WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Стегновий канал, стегновий трикутник, привідний канал,підколінна ямка, підошовний апоневроз - Реферат

Стегновий канал, стегновий трикутник, привідний канал,підколінна ямка, підошовний апоневроз - Реферат

Коломийське медичне училище
ім. І.Я.Франка
Методична доповідь
на тему:
"Стегновий канал, стегновий трикутник, привідний канал,підколінна ямка,
підошовний апоневроз."
Підготувала:
Варщук Оксана
студентка 2М11 групи
Викладач:
Гонсіровська
Ростислава Мирославівна
Коломия, 2001
План
1. Стегновий канал.
2. Стегнових трикутник.
3. Привідний канал.
4. Підколінна ямка.
5. Підошовний апоневроз.
Стегновий канал (canalis femoralis) в нормі не існує і виникає тільки при утворенні стегнових гриж. Довжина каналу від 10 до 30 мм. Розрізняють зовнішній та внутрішній отвори каналу, а також передню, задню і бічну стінки.
Крізь зовнішній отвір стегнова грижа виходить під шкіру стегна. Внутрішній отвір, або кільце, стегнового каналу обмежений спереду пахвинною зв'язкою; ззаду - клубово-гребінною дугою; при середньо-лакунарною зв'язкою та збоку - стегновою веною. Передня стінка каналу утворена поверхневою пластинкою широкої фасції; задня - глибокою пластинкою цієї ж фасції та бічна - стегновою веною. При середня стінка каналу відсутня, оскільки поверхнева і глибока пластинки широкої фасції при середньо зливаються між собою.
Топографічно стегновий канал знаходиться в стегновому трикутнику, який зверху обмежений пахвинною зв'язкою, при середньо - довгим привідним м'язом, а збоку - кравецьким м'язом. У межах трикутника знаходяться стегнова артерія та вени, гілки стегнового нерва, лімфатичні судини і вузли.
Продовженням стегнового трикутника (його верхівки) є привідний канал, що з'єднує його з підколінною ямкою. За формою канал нагадує тригранну призму, при середню стінку якої утворює великий привідний м'яз, бічну - присередній широкий м'яз, а передню - сухожилкові перетинка, натягнута між зазначеними м'язами. Вхідний отвір каналу знаходиться в його верхній частині і обмежений тими самими утворами, що й канал. А от вихідних отворів з каналу два - нижній та передній. Нижній отвір - це сухожилків роз твір, який розміщується між волокнами сухожилка великого привідного м'яза, а передній отвір у сухожилковій перетинці. У привідному каналі проходить судинно-нервовий пучок і поділяється в ньому так, що крізь нижній отвір виходять стегнові судини, а крізь передній - низхідна артерія коліна та прихований нерв.
Верхівка привідного каналу відкривається в підколінну ямку (fossa poplitea), що за формою нагадує ромб. Ямка обмежена зверху двоголовим м'язом стегна та півперетинчастим м'язом, а знизу - при середньою і бічною головками литкового м'яза. Цей утвір заповнений жировою тканиною, в якій розміщенісудинно-нервовий пучок та лімфатичні вузли.
Широка фіксація безпосередньо продовжується в фасцію гомілки (fascia cruris). Від неї відходять передня і задня міжм'язові перегородки гомілки і прикріпляються до малогомілкової кістки, внаслідок чого утворюються кістково-волоснисті піхви для м'язів передньої, задньої та бічної групи.
У нижній третині гомілки фасція ущільнюється і утворює верхній та нижній одержувачі мязів-розгиначів (retinaculi musculorum extensorum superius et inferius), а нижче від цих утворів розміщуються верхній і нижній одержувачі малогомілкових м'язів-згиначів (retinaculi musculorum flexorum). Ці утвори притискують сухожилки м'язів до кісток і тим самим фіксують їх.
Фасція гомілки продовжується на стопу, де розрізняють тильну фасцію стопи (fasxia dorsalis pedis) та підошовний апоневроз (aponeurosis plantaris). Тильна фасція розщеплюється на поверхневу і глибоку пластинки, між якими розміщуються сухожилки м'язів-розгиначів. Від підошовного апоневроза відходять міжмязеві перегородки, які разом з кістками утворюють кістково-волокнисті піхви для при середньої, серединної та бічної групи м'язів (рис.)
Рис. Піхви сухожилків тильно-бічної поверхні стопи:
Короткий анатомічний словник
Кравецький м'яз (musculus sartorius) - найдовший м'яз тіла людини. Починається від передньої верхньої клубової кості, йде косо донизу і плоским сухожилком прикріплюється до гористості великогомілкової кістки. Функція: згинає стегно та гомілку, обертає стегно назовні, а гомілку досередини.
Великий привідний м'яз (musculus adductor magrus) - починається від нижньої гілки сідничної кістки та сідничного горба і прикріплюється по всій довжині присередньої губки шорсткої лінії стегнової кістки. Функція: приводить стегно, дещо обертаючи його назовні.
Присередній широкий м'яз (musculus vastus medialis) починається від при середньої губи шорсткої лінії стегнової кістки і переходить у загальний сухожилок.
Двоголовий м'яз стегна (musculus biceps temoris) довгою головкою починається від сідничного горба, а короткою - від бічної губи шорсткої лінії стегнової кістки. Загальний сухожилок прикріплюється до головки ????-гомілкової кістки. Функція: розгинає стегно, згинає гомілку та обертає її назовні.
Півперетинчастий м'яз (musculus semimembranosus) починається від сідничного гроба і прикріплюється до при середнього відростка великогомілкової кістки. Функція: розгинає стегно, згинає гомілку і обертає її до середини.

 
 

Цікаве

Загрузка...