WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Електрорефлексопунктура при лікуванні діарей у телят - Дипломна робота

Електрорефлексопунктура при лікуванні діарей у телят - Дипломна робота

електропунктури являється досить складною і багатокомпонентною, що зачіпає різні сторони нейрогуморальних, біо-хімічних і ферментативних процесів. Все це впливає на окремі системи організму, стимулюючи їх діяльність, імуногенез, фагоцитоз та інші захисні та компенсаторні реакції, а також активізує обмін в зоні патологічного вогнища і взагалі в організмі.
Вважають таким чином, що пряма дія на біологічно-активні точки нормалізує функцію органу, до якого ця точка відноситься і посередньо, через цей орган, впливає на життєдіяльність цілого організму.
Електрорефлексотерапію проводили з допомогою ПЕРТ-4., діючи на відповідні біологічно-активні точки перемінним струмом.
Таким чином біологічно-активні точки являються свого роду периферичними елементами рефлекторних реакцій, які проявляються при електропунктурі. На сьогодні склалося тверде переконання, що за рівнем електричних потенціалів можна визначити не лише топографію біологічно-активних точок, але і функціональний стан відповідних органів. Отже, проводячи електрометрію відповідних біологічно-активних точок і на відповідних каналах можна оцінювати функціональний органів і систем організму, тобто здійснювати діагностику.
Прилад (ШРТ-4м) використовується для пошуку біологічно активних точок контактним способом І для стимуляції лактації ^профілактики І лікування маститів, диспепсій у телят та для Іншого лікування. Прилад можна використовувати з діагностичною і терапевтичною метою струмам однієї полярності або IX чергувати окремо І в автоматичному режимі.
Серед стандартних точок на кожному каналі розрізняють:
1) збуджує точку, яка стимулює функцію відповідних органів
2) заспокоюючу точку - діє заспокійливо на ці органи
3) стабілізуючу течку, яка сприяє пониженню функцій збудженого органу і навпаки, посиленню функцій загальмованого органу
4) точки "припливу " і "відпливу" енергії.
Ми працювали на так званому каналі тонкого кишечника. Цей канал йде по оокдвох передніх кінцівках знизу і до плечем лопаткового суглобу, а потім по задній границі лопатки до холки, де він з єднюеться із іншими каналами, 110 тім він іде знову вниз до серця, де з'єднається з його каналом, а далі над стравоходом через діафрагму до кишечника і шлунка та краніальна через шию до масетерів, очей і вух і у зворотному напрямі до ніздрів, де з єднається з каналом сечового міхура. Направлення енергії і каналі центра біжне, тобто від каналу серця до каналу сечового міхура.
Стандартні розчини поліфузору і нормофундину мають такий склад:
Polifusor
Sodium - 131
Potassium - 5
Caldum - 2
Chlorida - 111
Bicarbonatelas laktatw - 29 Normofundin:
Natrium chlorid - 3.360g
Kalium chlorid - 1.340g
Magnesium chlorid - 0.610g
Natrium acetat H2O - 5.170g
Досліди ми провели на телятах у три періоди за схемою, що пjдана вище. В першому періоді на групі хворих диспепсією 12 телят 3 - 4-денного віку КСП ім.Т. Г. Шевченка с. Джурків. Захворювання протікало з гостро вираженими ознаками діареї та Інтоксикації, загальним депресивним станом, часте дегідратація організму приводила до ендофтальмії, тахікардії, гіпотонії артеріального і кров яного тиску і гіпертонії венозного кров яного тиску, завжди спостерігалась енорексія, деколи гіпотермія.
У цих телят з допомогою ПЕРТ-4м було встановлено три біологічно-активні точки - це точка ("Вень-дьян") на кінці хвоата("Пі-юй") у 10 міжребер ї на 10-12 см відступаючи від остистих відростків;
хребта і ("Бай-хуей") за остистим відростком останього поперекового
хребця. Після пошуку точок приступили до лікування.
Лікування розпочали з точки ("Пі-юй") у 10 міжребер ї, на яку діяли протягом 10хв. перемінним струмом силою 350МКА. За цією точкою впливали по 5хв силою струму до 200МКА на точку за остистими від-ростками останього поперекового хребця І на точку, що на кінці хвоста.
Весь курс лікування тривав чотири сеанси. Сеанс електропунктри проводили один раз на добу. Вже після першого сеансу наступило значне поліпшення стану здоров я теляти. По являвся апетит, зменшилась діарея, вирівнювались показники пульсу і тиску. На п яту добу наступило повне одужання.
Окремі клінічні показники у дослідних тварин, на першому періоді, на першому періоді досліду 1999-2000 рік КСП ім.Т. Г. Шевченка с. Джурків Коломийського району.
Показники Початок досліду Кінець досліду
М+т М+т М+т
ІндикаціяБАТ і МКА 240+2,38 380,1,35 < 0,001
Температура 40,3+7,68 39,4+5,0 < 0,5
Частота пульсу 105,83+1,35 88,33+4,92 < 0,001
Частота дихання 45,16+0,1 31,16+0,29 < 0,001
Артеріальний кров яний тиск 87,5+1,15 114,16+0,29 < 0,5
32,08+0,74 47,08+0,74 < 0,5
Венозний тиск 235+27,81 168,33+1,88 < 0,05
Габітус незадовільний задовільний --
Функціональний стан кори головного мозку
ступор
задовільний
--
Повне видужання
Наступило на - 5 добу --
У всіх телят м провели дослдження крові до після лікування електропунктурою. В крові визначається зміст гемоглобіну, кількість еритроцитів і лейкоцитів, загального білку, кальцію, фосфору, каротину, кольоровий показник, середній зміст гемоглобіну і колостральний тест, суттєвих розбіжностей з названими показниками при гематологічному дослідженні нам встановити не вдалося.
У другому періоді дослідження провели у КСП ім Т.Г. Шевченкак с.Джурків коломийського району під час навчальної практики. Для дослдження було відібрано три групи телят по 5 голів у кожній групі віком від 3 до 7 днів. Перша група - контрольна - це здорові телята. Друга група - хворі телята з розладами шлунково-кишкового тракту. Для лікування телят цієї групизастосували електрорейфоексотерапію на 3-х точках як у першому досліді І поліфузор внутрішньовенно. Третя група - теж хворі телята з розладами шлунково-кишкового тракту. Для лікування цієї групи використовували електрорефлексотерапію, полісорбент аеросіл у вигляді суспензії з водою через рот і нсітрмофундин внутрішньовенно.
На початку, всередині і при кінці досліду у всіх тварин визначали величину індикації до відхилення стрілки мікроамперметра, температуру, пульс, дихання .артеріальний кров'яний тиск, венозний кров'яний тиск, габітус та функціональний стан кори головного мозку. Одночасна досліджували морфологічні і біохімічні показники крові такі самі, як і у першому періоді, як видне з даних.
Найшвидше нормалізувалися всі ці показники у телят другої і послідньої групи, на трьох біологічно-активних точках задавали суспензію полісорбенід
і внутрішньовенни нормофундин,потім у телят першої дослід
ної групі (на четвертий день), яким крім дії на три біологічно-активні точки внутрішньовенно вводили 20мл поліфузару.
Так, завдяки комплексної терапії припинялися проноси, нормалізувалися основні клінічні і гематологічні показники та імунний на шостий-четвертий день лікування всі телята дослідних груп повністю видужали, основних клінічних і гематологічних показників в організмі відповідних груп телят.

 
 

Цікаве

Загрузка...