WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Електрорефлексопунктура при лікуванні діарей у телят - Дипломна робота

Електрорефлексопунктура при лікуванні діарей у телят - Дипломна робота

ущільненого Рихлий голубуватого кольору порошок Відповідає
2. Масова доля двоокису кремнію ( ), % Не менше 99,9 99,9
3. Масова доля окису заліза ( ), % Не більше 0,003 0,002
4. Масова доля окису алюмінію ( ), % Не більше 0,05 0,02
5. Масова доля окису титану ( ), % Не більше 0,02 0,02
6. рН суспензії 3,6-4,3 4,0
7. Масова доля соляної кислоти (НСІ), % Не більше 1,5 1,0
8. Масова доля вологи, % Не більше 1,5 1,0
9. Втриата в масі при пропалюванні, % Не більше 2 0,7
10. Насипна щільність, г/л 40-60 41
11. Питома поверхня, м.кв./г по методу БЕТ 380 40 380
12. Масова доля великих частинок (грита), % Не більше 0,05 0,02
Методика застосування полісорбенту-аеросілу при лікуванні розладів шлунково-кишкового тракту з явищами діареї.
Лолісорбент-аеросіл застосовується у вигляді суспензії з перекип яченою водою рідкої консистенції через рот. Бажано заливати з гумової пляшки. Доза на один прийом 10-12 г або за об'ємом повна 200г склянка сухого порошку, який перед вживанням одному теляткові змішують з 350-400 г води. У перший день задають аеросіл 3 рази на день у наступні дні по 2 рази на день і до повного видужання.
Одночасно з аересілом необхідно вводити підшкірне або внутрішньовенно фізрозчин чи інші розчини. Доцільно "випоювати регідрон, гербати, відвар льону чи перекип'ячену воду. Дози стерильних розчинів для підшкірного виведення 300-400 мл, а внутрішньовенна на половину менше. Для випоювання рідини доза від 1,5 до 2 л.
Полісорб можна застосовувати і іншим тваринам, зокрема, дорослим при необхідності детоксикаційного впливу при отруєннях, інтоксикаціях чи інших токсикозах. Можна застосовувати поросятам у вигляді густої кашки, в дозі або з розрахунку 2 г на одне порося.
Коням при захворюваннях шкіри і м яких тканин.
Всі дані показники, отриманні під час проведення дослідів, обробляли статистичним методом за проф.И.А.ОйвІшм.
Статистичний метод дозволяє об єктивно оцінювати кількісні результати досліджень. Застосування сучасних методів математичного опрацювання збільшує достовірність заключень по матеріалах досліджень(41)
Схема дослідів.
Схема дослідів по вивченню дії рефлексотерапії і полі сорбентів при діареях у телят.
Періо-ди дос-ліду і час Назва господарства Групи тварин К-сть тварин у групі Вік телят (у днях) Стан здоров я телят Що належить вивчити
1999-2000 КСП ім.Т. Г. Шевченка с.Джурків Коломийського району Дослідна 12 3-4 Хворі на диспепсію звичайну За допо-могою ПЕРТ-4 в дію електрорефле-ксотерапію через вплив на біо-логічно-активні точки
2000-2001 КСП ім.Т. Г. Шевченка с.Джурків Коломийського району Контрольна 5 4 Клінічно здорові Клінічні та гематологічні показники.
Перша дослідна 5 4 Хворі з роз-ладами шлунково-кишкового тракту Дію рефлексо- терапії разом з поліфузо-ромвнутрівенно
Друга дослідна 5 4 Хворі на токсичну диспепсію Дію електрорефле-ксотерапії разом із подісорбентами і нормофундином
5.2. Характеристика господарства.
Характеристика ферми ВРХ.
Молочна ферма займає КСП ім.Т. Г. Шевченка с. Джурків розміщена східніше від села Джурків на відстані 200 м. від села. Ферма займає площу 4 га. На 2 га розміещні 3 силосні ями і 2 сінажні, площадки для зберігання грубих кормів і склади для зберігання концентрованих кормів і бульбоплодів.
5.3. Результати власних досліджень та їх обговорення
Розповсюдження шлунково-кишкових захворювань у телят, зумовлено порушенням умов утримання, догляду та годівлі часто приводить до зниження їх резистентності, порушення водно-електролітного, вуглеводного і білкового обмінів, до тяжких аутоінтоксикація і токсикозів. Тому нами протягом трьох років проведено науковий пошук використання кремнієвих сорбентів в комбінації з поліфузором, нормофундіном і впливом рефлексотерапії через біологічно-активні точки телят при діареях різноманітної етіології.
Серед кремнієвих сорбентів найкраще відомий полісорбент аеросІл-275,300,380. Це хімічно-чистий, білого кольору, дуже легкий і пухкий порошок, який складається з частинок розмірами 100-200 х 19 м. У медичній практиці полісорб дозволено застосовувати в середину і як допоміжний матеріал для готових лікарських форм завдяки тому, що він полегшує процеси гранулювання, стабілізує несумісні або хімічно нестійкі речовини, значно поліпшує текучість порошків, підвищує розпад таблеток у шлунково-кишковому тракті.
Препарати, виготовлені на кремнієвій основі, мають тривалішу (пролонговану) дію, забезпечуючи поступове звільнення ліків, наприклад антибіотиків, високу концентрацію їх у крові. Це явище дозволяє істотно знизити добову терапевтичну дозу антибіотиків, а відповідне їх токсичність І вартість лікування.
Полісорб має високу хімічну чистоту(99,85) і гідрофільність - змішується з водою і розчинами різних лікарських препаратів, утворює гель і колоіди. Цей препарат виявляє високий ступінь осмотичної дії та насиченості й значну адсорбційну активність, особливо щодо білків і мікроорганізмів.
Не маючи пор, частинки полісорбу своїм поверхневим шаром вбирають різні речовини з великою швидкістю. Здатність адсорбувати білки е дуже важливою особливістю полісорбу, бо з цими складними сполуками зв язані всі види життєдіяльності, саме білкову природу мають бактеріальні токсини.
Завдяки спорідненості з білками, частинки полісербу легко прилипають до поверхні бактерій, що було підтверджено з допомогою електронної мікроскопії. Препарат активно адсорбує різні види мікроорганізмів (стафілокок, кишкова паличка, протей, синьо гнійна паличка, сальмонела та ін.). Досліди по казали, що 1 г речовини може зв язати від 1*108 до 1-109 мікробних тіл. Після контакту з полісорбом можуть змітатися властивості перелічених мікроорганізмів, зокрема підвищується їх чутливість до антибіотиків(еритроміцину, стрептоміцину) (39).
Крімбілка і мікроорганізмів полісорб добре адсорбує холестерин і його ефірні похідні. На дослідах була виявлена здатність полісорбу стимулювати ріст тварин подібно до дії соматотропного гормону. Цю властивість препарату пояснюють різними причинами: сорбцією полісорбом токсичних продуктів бактеріального гниття в кишечнику, зміною складу і властивостей кишкової мікрофлори, всмоктуванням невеликої кількості кремнію.
За останній час щораз більше розповсюдження і визнання дістають погляди, які свідчать про доцільність застосування рефлексотерапії через біологічно-активні точки. Розташування останніх пов'язується з відомими зонами Зар їна-Геда.
Помірні подразнення нервових закінчень у відповідних точках шкіри, підшкірні клітковини, м язів та інших тканин передаються нервовими волокнами до центральної нервової системи при ньому подразнення нанесене на периферії викликає не рухому реакцію, а реакцію з боку вегетативного відділу нервової системи, яка носить нормалізучий характер. Подразнення нанесене на периферії електричним струмом рефлекторно веде до збудження кори головного мозку, контролює діяльність всього організму в цілому, що в свою чергу сприяє відновленню функцій органів і тканин далеких від місця подразнення.
Одночасно, дія

 
 

Цікаве

Загрузка...