WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви - Реферат

Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви - Реферат

розів менш активний, ніж прогестерон, але є ефективним при прийманні всередину (краще під язик). Норку лат - добре абсорбується при введенні в середину і діє через 1-2 години після введення. Туринал - активний пероральний гестагенний препарат.
Використовують препарати при загрожуючи викиднях, при порушенні маткових кровотеч, безплідності.
Протипоказнання: порушення функції печінки, гепатит, рак молочної залози і статевих органів, останні тижні вагітності.
Побічна дія. Підвищення АТ, набряки.
Протизаплідні (контрацептивні засоби)
- це засоби, які запобігають вагітності. Ці засобимають важливе значення, для планування сім'ї та охорони здоров'я жінки. В склад цих засобів входять більша частина гестагенних засобів і ест ерогенні засоби. Під впливом гестагенів затримується дозрівання яйцеклітини і гальмується виділення її фолікулом. Засоби відрізняються між собою складом і дозами.
Гормональні протизаплідні засоби поділяються на такі групи:
1)комбіновані препарати, які містять естроген ний та гестагенний компоненти; 2) моно гормональні гестагенні препарати (міні-пілі); 3) посткаістальні зестагенні препарати; 4) депо-конрцептиви - протизаплідні засоби пролонгованої дії.
Препарати першої групи поділяються на монофізні, двофазні, та трифазні. Ці препарати пригнічують серкерцію гонадотропних гормонів гіпофізу в яєчниках не розвиваються фолікули та не виникає оволяція (утворення яйцеклітини і її вихід з фолікула). До моно фазних естроген - гесагенних препараті вналежать бісекурин, нон-овлон, регіведон, марвелон, фемоден та ін.; містять в одній таблетці певну фіксовану кількість естрогену тагестагену.
Усі моно фазні препарати приймають їх, починаючих з 5 дня від початку менструації по 1 табл. щодня, протягом 21 дня, потім роблять перерву 7днів. Приймають в один і той же час. Протизаплідний ефект настає після прийому 14 таблеток. Тому в перші 14 днів необхідно використовувати інші методи попередження вагітності.
Дво- і трифазні естрогенно-гестагенні препарати відрізняються від моно фазних тим, що таблетки містять неоднакові кількості естрогенів та гестагенів, відповідно до фаз менструального циклу. Ці засоби є більше фізіологічними і викликають меншу кількість побічних ефектів. Дво - і трифазні призначають з 1-го дня менструального циклу, протягмо 21 дня з 7-денною перервою.
Трифазні препарати - антеовін (стала доза естрогенів і різна доза гестагенного компонента у різні фази циклу. Трифазні - триквілар, три-регал -м істять таблетки трьох різних складів, що відрізняються дозуванням естрогенів гестагенів.
Моно гормональні (однокомпонентні, міні-пілі) містять лише гестагенний компонент - лівоноргестрел, норетисерон, лінеестерол. Приймають з 1-го дня менструального циклу в один і той же час на протязі 28 днів, т.б. без 7 денної перерви. Рідко викликають побічні ефекти.
Посткоінтальні контрацептивні засоби містять прогестини, призначаються жінкам, які мають статеві зносини рідко - не більше 4 разів на місяць Приймають по1 табл. безпосередньо після статевого акту.
Депо-контрацяптив - комбіновані естроген - гестрагенні (циклотем) і однокомпонентні. Найпоширенішими є препарат депо-провера. Вводять в/м один раз на три місяці. Першу ін'єкцію роблять у перші 5 днів менструального циклу або через 6 тижнів після пологів.
Останнім часом використовують гестагенний імплантацій ний препарат - норпласт. Його у вигляді капсул імплантують п/ш що забезпечує ефект протягом 5 років.
Побічні явища пероральних контрацептивів: підвищення ПТ, підвищення згортання крові з тромбоемболічними ускладеннями. Диспепсичні розлади (нудота, блювання, утворення жовчних камнів, головні болі, приступи мігрені, депресія та ін.). Проти покази, схильність до тромбоемболій, порушення артеріального і венозного тиску, гепатит, цироз печінки, вагітність, різні злоякісні і доброякісні пухлини, цукровий діабет, неврози, психози.
Препарати чоловічих статевих гормонів.
Чоловічі статеві гормони, або андрогени, виробляються чоловічими статевими залозами. Основним чоловічим гормоном є тестостерон. Він формує чоловічий організм і регулює утворення чоловічих стетвих клітин (сперматозоїдів). зумовлюють особливості чоловічої психіки. Крім того андрогени стимулюють синтез білків, збільшуючи масу м'язів, підвищують відкладання рідини з організму. При нестачі цих гормонів використовують гормональні препарати тестостерону пропіонат, метилтестерон. Ці засоби руйнуються системою травлення і тому не можна приймати всередину, а під язик і парнетерально. Використовують при недостатній функції статевих залоз, імпотенції, статевому недорозвитку. Чоловічі статеві гормональні препарати призначають жінкам при раку молочної залози або яїчників. Побічна дія: затримка води і натрію (виникають набряки), надмірна кальцифікація кісток. Протипокази: рак простати. Прийом чоловічих гормональних препаратів у жінок може викликати маскулінізацію (чоловічих ознак зовнішніх). В цьому випадку краще приймати анаболічні стероїди.
Анаболічні стероїди.
-це синтетичні препарати, які подібні по будові до андрогенів, але не мають (майже не мають) андрогенної (специфічної,, гормональної) дії, більш виражена анаболічна дія. Для них характерні властивості: стимуляція синтезу білка затримують кальцій в кістковій тканині, збільшують масу м'язів, покращують загальний стан організму. Тому їх використовують при захворюваннях, при яких необхідно зібльшии синтез білка: виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки, переломах кісток, при інфекційних захворюваннях, опіках, травмах, ішемічній хворобі серця, при остеопорозі.
Прийом даних препаратів повинен поєднуватись із збагаченою дієтою адекватною кількістю білків, жирів і вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин. Тільки в цьому випадку анаболіки проявляють анаболічну дію. Досягнення підвищення ваги зберігається тільки в період прийому препаратів. Відміна препаратів веде до зменшення ваги до природних величин.
До аналогічних стероїдів відносяться препарати: литандростенолон, феноболін, ретаболіл.
Побічна дія: диспепсичні розлади, порушення функції печінки, набряки. Проти покази: рак простати, гості захворювання печінки, вагітність.
До анаболіків відносяться препарати не стероїдної будови - калію оротат, який також використовується при порушеннях білкового обміну, при фізичних перевантаженнях.

 
 

Цікаве

Загрузка...