WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Електрорефлексопунктура при лікуванні діарей у телят - Дипломна робота

Електрорефлексопунктура при лікуванні діарей у телят - Дипломна робота

препарат пліфенан, який одержують із залишків деревини - лігніну, що утворюється після кислотного гідролізу вуглецевих компонентів. До складу поліфенану входить також гідро целюлоза, вміст якої складає 5-20%. Молекули поліфенану мають різні функціональні групи, що забезпечують йому високі сербеційні властивості.
Це томно-коричневий дрібноперсний порошок без запаху і смаку, що не розчиняється в воді і органічних розчинниках. Для лікувальних цілей випускається у вигляді гранул і пасти.
Поліфенан адсорбує з шлунково- кишкового тракту сечовину, жовчні кислоти, креатинін, а також різні мікроорганізми, зокрема кишкову палочку, золотистого стафілокока, сальмонелу.
5. Власні дослідження.
a. Матеріал і методи виконання роботи.
Матеріалами наших досліджень були в основному хворі диспепсією телята раннього віку з КСП ім.Т. Г. Шевченка с. Джурків Коломийського району. Досліди було проведено на протязі двох років, починаючи з 1999 - 2000 навчального року за такою схемою:
Перший період - група хворих диспепсією 12 телят 3-4 денного віку КСП ім.Т. Г. Шевченка. У цих телят за допомогою ПЕРТ - 4м було встановлено три біологічно активні точки - це точка ("Вей-дьян") на кінці хвоста, ("Пі-юй") у 10 міжрбер ї на 10-12 см відступаючи від остистих відростків хребта і ("Вай-хуей") за остистим відростком останнього поперекового хребця. Після пошуку точок приступили до лікування, який тривав чотири сеанси. Сеанс електропунктури проводили один раз на добу.
У другому періоді - дослідження провели у КСП ім.Т. Г. Шевченка с. Джурків Коломийського району під час навчальної практики. Для дослідження було відібрано три групи телят по 5 голів у кожній групі віком від 3-7 днів. Перша група контрольна-це здорові телята. Друга група - хворі телята з розладами шлунково-кишкововго тракту. Для лікування телят цієї групи застосовували елктрорефлексотерапію на 3-х точках як у першому досліді і поліфузор внутрішньовенно. Третя група - теж хворі телята з розладами шлунково-кишкового тракту. Для лікування цієї групи використовували електрорефлексотерапію, полі сорбент аеросіл у вигляд суспензії з водою через рот і нормофундин внутрівенно.
У всіх телят дослідних груп вивчали клінічні та гематологічні показники.
Для дослідження крові від піддослідних тварин та стану їх здоров я використовували загально прийняті методики. Зокрема: клінічне дослідження-проводили за рекомендаціями кафедри з визначенням загального стану І найважливіших показників організму: температуру, пульс, дихання, артеріальний кров яний тиск і венозний кров'яний тиск, габітус, функціональний стан кори головного мозку, та індикація на біологічно активних точках.
Методика визначення загального білку в крові.
Кількість білку в сироватці крові визначали рефрактометричне. При роботі на рефрактометрі РЛУ,спочатку перевіряють нулеву точку, для чого на поверхню вимірювальної призми наносять 1-2 краплі дистильованої води. Лупу шкали і окуляр трубки встановлюють на різкість (в полі зору повинні бути добре видні шкала і візирні лінії),ліквідують диспепсію окуляра зорової трубки поворотом рукоятки" дисперсійного компенсатора, лінію, яка є на лупі шкали,встановлюють на поділці 1,3333, а границю світлотіні суміщають з точкою пересікання візирних ліній за допомогою спеціального ключа.
Після підготовки приладу вказаним способом, розкривають його камеру, протирають верхню і нижню призми фільтрувальним папером, а потім м якою салфеткою. На поверхню нижньої призми наносять 1-2 краплі досліджувальної сироватки. Камеру закривають, направляють дзеркалом світле у вікно і повертають камеру до тих пір, поки границя світло-тіні зупиниться на точці пересічення візирних ліній і, на кінець, по шкалі проводять відрахування показника переломлення сироватки.
Користуючись табличними даними, по величині коефіцієнта переміщення сироватки находять вміст білка.
У здорових тварин вміст загального білку сироватки крові становить(г/100мл.):
ВРХ-6,5-7,І Вівці - 6,0 - 7,5
КонІ-6,5-7,8 Свині - 6,5 - 8,5
Собаки-5,9-7,6 Кури - 4,3 - 5,9.
Зменшення концетрацїї загального білку сироватки крові - гіпопротеїнемія зустрічається при низькому рівні білку в раціоні по амі-нокислотах, при гострих і хронічних кровотечах, гідремії, вагітності, нефроточному набряці, хронічному паренхіматозному гепатиті, цирозі пе-чінки, абсцесах, злоякісних новоутвореннях, паратуберкульозі, термінальнозу туберкульозі, затяжному сепсисі, гарячкових станах, інтосикаціях.
Збільшення концентрації в крові білку гіперпротеїнемія спостерігається при концентрованому типі годівлі ,надлишку перетравного білку, недостатності легкорозчинних вуглеводів, дегідратації, блювоті, тяжких станах діареї, гепатиті, недостатності каротину в кормах, неправильному співвідношенні Са і Р, недостатності вітаміну Д, гострих запаленнях, флегмонах, сепсис і важких інфекціях.
Методика визначення загального кальцію в крові
( по Вичеву, Каракачеву ).
У пробірку беруть 1мл, 0,1 н розчину КОН і декілька крупинок індикаторної суміші, появляється блідорожеве забарвлення. Якщо виникає зеленувата флюоресценсія (внаслідок присутності слідів кальцію) то титрують 0,001 м розчином трилону і до появи блідорвжевого забарвлення. Додають 0,1мл стандартного розчину кальцію, що супроводжується появою флюоресценсії. Титрують 0,001 М розчином трилону і, до появи блідорожевого забарвлення. В пробірку вносять 0,1 мл досліджуваної сироватки крові. Після появи флюоросценціїІ титрують 0,001 М розчином трилону Б до її зникнення. Розрахунок проводять по формулі
Б - кількість 0,001 М розчину трилону і, використаного на титрування робочого стандартного розчину кальцію, а-кількість 0,001 М розчину трилону і, використаного на титрування сироватки крові
А - 0,01-кІлькІсть кальцію, який міститься в 0,1 мл робочого стан-дартного розчину кальцію, мг.
0,1 - кількість сироватки крові, взятої для визначення, мл.
100 - коефіціент для перерахунку кількості кальцію на 100 мл сироватки крові.
У здорових тварин в сироватці крові вміст загального кальцію становить:
Вид тварин мг/ІООмл Ммоль/л
ВРХ 9,5-13,5 2,38-3,38
Коні 10,0-14,0 2,50-3,50
Вівці 9,5-13,5 2,38-3,38
Кози 11,0-13,0 2,75-3,25
Свині 10,0-14,0 2,50-3,50
Собаки 10,0-12,5 2,50-3,43
Зменшення кількості загального кальцію в сироватці крові -
гіпокальцемія - спостерігається при голодуванні, рахіті, оштеодистрофі , уремії, після родовому парезі, лейкозах.
Збільшення кількості загального кальцію в сироватці крові може бути при остеодистрофії гіпервітамінозах Д остеомах, гангрені, жовтяниці, перитоніті, серцевій недостатності.
Методика визначення неорганічного фосфору в крові
(по Алемону і Гінсбергу в модифікації Івановського).
Осадження білків. В центрифужну пробірку вносять 3 мл дистильованої води, 1 мл досліджуваної сироватки і 1мл 20% розчину триоцотової кислоти, добре змішують. Через п"ять хвилин центрифугують при 3 тис

 
 

Цікаве

Загрузка...