WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби. Хронічний пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби. Хронічний пієлонефрит - Реферат

системи хворіє з раннього дитинства: у віці 2 років перенесла гострий двосторонній пієлонефрит, котрий перейшов у хронічну форму, загострення хронічного пієлонефриту спостерігаються 1-2 рази/рік; 3,5 роки тому у дівчинки діагостовано вторинний гідронефроз лівої нирки ІІІ-ІV стадії, з приводу чого проведена нефректомія; із 3.02.2001 по 24.02.2001 пацієнтка лікувалася стаціонарно з приводу гепатиту А в інфекційному відділенні ТОДКЛ; після проведеного лікування температура тіла залишалася субфебрильною, зберігалася втомлюваність та загальна слабкість, з'явилися болі в попереку справа; дівчинку із діагнозом "Загострення хронічного пієлонефриту єдиної правої нирки" переведено до хірургічного відділення ТОДКЛ.;
- дані об'єктивного обстеження: загальний стан хворї середньої важкості, свідомість ясна, фізичний розвиток відповідає віку, шкіра бліда, періорбітальний ціаноз, періорально - незначна блідість; в лівій поперековій ділянці - дугоподібний епітелізований гіпопігментований рубець довжиною 18 см, шириною до 2-3 мм, поверхня шкіри м'яка, еластичність збережена, вологість звичайна, набряків, пастозності, ущільнень не виявлено; тургор м'яких тканин нормальний; пульс на променевих артеріях синхронний, 86 уд/хв, ритмічний, доброго наповнення та напруження, монокротичний. Артеріальний тиск на плечовій артерії 110/60мм рт. ст.; межі абсолютної та відносної серцевої тупості у пацієнтки - в нормі; діяльність серця ритмічна, тони ослаблені; дихання ритмічне, 18 дихальних рухів на хвилину, при порівняльній перкусії над легенями - ясний легеневий звук, аускультативно - альвеолярне дихання на всьому протязі легень; при поверхневій та глибокій методичній ковзкій пальпації живота болючості, пухлиноподібних утворів не виявлено, частини кишківника розташовані ортотопічно, задовільних властивостей. Набряків кінцівок, обличчя, внизу живота не виявляється. Слідів розчухів та крововиливів на шкірі немає; запах аміаку з рота відсутній; пропальпувати нирки не вдалось, пальпація правого костовертебрального кута болюча; перкусія ділянки нирок: симптом Пастернацького позитивний справа, негативний зліва; сечовий міхур не болючий; сечопуск 5-6 разів на добу, неболючий;
можна сформулювати попередній діагноз:
хронічний рецидивуючий пієлонефрит єдиної правої нирки, активна стадія.
VII. План обстеження хворого.
1. Загальний аналіз крові.
2. Загальний аналіз сечі.
3. Визначення рівня екскреції з сечею бета-2-мікроглобуліну.
4. Аналіз сечі за Нечипоренком.
5. Уролейкоцитограма.
6. Проба на осмоконцентрацію сечі за Зимницьким.
7. Проба на розведення по Фольгарту.
8. Біохімічний аналіз крові (глюкоза, білок загальний та по фракціях, рівень бета-2-мікроглобуліну, холестерин, АлТ, білірубін прямий та непрямий, амілаза, креатинін, сечовина, натрій, калій, хлориди, фосфати, печінкові проби, осмолярність плазми крові).
9. Визначення кислотно-основного стану крові (рН, ЕВ, SB крові).
10. Визначення швидкості клубочкової фільтрації (креатинін-тест, за кліренсом інуліну), максимальної канальцевої реабсорбції (тест із довенним введенням фосфатів) та канальцевої секреції (парааміногіпуратовий тест).
11. Екскреторна (внутрішньовенна) урографія із рентгенопланіметричним дослідженням (ренально-кортикальний індекс, індекс Ходсона, площа нирки, площа нирки/площа тіла І поперекового хребця).
12. Динамічна нефросцинтиграфія.
13. Ультрасонографія органів черевної порожнини.
14. Дистанційна термографія поперекової ділянки.
15. Посів сечі (міхурової!) на поживні середовища із визначенням чутливості висіяного мікрооганізму/ів до антибіотиків методом стандартних дисків.
16. Імунограма (Т-загальні, Т-активні, Т-хелпери, Т-супресори, Т-активні, О-клітини, В-клітини, імуноглобуліни G, M, A, С3-комплемент, бактерицидна активність сироватки крові, НСТ-тест, лізоцим).
17. Гострофазові показники (С-реактивний білок, антистрептокіназа).
18. Аналіз калу на яйця глистів.
19. ЕКГ.
VIII. Результати лабораторно-інстументальних методів дослідження.
.
Загальний аналіз крові від 28.02.2001.
Показник Значення Норма
Hb, г/л 122 120-150
Еритроцити, Т/л 3, 9 3, 7-4, 7
Колірний показник 0, 87 0, 85-1, 10
ШОЕ, мм/год 14 2-10
Лейкоцити, Г/л 9,4 4,0-9,0
Паличкоядерні, % 7 1-6
Сегментоядерні, % 66 47-72
Лімфоцити, % 22 19-37
Моноцити, % 5 3-11
Відхилення: підвищена ШОЕ, лейкоцитоз.
Загальний аналіз сечі від 28.02.2001.
Показник Значення Норма
Кількість 100 мл 100мл
Колір солом'яно-жовтий світло-жовтий
Прозорість прозорість дещо знижена прозора
Цукор немає немає
Ацетон немає немає
Білок сліди немає
Осад немає немає
Еритроцити 1-2 в полі зору 0-2 в полі зору
Лейкоцити 25-30 в полі зору 0-3 в полі зору
Епітелій 1-3 в полі зору плоский, 1-3 в п. зору
Кристали сечової к-ти немає немає
Відхилення: слабка протеїнурія, незначна лейкоцитурія.
Аналіз калу на яйця гельмінтів та цисти найпростіших від 28.02.2000: яйця гельмінтів та цист найпростіших не знайдено.
Біохімічний аналіз крові від 18.02.2001:
Показники Значення Норма
Глюкоза, ммоль/л 4,4 3, 3-5, 5
Білірубін загальний, мкмоль/л 16, 06 1, 7-20, 5
Креатинін, ммоль/л 0,072 До 0,1
Сечовина, ммоль/л 3, 9 3, 23-6, 46
Білок загальний, г/л 67, 2 г/л 65-85
Альфа-глобуліни, г/л 10, 5 3, 5-9, 5
Бета-глобуліни, г/л 9, 8 4, 0-9, 2
Холестерин, ммоль/л 6, 1 3, 74-6, 50
Калій, ммоль/л 3,96 3,8-5,2
Натрій, ммоль/л 139,0 128,0-152,0
Хлориди, ммоль/л 94,7 90,0-110,0
Алат, ммоль/годхв 0, 47 0, 68-0, 1
Відхилень не виявлено.
УЗД органів черевної породнини від 29.02.2001. Патологічних відхилень з боку органів черевної порожнини не виявлено. Права нирка: 108х50 мм, контури нечіткі, ехогенність паренхіми підсилена, чашечки незначно розширені. Ліва нирка: невізуалізується.
.
IX. Диференційний діагноз.
Сукупність клініко-лабораторних ознак у нашої пацієнтки вимагає проведення дифдіагностики хронічного пієлонефриту єдиної правої нирки із наступними захворюваннями: гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом, інтерстиційний нефрит, туберкульоз нирки.
Як при пієло-, так і при гломерулонефриті з ізольованим сечовим синдромом наявні загальні симптоми інтоксикації (підвищена втомлюваність, загальна слабкість, підвищення температури тіла), мають місце болі в поперековій ділянці; незначні протеїнурія та лейкоцитурія; відсутність у хворої лівої нирки нівелює диференційно-діагностичну цінність двосторонності враження при гломерулонефриті. Однак для гострого ГН в анамнезі (за 2-3 тиж до розвитку хвороби) характерні ангіни чи вірусні враження верхніх дихальних шляхів, що выдсутнє у нашому випадку; натомість анамнез хвороби вказує на пієлонефрит у нашої хворої. Температура тіла при ГН нормальна, больовий синдром трапляється рідко, в загальному аналізі крові - лейкопенія, рівень ШОЕ - вище 30 мм/год; у нашої хворої - температура тіла субфебрильна, наявна біль в проекції враженої нирки, в крові лейкоцитоз, ШОЕ - менше 30 мм/год. ГН з ізольованим сечовим синдромом має як правило гострий перебіг, без специфічного лікування прогресує і може трансформуватися в нефротичну форму; у нашому випадку попереднь проведені курси лікування загострень зронічного пієлонефриту були ефективними, що остаточно дозволяє

 
 

Цікаве

Загрузка...