WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби. Гостра пневмонія нез’ясованолї етіології - Реферат

Історія хвороби. Гостра пневмонія нез’ясованолї етіології - Реферат

0 С. Причиною хвороби вважає загальне переохолодження за два дні до появи температури. Через день з'явився періодичний сухий помірний кашель, біль в правій частині грудної клітки в її нижніх відділах колючого характеру, який посилювався при глибокому диханні. Хворому було зроблено ренгенівське дослідження органів грудної порожнини, на якому було виявлено посилений легеневий малюнок з елементами переваскулярної інфільтрації в нижньому відділі правого легеневого поля, затемнення цієї ділянки.
Переохолодження на фоні весняного гіповітамінозу та зниження резистентності організму є провокуючим фактором для розвитку запальних інфекційних процесів(вогнищевої пневмонії зокрема).
III)Згідно даних об'єктивного обстеження:
1)Гіпермійована шкіра на обличчі хворого свідчить про надмірне наповнення шкірних судин кров'ю, що може бути, згідно професора Коносової, результатом лихоманки при захворюваннях дихальної системи, зокрема при пневмонії.
2)Знижена дихальна екскурсія легнь справа, що вказує на ураження легеневої тканини.
3)Задишка на фоні збільшеної частоти дихальних рухів(тахіпное) - згідно В. Х. Василенко дане явище спостерігається при звуженні просвіту дрібних бронхів внаслідок їх спазму, дифузного запалення слизової оболонки, що перешкоджає надходженню повітря в альвеоли. Це явище спостерігається при бронхопневмонії. В даному випадку має місце також зменшення дихальної поверхні легень внаслідок втягнення в запальний процес паренхіми легень.
4)Притуплення перкуторного звуку в нижніх відділах правої половини грудної клітки є однією з ознак гострої пневмонії. Притуплення пояснюється тим, що в даній ділянці легень(в її паренхімі та альвеолах) накопичується ексудат(рідина), який погано проводить звукові коливання.
5)Послаблене везикулярне дихання над легенями зумовлене зменшенням загальної кількості альвеол, які вентилюються, в результаті атрофії, руйнуванні міжальвеолярних перегородок і утворенні більш крупних пухирів, які не здатні до розтягнення при вдосі.
7)Посилена бронхофонія і голосове тремтіння.
IV)Даних лабораторних та інструментальних методів досліджень.
1)Ренгеноскопія органів грудної порожнини:
Виявлено чіткі множинні вогнища затемнення в нижньому поверсі правого легеневого поля на фоні підсиленого легеневого малюнка. Корені правої легені розширені, синуси вільні.
2)Загальний аналіз крові:
Виражений лейкоцитоз - 15, 0Г/л. Зсув лейкоцитарної формули вліво, значна кількість(9%) паличкоядерних нейтрофілів.
Можна поставити заключний діагноз:
Гостра вогнищева правобічна сублобарна пневмонія з локалізацією в нижній долі не з'ясованої етіології. Дихальна недостатність 1-го ступеня.
Bronchopneumonia acuta sublobaris dextra in lobo inferio.
Лікування даної хвороби.
У лікувальну програму пр гіпопітуїтаризмі входить:1
1. Етіологічне лікування - у випадку інфекційно-запального (1) та пухлинного (2) враження гіпофізу (1 - протизапальна, розсмоктувальна, дегідратаційна терапія; 2 - хірургічне лікування).
2. Лікувальне харчування - висококалорійна дієта із високим вмістом тваринного білка, жирів, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів; харчування повинно бути дробним (хворі не можуть прийняти багато їжі на раз), частим. Доцільно також проводити парентеральне харчування (в/в введення препаратів амінокислот, нативної плазми, альбуміну, жирових емульсій - інтраліпіду, ліпофундину).
3. Замісна гормональна терапія - застосовують препарати, що містять гормонищитовидної залози, наднирнрикі та статеві гормони. Досягається нормалізація (штучне створення) менструального циклу (циклічним призначенням естрогенів та гестагенів), компенсується наднирникова (кортизон, преднізолон, кортинеф) та недостатність щитовидної залози (тироксин, трийодтиронін, тиреоїдин, тиреокомб, ін.).
4. Лікування анаболічними засобами - вони сприяють синтезу білка, збвльшення м'язевої та загальної маси тіла. Застосовують ретаболіл, неробол, ін.
5. Симптоматичне лікування - включає лікування міокардіодистрофії (рибоксин, фосфаден, АТФ, кокарбоксилаза, піридоксальфосфат), порушень функціональної здатності печінки (есенціале, катерген, карсил), порушень секреторної здатності шлунка та підшлункової залози - травні ферменти (панзинорм, креон, фестал, ін.), лікування порушень неврологічної сфери (пірацетам, ноотропіл, пікамілон, церебролізин).
Нашій хворій призначаємо:
Rp.: Tab. Prednisoloni 0,005 N.100
D.S. Приймати по схемі: 3 табл о 700, 2 табл. о 1000, 1 табл. о 1300 одночасно або після прийняття їжі .
Rp.: Tab. L-Thyroxini 0,000025 N.50
D.S.По по 1 табл. в день (через 5 днів після початку прийому преднізолону).
Rp.: Tab.Microfollini 0,00001
D.S.По по 1/2 табл. протягом 20 днів (із наступним прийомом туриналу).
Rp.: Tab. Turinali 0,005 N.50
D.S.По по 1 табл. 3р./день протягом 6 днів (після прийому мікрофолліну).
Rp.: Sol Retabolili oleosae 5% - 1 ml
D.t.d.N. 4 in ampull.
S. Вводити дом'язево по 1 мл в 2 тиж, курс - 4 ін'єкції.
Rp.: Dragee Festali N.50
D.S.По по 1 драже під час прийняття їжі.
Rp.: Essentiale forte N. 50 in caps.
D. t.d.N. 10 in ampull.
S. По 2 капсули 3 рази на добу під час їжі.
Rp.: Sol. Riboxyni 2% - 10 ml
D. t.d.N. 10 in ampull.
S. Вводити довенно повільно 10 мл 1 раз в день.
Rp.: Cocarboxylasi 0,05
D. t.d.N. 10 in ampull.
S. Вміст ампули розчинити в 2 мл розчинника, вводити довенно повільно
2 мл в день.
Епікриз .
Хворий - Маглевич Ярослав Теодорович, Дата госпіталізації - 31. 03. 2000року . На момент поступлення хворий скаржиться на підвищену температуру 38, 8С , постійний вологий кашель) з виділенням невеликої кількості в'язкого слизистого харкотиння;на колючого характеру в нижніх відділах грудної клітки справа, який посилюється при глибокому диханні і лежанні на правому боці;періодичну задишку з утрудненим вдохом, яка виникає при фізичному навантаженні і зникає в cпокої, на слабкість, в'яліть, недомагання, нічну пітливість. Об'єктивно на момент поступлення у хворого гіпермійоване обличчя, часте поверхневе дихання-24 дихальних рухів за хвилину(тахіпное), періодичний кашель з виділенням незначної кількості в'язкого слизистого харкотиння, при перкусії притуплення перкуторного звуку в нижніх відділах правої половини грудної клітки, аускультативно-послаблене везикулярне дихання, в нижніх відділах грудної клітки справа дрібнопухирчасті вологі хрипи, посилене бронхіальне дихання і бронхофонія, пальпаторно-посилене голосове тремтіння в цій ділянці .

 
 

Цікаве

Загрузка...