WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби. Хронічний пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби. Хронічний пієлонефрит - Реферат

відкинути діагноз гломерулонефриту у нашому випадку.
Наявна у нашої хворої симптоматика має спільні риси із такою при інтерстиційному нефриті (при аномаліях сечових шляхів, гіпероксалурії, дисплазії ниркової тканини). Проте для ІН типова генетична схильність в анамнезі, наявність стигм дизембріогенезу. Захворювання не супроводжується інтоксикаційно-запальною симптоматикою і виявляється частіше випадково, у загальному аналізі крові - можлива еозинофілія, незначне зростання ШОЕ, у сечі - можлива оксалурія, гематурія, рідко лейкоцитурія; цінними е результати УЗ обстеження - виявляються вроджені аномалії нирки, чашечково-мискового апарату, конкременти, кістозні утвори, ін. Для загострення хронічного ПН типовими у нашої хворої є анамнез, загальна та локальна симптоматика, результати лаборато-інструментальних методів обстеження: лейкоцитоз, зростання ШОЕ, незначні протеїнурія та лейкоцитурія, УЗД показало типову для загострення хронічного ПН картину. Отже, діагноз інтерстиційного нефриту у нашої хворої можна відкинути.
Туберкульозне враження єдиної нирки відрізняється від загострення хронічного ПН у нашої пацієнтки наступним: немає первинного вогнища МТ, в загальному аналізі крові при туберкульозі - лейкоцитоз, моноцитоз, лімфопенія, різке зростання ШОЕ, при УЗ-обстеженні нирок - фіброзно-кавернозні зміни тканини нирки та її миски; у хворої - рівень моноцитів та лімфоцитів в крові нормальний, при УЗД - картина хронічного ПН в стадії загострення.
X. Заключний клінічний діагноз.
Враховуючи обгрунтоване в попередньому діагнозі, а також відхиленя отримані при проведенні лабораторно-інструментальних обстежень: зростанання ШОЕ, лейкоцитоз в загальному аналізі крові, протеїнурія та лейкоцитурія в загальному аналізі сечі, результати УЗД (права нирка: 108х50 мм, контури нечіткі, ехогенність паренхіми підсилена, чашечки незначно розширені, ліва нирка: не візуалізується), проведену диференційну діагностику, можна сформулювати клінічний діагноз:
хронічний рецидивуючий пієлонефрит єдиної правої нирки, активна стадія із збереженою функцією нирки.
XI. ЩОДЕННИК
Дата Стан хворого Призначення
4.03. 01р. ЧСС - 82 в хв. ЧД - 19 в хв. АТпр - 105/60мм. рт. ст.
АТлів - 110/60мм. рт. ст. Хвора скаржиться на ниючі непостійні болі в попереку справа, що не пов'язані з положенням тіла та часом доби, підвищену втомлюваність, незначну за-гальну слабкість.
Загальний стан хворї середньої важкості, свідомість ясна, шкіра бліда, періорбітальний ціаноз, періорально - незначна блідість; пульс на променевих артеріях синхронний, 86 уд/хв, ритмічний, доброго наповнення та напруження, монокротичний. Артеріальний тиск на плечовій артерії 110/60мм рт. ст.; діяльність серця ритмічна, тони ослаблені; дихання ритмічне, 19 дихальних рухів на хвилину, при порівняльній перкусії над легенями - ясний легеневий звук, аускультативно - альвеолярне дихання на всьому протязі легень; при поверхневій та глибокій методичній ковзкій пальпації живота болючості, пухлиноподібних утворів не виявлено, частини кишківника розташовані ортотопічно, задовільних властивостей. Набряків кінцівок, обличчя, внизу живота не виявляється; пропальпувати нирки не вдалось, пальпація правого костовертебрального кута болюча; перкусія ділянки нирок: симптом Пастернацького позитивний справа, негативний зліва; сечовий міхур не болючий; сечопуск 5-6 разів на добу, неболючий;
Динаміка стану хворої позитивна - нормалізувалась температура тіла, дещо покращилося самопочуття. Режим - палатний.
Дієта - №5.
Rp.: Cefuroximi 0,75
D. t.d. N. 30.
S. Вміст флакона розчинити у воді для ін'єкцій, вводити дом'язево 3 рази на добу протягом 10 днів.
Rp.: Tab. Ortopheni 0,025 N. 20
D. S. По 1 табл. в 2 рази на день протягом 10 днів.
Rp.: Sol. Tocopheroli acetatis 30% oleosae - 50 ml
D. S. По 1 краплі в день.
Rp.:Tabulettae "Glutamevitum"
оbductae N. 30
D. S. По одній таблетці в день.
Обстеження: загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові.
10. 03. 01р.
ЧСС - 80 в хв. ЧД - 18 в хв. АТпр - 110/65мм. рт. ст.
АТлів - 110/60мм. рт. ст. Хвора скаржиться підвищену втомлюваність, незначну за-гальну слабкість.
Загальний стан хворї середньої важкості, свідомість ясна, шкіра бліда, періорально - незначна блідість; пульс на променевих артеріях синхронний, 80 уд/хв, ритмічний, доброго наповнення та напруження, монокротичний. Артеріальний тиск на плечовій артерії 110/60мм рт. ст.; діяльність серця ритмічна, тони ослаблені; дихання ритмічне, 19 дихальних рухів на хвилину, при порівняльній перкусії над легенями - ясний легеневий звук, аускультативно - альвеолярне дихання на всьому протязі легень; при поверхневій та глибокій методичній ковзкій пальпації живота болючості, пухлиноподібних утворів не виявлено, частини кишківника розташовані ортотопічно, задовільних властивостей. Набряків кінцівок, обличчя, внизу живота не виявляється; пропальпувати нирки не вдалось, пальпація правого костовертебрального кута чутлива; перкусія ділянки нирок: симптом Пастернацького сумнівний справа, негативний зліва; сечовий міхур не болючий; сечопуск 5-6 разів на добу, неболючий;
Динаміка стану хворої позитивна - зникли болі, зменшилися ознаки інтоксикаційного синдрому. Хвора готується до виписки - переводиться на амбулаторне лікування. Режим - палатний.
Дієта - №5.
Rp.: Dragee Nitroxolini 0,05
D. t.d. N. 80.
S. По 2 драже 4рази на добу перорально (із 11 дня від початку антибіотикотерапії) протягом 10 днів.
Rp.: Tab. Ortopheni 0,025 N. 20
D. S. По 1 табл. в 2 рази на день протягом 10 днів.
Rp.: Sol. Tocopheroli acetatis 30% oleosae - 50 ml
D. S. По 1 краплі в день.
Rp.:Tabulettae "Glutamevitum"
оbductae N. 30
D. S. По одній таблетці в день.
XII. ЛІКУВАННЯ ДАНОЇ ХВОРОБИ.
Лікування загострення хронічного пієлонефриту повинно включати: правильну організацію загального та рухового режиму, раціональне харчування, антибактеріальну, патогенетичну та симптоматичну терапію.
Режим - повинен бути постільним при наявності лихоманкової реакції і больового синдрому; як правило, при адекватному лікуанні загострення хр.пієлонефриту тривалість постільного режиму не перевищує 7-10 днів.
Дієта - №5 по Певзнеру без обмеження солі та рідини (при умові збереження функції нирок); перевага надається білково-рослинній їжі. З метою оптимізації дії протибактеріальних препаратів (що виділяються нирками) та для створення неблагоприємних умов для росту мікробів слід чергувати білкову (підкислюючу) та рослинну (підлужнюючу) їжу; виключаються продукти, що містять екстрактивні речовини та ефірні масла (м'ясні бульйони, цибуля, часник, кава), не дозволяються смажені страви.
Антибактеріальна терапія - при виборі антибіотика слід враховувати:
1. відсутність чи наявність нефротоксичної дії
2. чутливість штамів уринокультур до даного антибіотика
3. механізм дії і переважний антимікробний спектр дії препарату
4. здатність накопичуватися у запальному вогнищі у високих концентраціях
5. особливості протікання захворювання (наявність урообструкції, стан функції нирок та печінки)
6. реакція сечі у хворого
7. синергізм та антагонізм препаратів
Наведеним критеріям відповідають півсинтетичні пеніциліни та цефалоспорини. Антибіотики інших груп володіють нефротоксичністю від помірної (гентаміцин,

 
 

Цікаве

Загрузка...