WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Динаміка біохімічних показників крові, розподіл хворих за віком і статтю в залежності від форми гемобластозу - Дипломна робота

Динаміка біохімічних показників крові, розподіл хворих за віком і статтю в залежності від форми гемобластозу - Дипломна робота

методом.
Для визначення концентрації гемоглобіну візуальним методом користувалися гемометром Салі. При змішуванні крові з соляною кислотою гемоглобін перетворюється в солянокислий гематин. При цьому червонуватий колір рідини переходить в коричнюватий (бурий). Розчин розвели до кольору стандарту, який відповідає певній концентрації гемоглобіну. В нормі концентрація гемоглобіну 120-140 г/л.
Для визначення концентрації гемоглобіну також можна користуватися гемоглобінцианідним методом. при цьому кров змішується з трансформуючим розчином - дослідна проба - і вимірюється на фотоколориметрі проти "холостої" проби. Вміст гемоглобіну розраховується згідно калібровочному графіку, побудованому по стандартному розчину гемоглобінцианіда, чи по формулі:
, де
Едос. і Ест. - екстинкція дослідної проби і стандартного розчину;
С - концентрація гемоглобіну в стандартному розчині, мг %;
К - коефіцієнт розведення крові;
0,001 - коефіцієнт для перерахунку мг % в г % ( 1 г на 100 мл крові).
Для визначення швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ) користувалисякапіляром і штативом Панченкова. Кров з цитратом натрію набирали в капіляр і залишали на 1 годину в штативі Панченкова в вертикальному положенні, після чого по поділкам капіляра визначали величину стовпчика плазми, який відстоявся. ШОЕ виражається в мм за 1 годину. Норма для жінок - 2-15 мм/год, для чоловіків - 1-10 мм/год.
Для визначення кількості еритроцитів в 1 л крові використовували метод підрахунку еритроцитів в 1 мкл крові з цитратом натрію при постійному її розведенні і певному об'ємі лічильної камери Горяєва. Підраховуються еритроцити в 5 великих квадратах, розкреслених на 16 малих, розміщених по діагоналі.
Кількість еритроцитів в 1 мкл крові визначали по формулі:
, де
Х - кількість еритроцитів в 1мкл крові;
а - кількість еритроцитів в 80 малих квадратах (15х16=80);
80 - кількість підрахованих малих квадратів;
200 - ступінь розведення крові;
4000 - множник, що приводить результат до об'єму 1 мкл крові, виходячи з об'єму малого квадрату - 1/4000 мкл.
Практично, кількість еритроцитів, підраховану в 80 малих квадратах, множать на 10000.
Норма еритроцитів в крові у чоловіків складає 4-5 Т в 1 л, у жінок - 3,9-4,7 Т в 1 л.
Для визначення кількості лейкоцитів в 1 л крові використовували метод підрахунку лейкоцитів 1 мкл крові з оцтовою кислотою при постійному її розведенні і певному об'ємі лічильної камери Горяєва. Підраховується лейкоцити в 100 великих квадратах, що відповідають 1600 малих.
Кількість лейкоцитів в 1 мкл крові визначали по формулі:
, де
Х - кількість лейкоцитів в 1 мкл крові;
а - кількість лейкоцитів, підрахованих в 100 великих квадратах;
1600 - кількість малих квадратів;
20 -ступінь розведення крові;
4000 - множник, що приводить результат до об'єму 1 мкл крові. виходячи з об'єму малого квадрату - 1/4000 мкл.
Практично кількість лейкоцитів, підраховану в 1600 малих квадратах множили на 50, а для переводу в одиниці СІ (г в л), отриману цифру множили ще на 10.
В нормі кількість лейкоцитів коливається від 4 до 9 Г в 1 л. Вміст лейкоцитів менше 4 Г в 1 л свідчить про лейкопенію, більше 9 Г в 1 л - про лейкоцитоз.
Для визначення кількості тромбоцитів в 1 л крові використовували метод підрахунку тромбоцитів в 1 мкл крові при постійному її розведенні оксалатом амонію в певному об'ємі лічильної камери Горяєва з використанням фазово-контрастного приладу. Підраховуються тромбоцити в 25 великих квадратах.
Кількість тромбоцитів в 1 мкл крові визначали по формулі:
, де
Х - кількість тромбоцитів в 1 мкл крові;
а - кількість тромбоцитів, підрахованих в 400 малих квадратах;
400 - число підрахованих малих квадратів;
200 - ступінь розведення крові;
4000 - множник, що приводить результат до об'єму 1 мкл крові, виходячи з об'єму малого квадрату - 1/4000 мкл.
Практично підраховану кількість тромбоцитів в 400 малих квадратах множили на 2000, а для переводу в одиниці СІ (г в л), отримали цифру множили ще на 106.
В нормі у дорослих кількість тромбоцитів в крові складає 180-320 Г/л.
ІІІ. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ.
Характерною особливістю лейкозів є зміна основних біохімічних показників периферійної крові і розподіл хворих за віком і статтю, в залежності від форми і ступеня важкості захворювання. Про це свідчать дані таблиць.
Таблиця 1.
Визначення характеру розподілу хворих за віком і статтю в залежності від форми лейкозу.
Діагноз
Стать
Кількість хворих Вік в роках
до 20 20-30 30-40 40-50 50-60 60-70 70 і ст.
Хронічний
лімфоїдний
лейкоз чол. 14 - - 1 - 2 8 3
жін. 4 - - - 1 1 3 4
Хронічний
мієлоїдний
лейкоз чол. 5 - - 1 1 2 1 -
жін. 4 - - - 1 - 2 1
Гострий лімфобласт-ний лейкоз чол. 5 2 2 - 1 - - -
жін. 6 3 2 - - 1 - -
Гострий мієлобласт-ний лейкоз чол. 8 - 2 - 3 2 1 -
жін. 7 - - 1 3 2 1 -
Нами спостерігалася група з 58 хворих, які числяться на диспансерному обліку з діагнозами: хронічний лімфоїдний лейкоз, хронічний мієлоїдний лейкоз, гострий лімфобластний лейкоз і гострий мієлобластний лейкоз. Можна відзначити характерний розподіл хворих по статі і віку, в залежності від виставленого і підтвердженого діагнозу.
По виявлених даних різниця в кількості 14 і 9 випадків між чоловіками і жінками при хронічному лімфоїдному лейкозі свідчить про те, що серед пацієнтів з типовим варіантом хвороби переважають чоловіки. У хворих в віці 30-40 років хронічний лімфоїдний лейкоз виявляється в 1 випадку, що складає 8,5 %. Звертає увагу повна відсутність хворих в віці до 30 років. Це свідчить про те, що в молодому віці від 20 до 30 років хронічний лімфоїдний лейкоз зустрічається як виняток, а в дитячому віці взагалі не спостерігається. Результати наших досліджень показали, що максимум захворюваності відмічається у людей похилого віку. В 14 хворих, що складає 65-70% даний діагноз вперше був встановлений між 50 і 70 роками.
За отриманими даними, з 9 хворих - 5 чоловіків і 4 жінки - хронічний мієлоїдний лейкоз з однаковою частотою зустрічається серед чоловіків і жінок, практично не діагностується в дитячому і юнацькому віці. На хронічний мієлоїдний лейкоз хворіють переважно люди в віці від 30 до 70 років - за нашими даними 9 випадків.
В результаті дослідження виявлено особливості гострого лімфобластного лейкозу. Чоловіки і жінки хворіють з однаковою частотою, за нашими даними 5 чоловіків і 6 жінок; зустрічається найчастіше серед дітей - 4 випадки, і переважає в юнацькому віці - 5 випадків з 9. У дорослих зустрічається рідше - 2 випадки з 11, що складає 25%.
Також в процесі досліджень виявили такі особливості: у дорослих переважає гострий мієлобластний лейкоз - до 86% (13 випадків з 15), а у дітей - гострий лімфобластний лейкоз - до

 
 

Цікаве

Загрузка...