WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тактика медичного працівника в акушерсько-гінекологічній клініці - Реферат

Тактика медичного працівника в акушерсько-гінекологічній клініці - Реферат

(К.И.Платонов, И. 3. Вельвовский і ін.). Психопрофілактическая підготовка до безболісних родів будується на принципах навчання И. П. Павлова. Основна мета такої підготовки - усунення побоювань вагітних, зв'язаних з майбутніми родами. Для цього читають лекції, проводять курсові, індивідуальні чи групові співбесіди, демонструють кінофільми про роди і т.д., показуються гімнастичні вправи по нормалізації подиху, що сприяють розслабленню м'язів. Крім того, застосовуються різні методи психопрофилактики: аутогенная тренування, раціональна психотерапія, суггестивна терапія. Необхідно роз'яснити жінці, що істотну допомогу при пологах вона зробить собі сама, якщо буде виконувати усі вказівки лікаря й акушерки.
ТАКТИКА МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА В КЛІНІЦІ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ
Відхід за хворою дитиною вимагає, крім гарної професійної підготовки, великого терпіння, уміння і любові до дітей. При оцінці стану здоров'я дітей необхідно враховувати специфіку вікового періоду (грудний, дошкільний, шкільний, підлітковий, юнацький). З погляду психології відходу за хворою дитиною, важливо мати представлення, чи відповідає ступінь психічного і фізичного його розвитку віку. У дітей, що часто хворіють, особливо в ранньому віці, виявляється затримка в психічному і фізичному розвитку. Вони виглядають більш інфальтильними, чим здорові діти їхнього віку.
У дітей дошкільного і молодшого шкільного віку нерідковідзначаються різні страхи (страх темряви, самітності, білих халатів, уколовши і т.д.), невротичні реакції (нетримання сечі, калу й ін.). Іноді своє перебування в лікарні діти розцінюють як покарання за зроблену провину, почувають себе скривдженими і самотніми.
Медична сестра, що працює з дітьми, повинна постійно виявляти турботу, теплоту, увагу й у такий спосіб у якомусь ступені компенсувати відсутність батьків. Особливо важко переживають стаціонарне лікування діти до 5-літнього віку. Доцільно, щоб мати проводила дитини в лікарню і якийсь час залишалася з ним. Після того як мати пішла, медична сестра повинна обов'язково пограти з дитиною, відвернути його, розташувати до себе і на питання дитини '"Де мама?" постаратися дохідливо пояснити її відсутність причинами сімейно-службового характеру. Вона повинна розповісти батькам, що не можуть відвідувати хворої дитини, про необхідність регулярно надсилати листа, подарунки, щоб дитина почувала, що його пам'ятають і люблять.
Психологічне середовище в дитячій лікувальній установі повинна допомагати дітям почувати себе, як будинку. Гри, заняття сприяють зближенню дітей, а добре і тепле відношення медичних сестер полегшує адаптацію дитини до нових умов.
У дітей завжди виникає страх перед медичною маніпуляцією, особливо перед ін'єкцією. Необхідно підготувати дитини до процедури, підбадьорити його. Іноді позитивно діють слова, що він сміливий і сильний і героїчно перенесе невеликий біль. При цьому психологічний вплив на дитину повинне проводитися з обліком його індивідуально-особистісних особливостей. Діти, як правило, набагато легше переносять підшкірні ін'єкції, чим внутрім'язові, тому що маніпуляція, чинена під контролем їхнього зору, викликає менше побоювань.
Велике значення має подолання переживань страху в дитини. Необхідно у відвертій бесіді з'ясувати їхню конкретну основу і спробувати розсіяти переконливими доводами, що медична сестра і лікар завжди поруч і вчасно прийдуть на допомогу.
Одна з головних задач медичної сестри - навчитися знаходити контакт із дітьми, особливо у відділеннях, де лікуються діти раннього віку. Турботливе, уважне ставлення до дитини, прагнення зрозуміти його - це велике мистецтво, де професійний рівень тісно сполучається з особистісними особливостями медичної сестри. У такій роботі необхідні визначені знання в області психології дитячої гри. Дуже важливо вміти зайняти дитини, залучити його до гри - цьому важливому елементу життя дитини. При роботі з дітьми більш старшого віку необхідно, крім ігрового компонента, знайти цікаву роботу для заповнення їхнього дозвілля. Можна використовувати малювання, ліплення з пластиліну, вишивання (для дівчинок-підлітків), колективне й індивідуальне читання й ін. При цьому варто враховувати ступінь розвитку й емоційну настроєність дитини (підлітка) на ту чи іншу діяльність.
Серйозні труднощі виникають у медичних працівників дитячих відділень при спілкуванні з батьками. Природною реакцією їх є занепокоєння, заклопотаність і страх за дитину. Необхідно чемно і переконливо роз'яснити необґрунтованість їхньої тривоги, що при спілкуванні з дитиною може негативно вплинути на його психологію. Однак бувають і такі випадки, коли зовсім нелегко досягти взаимопонимания з батьками, що вкрай емоційно реагують на захворювання дитини і нездатними критично оцінити реальні факти. У таких випадках медична сестра повинна виявити терпіння і витримку, щоб не тільки вислухати, але і роз'яснити батькам необґрунтованість їхньої надмірної тривоги. Надзвичайно складні проблеми виникають перед лікарем і медичними сестрами при наявності в дітей важких захворювань з несприятливим прогнозом. Звістка про це викликає в батьків важке потрясіння, розпач, нерідко ворожі висловлення на адресу медичних працівників. У тих випадках, коли діагноз поставлений точно і наближається неминучих летальний результат, батьків хворої дитини необхідно обережно підготувати до цього.
Медичні сестри, що працюють з дітьми, повинні бути урівноваженими, стриманими, тому що працівник, що допускає брутальність, емоційну нестриманість, нетактовність, більше принесе шкоди, чим допоможе хворій дитині.

 
 

Цікаве

Загрузка...