічує дію "вторинних", і, навпаки, малі дози сприяють реалізації "вторинних" симптомів, тоді як "первинні" відсутні.
Лікарі-алопати основний критерій розглядають перший тип реакцій, тобто "первинні" симптоми. За проявом цих реакцій визначають фармакологічну характеристику препарату і його належність до тієї чи іншої групи лікарських речовин: жарознижувальні, гіпотензивні, антиангінальні та інші. На основі цього алопати підбирають препарати за їх відповідністю окремим етапам захворювання (патогенезу) або його симптомам.
Підхід гомеопатів до лікування інший, заснований на постулаті: якщо первинні симптоми, визначені дією великих доз ліків і встановлені на здорових людях, відповідають проявам патології і властиві особі хворого, то малі дози цього препарату, які обумовлюють протилежний ефект ("вторинні" симптоми) будуть викликати нормалізацію стану і одужання. Тому прояви тих особливостей індивідуума, які характерні для властивого йому лікувального патогенезу і, відповідно, гомеопатичного препарату, нагадують симптоми побічної дії алопатичних препаратів, ознаки їх кумуляції або передозування. Цю закономірність можна виявити при аналізі дії лікарських речовин, однаково застосовуваних як в алопатії, так і в гомеопатії.
Для отримання гомеопатичних форм лікарських препаратів одну частину висхідного матеріалу змішують з дев'ятьма частинами розбавлювальної маси (спирт для рідин і молочний цукор для твердих речовин) і збовтують (або розтирають) на протязі 20 хвилин. Отримують перше десятинне розведення (розтирання), яке позначають знаком "х-1". Із першого десятинного розведення ліків беруть одну частину і змішують її з дев'ятьма частинами розбавлювальної маси. Після збовтування (розтирання), як показано, отримують друге десятинне розведення, або "х-2". Потім так само послідовно отримують третє десятинне розведення, або "х-3", а потім "х-4", "х-5" і т.д. Так готуються потенції з ліків за десятинною шкалою. Потенціювання робиться і за сотенною шкалою, коли наступне розведення містить діючої речовини у 100 раз менше, ніж попереднє. В такому випадку ступінь розведення позначається просто цифрою при назві ліків, наприклад: "Аконіт 3".
Гомеопатія має ряд переваг перед офіцинальною (так званою класичною) медициною - алопатією (від грецького allos - інакший, pathos - страждання). Алопати - противники гомеопатії.
Переваги гомеопатичного лікування такі:
а) можливість підбирати індивідуально-специфічні засоби для кожного випадку захворювання;
б) можливість передбачати хід вилікування;
в) можливість терміново доставити ліки для будь-якої нової невідомої до цих пір хвороби, як тільки-но перший випадок захворювання виявить характерні симптоми цієї хвороби;
г)можливість без обмежень збагачувати арсенал лікаря новими препаратами, не виводячи із вживання всі старі провірені законом подібності лікарські засоби.
Успіхи фармацевтичної хімії, генної інженерії, біотехнології, які забезпечують промислове виробництво різних лікарських препаратів, дають можливість для направленої дії. Реконструюючи і підтримуючи окремі процеси людського організму за допомогою сучасних фармакологічних засобів, можна, впливаючи на пошкоджений механізм, відновити його роботу. Таким чином можна компенсувати недостатню продукцію окремих гормонів або ферментів (наприклад, введення інсуліну при цукровому діабеті), допомогти організму боротися з інфекцією (застосовуючи антибіотики та інші препарати), впливаючи на вікові порушення обміну в тканинах.
Гомеопатія означає "лікувати подібним", тоді як "алопатія" означає "лікувати протилежним". Гомеопатія не замінює офіціальну медицину, а доповнює її. У багатьох випадках лікар може призначати одночасно гомеопатичне лікування із

 
 

Цікаве

Загрузка...