WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби. Хронічний пієлонефрит - Реферат

Історія хвороби. Хронічний пієлонефрит - Реферат

Довільні рухи у повному об'ємі. Сила м'язів достатня. Пошкодження м`язів, болючості при пальпації, наявності затвердінь не спостерігається.
Кістково-суглобова система.
Форма голови мезоцефалічна. Обвід голови - 50 см. Розм'якшень кісток черепа немає.
Зубна формула * 6 5 4 3 2 1 1 2 3* 4 5 П * - карієс, жирним - постійні
зуби,
П 5 4 3 2 1 12 3 4 5 6 П - пломба.
Форма грудної клітки циліндрична. Дефомації грудної клітки немає. Епігастральний кут 70о. Хребет - із фізіологічними вигинами. Форма спини нормальна. Таз без деформацій. Кінцівки пропорційні. Болючості при пальпації кісток не відмічалося. Суглоби не деформовані, змін навколишніх тканин немає. Амплітуда пасивних і активних рухів у повному обсязі.
Серцево-судинна система.
Сецевого горба немає. Пульсації сонних артерії не видно. Пульсації печінки не виявлено. Розширення поверхневих вен в ділянці серця немає. Верхівковий поштовх виявляється у V міжребер'ї на 0, 5 см назовні від лівої середнинно-ключичної лінії, низький, позитивний, помірно резистентний. Систолічного тремтіння немає.
Пульс на променевих артеріях синхронний, 86 уд/хв, ритмічний, доброго наповнення та напруження, монокротичний. Артеріальний тиск на плечовій артерії 110/60мм рт. ст.
Межі абсолютної та відносної серцевої тупості у пацієнтки та в нормі.
У хворого Норма
відносна серцева тупість
Справа на 0, 5 см. назовні від правої парастернальної лінії на 0, 5 см. назовні від правої парастернальної лінії
Зліва по лівій середньоключичній лінії по лівій середньоключичній лінії
Зверху по ІІІ ребру по ІІІ ребру
Абсолютна серцева тупість
Справа по правій парастернальній лінії по правій парастернальній лінії
Зліва на 0, 5 см досередини від лівої середньоключичної лінії на 0, 5 см досередини від лівої середньоключичної лінії
Зверху по ІІІ міжребер'ю по ІІІ міжребер'ю
Діяльність серця ритмічна, тони ослаблені. І тон найкраще вислуховується над верхівкою серця: довгий, дещо ослаблений , гудячий, низький. ІІ тон найкраще вислуховується в ІІ міжребер`ї, зліва від грудини (в місці проекції клапана легеневої артерії): короткий,ослаблений, м`який, високий. Роздвоєння І-го і ІІ-го тонів не вислуховується. ЧСС/хв=86.
Дихальна система.
Відмічається помірна періоральна блідість. Голос дзвінкий. Форма грудної клітки циліндрична, симетрична, обидві половини беруть участь в акті дихання. Дихання ритмічне, 25 дихальних рухів на хвилину. Втяжінь міжреберних проміжків і у місці прикріплення діафрагми під час дихання немає. Допоміжна мускулатура в акті дихання участі не приймає. Болючість при надавлюванні в ділянці гайморових і лобних пазух відсутня. Голосове тремтіння рівномірне в симетнричних ділянках. Півобвід грудної клітки дорівнює 31 см. Шуму тертя плеври не відчувається. Грудна клітка ригідна.
При порівняльній перкусії над легенями - ясний легеневий звук.
Топографічна перкусія: межі легень відповідають нормі.
Лінії Зліва Справа
Середньоключична VI ребро На висоті IV ребра границя відходить від грудини і спускається вниз
Середня аксілярна VIII ребро IX ребро
Лопаткова IX-X ребро X ребро
Паравертебральна На рівні остистого відростку XI грудного хребця
Рухомість нижнього краю легень збережена: 4,5 см по задньоаксілярній лінії зліва та справа.
Аускультація: альвеолярне дихання на всьому протязі легень; бронхофонія рівномірна над симетричними ділянками легень.
Травна система.
Слизові ротової порожнини, глотки рожеві, чисті. Запаху з ротової порожнини немає.
Живіт плоский, симетричний, без випинань, бере участь в акті дихання. Видимої перестальтики немає. Обвід живота -61 см.
Огляд ануса: зяяння, випадінь слизової оболонки, тріщин, папул, варикозно розширених вен не виявлено.
Пальпація: при поверхневій пальпації живіт м'який. Пухлиноподібних утворень, грижових вип`ячувань, розходжень м'яів передньої черевної стінки немає. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний.
Глибока методична ковзна пальпація за Образцовим-Стражеско:
Сигмовидна кишка - у вигляді циліндра, товщиною 1см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в лівій здухвинній ділянці.
Сліпа кишка пальпується в правій здухвинній ділянці, не болюча, не рухома, бурчить при пальпації, округлої форми, товщиною 2 см, м'яка.
Висхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в правій латеральній ділянці.
Попериково-ободова - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в епігастральній ділянці.
Нисхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в лівій латеральній ділянці.
Шлунок пропальпувати не вдалось. Інфільтратів та пухлин не виявлено.
Пальпація печінки: печінка не збільшена, не виступає з-під краю реберної дуги, край її заокруглений, м'який, гладкий, неболючий. Симптом Ортнера, Кера, Мерфі, Френікус-симптом, Боаса - негативні.
Селезінку і підшлункову залозу пропальпувати не вдалось.
Перкусія живота дає тимпаніт різних відтінків. Вільної рідини в черевній порожнині не виявлено.
Аускультація: перистальтика задовільна. Дефекація - 1раз/добу, не порушена, кал оформлений.
Сечовидільна система.
Набряків кінцівок, обличчя, внизу живота не виявляється. Слідів розчухів та крововиливів на шкірі немає. Запах аміаку з рота відсутній. Пропальпувати нирки не вдалось, пальпація правого костовертебрального кута болюча.
Перкусія ділянки нирок: симптом Пастернацького позитивний справа, негативний зліва. Сечовий міхур не болючий. Сечопуск 5-6 разів на добу, неболючий.
Огляд зовнішніх статевих органів: ступінь розвитку відповідає віку.
Ендокринна система.
Вираз обличчя, поведінка, статевий розвиток адекватні. Запаху ацетону з ротової порожнини, у видихуваному повітрі немає. Щитовидна залоза - пальпується перешийок, рухомий при ковтанні.
Нервова система.
Свідомість ясна. Розвиток розумової діяльності відповідає віку. Інтелект нормальний. Успіхи в школі задовільні. Емоційна настроєність позитивна. Спілкується вільно. Вираз обличяя і міміка адекватні. Моторні функції, координація збережені.
Усі види чутливості збережені, зон гіперчутливості не виявлено. Болючості при натискуванні на точки периферичних нервів немає.
Розмір зіниць, реакція їх на світло адекватна і співдружна. Рогівковий, конюктивальний рефлекси збережені. Шкірно-черевні, сухожилкові - теж. Ригідність м язів потилиці відсутня. Симптом Керніга негативний.
Дермографізм білий, з'являється через 10 сек, через 30 сек переходить у червоний, шириною 0, 5 см, що не виступає над поверхнею шкіри.
Парезів, паралічів, гіпотонії, гіперкінезів немає.
VI. Попередній діагноз (його обгрунтування).
Враховуючи: - скарги на підвищення температури тіла до 37,2 ?С, ниючі непостійні болі в попереку справа, що не пов'язані з положенням тіла та часом доби, підвищену втомлюваність, загальну слабкість;
- анамнез хвороби: патологією сечовидільної

 
 

Цікаве

Загрузка...