WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Інсулінотерапія - Реферат

Інсулінотерапія - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему
ІНСУЛІНОТЕРАПІЯ
Острівці Лангерганса складають 3% всієї маси підшлункової залози. Ці крихітні острівці - неоднорідні клітини А, В, Д і РР., які виділяють гормони, які регулюють вуглекислий, жировий та білковий обміни.
Найбільше уваги зі сторони медиків, біологів, біохіміків приділяється на В-клітини. Адже вони виробляють інсулін - гормон, який знижує вміст цукру в крові, а також впливає на жировий обмін. Порушення секреції інсуліну являється однією з найголовніших причин розвитку цукрового діабету. Зрозуміти всі тонкощі біосинтезу інсуліну - означає в майбутньому впливати на цей процес.
Дослідження показали, що В-клітини розміщені, якби двома конвеєрами: перший - для продукції про інсуліну, а другий - безпосередньо для інсуліну.
Зійшовши з першого конвейєра про інсулін не накопичується в клітинах, а зразу виділяється в кров, і складає всього 5%, в той час як інсулін 95% . Секреція інсуліна на перших етапах іде так як і проінсулін, але синтезуючи про інсулін, В-клітина не виділяє його за свої межі, а направляє для подальшої обробки в комплекс Гольджі - внутріклітинну структуру, де синтезується і накопичується різні речовини, які продукуються клітиною.
Тут, за допомогою ферментів від проінсуліна відщеплюється С-пептид, і в результаті цього утворюється активний інсулін.
Після цього інсулін накопичується і утворює секреторні гранули, а В-клітини при необхідності виділяють його в кров.
Необхідність в ньому виникає тоді, коли в крові підвищується вміст глюкози, а В-клітини збільшують виділення інсуліну, і він, попавши в крові, починає активно діяти.
По-перше: він робить мембрани клітин організму більше проникливими для глюкози, і клітини починають поглинати її, також бере участь у перетворенні глюкози в глікоген, який відкладається в печінці і м'язах. Завдяки цьому вміст цукру в крові знижується.
Але є у інсуліна антагоніст. В ролі його противника є гормон глюкагон, який продукується А-клітинами острівців Лангерганса. Глюкагон все робить навпаки. Якщо інсулін бере участь у відкладанні глюкози в печінці і м'язах, то глюкагон - включає механізм, який виділяє глікоген в депо, і підвищує рівень цукру в крові.
Ці два гормони являються не тільки регуляторами рівня глюкози в крові, але й приймають участь у роботі самої підшлункової залози.
При цьому інсулін стимулює синтез харчових ферментів залозистими клітинами, а глюкагон - припиняє їх продукування і блокує виділення ферментів з клітин.
Крім глюкагона, А-клітини виробляють гастроінибуючий полі пептид, який знижуєсекрецію соляної кислоти і ферментів, стимулює виділення шлункового соку.
А-клітини продукують з холецистокинінпакреозімін, який діє разом з інсуліном, посилює виділення харчоперетравлюваних ферментів залозистими клітинами підшлункової залози. Ці клітини виробляють і ендорфіни - речовини білкового походження, які призначають больові відчуття в організмі.
Донедавна вважали, що ендорфіни продукуються клітинами головного мозку, але на них безпосередній вплив мають А-клітини підшлункової залози.
Д-клітини острівців Лангерганса виробляють гормон - саматостатін, який можна назвати гормонам місцевого значення, тому що локалізація його дії - сама підшлункова залоза.
Він пригнічує синтез білка в клітинах підшлункової залози і блокує виділення харчових ферментів. З них: А панткреатичний. Полі пептид, що виробляється РР - клітинами, і стимулює виділення харчових ферментів. Крім того, він впливає на функцію шлунка, тобто його залоз, заставляючи їх виробляти харчові ферменти.
Лікування цукрового діабету повинно бути комплексним, включати дієту №9, патогенетичне цуркознижувальне, симптоматичне лікування лікувальну фізкультуру, фізіотерапію.
Важливе значення у лікуванні має інсулінотерапія і використання пероральних препаратів.
Інсулін є:
1) людський (хумудар) - синтезування методом генної інженерії.
2) Тваринний - великої рогатої худоби.
Є:
1. короткої дії
2. середньої дії
3. тривалої дії
4. сумісної дії
Інсулін вводять 30 хв. До їжі п/ш в зовнішню передню поверхню плеча, стегна, передню черевну стінку - інсуліновим шприцом 1-кубік або шприц ручкою.
Інсуліновий шприц має 40 ОД
1 мл - 40
х - 24
Інсулін випускається у флаконах по 5-10 мл. Для шприц ручок інші випуски - катрини.
Цукрознижуючі препарати:
Сульфаніл сечовини бігуаніди:
бутамід, орабет, ораніл, феноформін, адебіт
букарбан, манініл, метформін
глідбенглімід
Ці препарати призначають тільки після 40 років, тому, що вони гепатогоксичні.
Допомога при комах
Коми є:
Гіперглікемічна: Гіпоглікемічна:
1)Негайна госпіталізація І. В період передкомотозного стану
2) Вводити простий інсулін дати випити солодкого чаю,
методом малих роз або цукорку...
8,12,16 ОД в/в на фіз. р-н+п/ш ІІ. Вводимо 40% по 120-140 мл
3)Боротьба з дегідратацією глюкози(є ампульна)
При відсутності глюкози, вводимо
Глюкагон це набір: флакон з глюкозою, шприц з розчином та подана схема.
Глюкозу перетворюємо в глюкагон.

 
 

Цікаве

Загрузка...