WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Суть і значення дихання для організму. Дихальна система - Реферат

Суть і значення дихання для організму. Дихальна система - Реферат

Текст треба вичитати! Багато русизмів!
Реферат на тему:
"Суть і значення дихання для організму.
Дихальна система"
Виконала:
cтудентка групи 2-А
Лазарович Мар'яна
Перевірила:
Гонсіровська Р.М.
2002
Кисень знаходиться в оточуючому нас повітрі. Він може проникнути через шкіру, але тільки тільки в невеликій кількості, явно недостатній для підтримання життя. Надходження в організм кисню і видалення вуглекислого газу забезпечує дихальна система. Транспорт газів та інших необхідних організму речовин здійснюється за допомогою кровоносної системи. Функція дихальної системи зводиться лише до того, щоб знабжати кров достатньою кількістю кисня і видаляти з неї вуглекислий газ.
Хімічне відновлення молекулярного кисню з утворення води служить для більшості тварин і людини в тому числі головним джерелом енергії. Без цього не може продовжуватися життя навіть декілька секунд.
Що ми знаємо про дихальну систему? Поєднує групу органів виконуючих функцію зовнішнього подиху - насичення крові киснем і видалення з її вуглекислого газу і ряд не дихальних функцій. Складається з порожнини носа, носоглотки, гортані, трахеї, бронхів і легень.
Зародки органів з'являються на 3 тижні ембріогенезу у виді мішковидного випинання вентральної стінки передньої кишки.
При цьому епітеліальна вистилка органів розвивається з зачатку прехордальної пластинки, а всі інші тканини з мезенхіми.
ФУНКЦІОНАЛЬНА КЛАСИФІКАЦІЯ.
Відповідно до головноъ функціъ органи системи підрозділяються на 2 відділи:
1. воздухоносний шлях,
2. респіраторний
Воздухоносний шлях - система порожнин і трубок, що включає носову порожнину з придатковими пазухами, гортань, трахею, яка закінчується термінальними бронхіолами.
Починаючи з трахеї, стінка воздухоносний шляхів здобуває типове для них будівля.
ТРАХЕЯ - трубчастий орган. Стінка з 4 оболонок:
1. Слизувата
2. Підслизистая (основа)
3. Фіброзно-хрящова
4. Фдвентициальная
1. Слизувата - неповна. Епітелій псевдомногослойний, тобто одношаровий, багаторядний, призматичний, миготливий. 4 типи кліток: призматичні реснитчатие, бокаловидние, уставні, ендокринні.
Призматичні - реснитчатие - на апікальній поверхні 200-250 ресничек, що мерехтять синхронно в протилежну вдихуваному повітрю сторону. Цим забезпечується виведення часток по зовнішнє середовище.
Бокаловидние - одноклітинні, ендоепителиальние залози, виробляють слиз - муцин (гиалуроновая і сиаловая кислоти). Функція - механічне очищення, зволоження.
Уставні - по ступені диференціації низькі і високі. Це камбіальні клітки для усіх видів.
Ендокринні - клітки ДЕС (диффузно ендокринної системи), що виділяють біогенні аміни і пептидние гормони і забезпечують місцеву регуляцію функцій (тонус, просвіт бронхів).
Єс-клітки - серотонин, ECL- клітки - гистамин, Р-клетки - бомбезин, D-клітки вазоинтестинальний поліпептид.
Власна пластинка слизуватої - пухка сполучна тканина з 2 особливостями:
" достаток еластических волокон, що йдуть подовжньо уздовж воздухоносних шляхів до альвеол
" велика кількість одиночних і фолікулярних лімфоцитів
Дихальна система займає 2-і місце після травної по обсязі антигенної інформації, що надходить в організм, тому тут відбувається заключна, антигензависимая стадія дифференцировки лімфоцитів з утворенням клеток-еффекторов клітинного і гуморального імунітету і клітки пам'яті.
Плазмоцити синтезують Ig, що блокують прилипание бактерій до слизуватої оболонки дихальних шляхів, перешкоджаючи утворенню бактеріальних колоній.
2. Подслизистая оболонка - пухка сполучна тканина, у якій розташовані кінцеві секреторні відділи змішаних слизисто-белкових залоз (мерокринових), а також присутні лімфатичні фолікули.
3. Фіброзно-хрящова оболонка складається з 16-20 незамкнутих кілець гиалиновой хрящової тканини, що на задній поверхні з'єднані пухкою сполучною тканиною з пучками лейомиоцитов.
4. Адвентициальная - пухка сполучна тканина.
Трахея підрозділяється на 2 головних бронхи, якими відкривається бронхіальне дерево. Анатомічно і клінічно бронхи класифікуються на:
Позалегеневі:
" головні
" часткові
" зональні
Внутрілегеневі:
" субсегментарние
" междольковие
" внутридольковие
У стінці великих бронхів (5-15 мм), що має 4 оболонки, відмінності від стінки трахеї:
1. слизувата оболонка поступово стає повної і починає збиратися в подовжні складки.
2. Фіброзно-хрящова оболонка стає замкнутою (у головних бронхах), а потім переривчастої, здобуваючи вид окремих хрящових пластин.
Середні бронхи (діаметр 2-5 мм). Мають 4 оболонки. Відмінності:
1. слизувата повна, тому що добре виражена м'язова пластинка, складається з 2 циркулярних пучків взаємно протилежного напрямку, тому вона зібрана в численні складки.
2. Слизувата стає тонше, епителиоцити нижче, бокаловидних кліток менше. З'являються численні групи кліток - нейроепителиальние тельця (НЕТ) - це групи, що відносяться до ДЕС. Складаються з 4-25 кліток, займають усю товщу епітелію, доходячи до поверхні, мають мікроворсинки, тобто риси будівлі ендокринних кліток відкритого типу. Особливості полягають у тім, що вони тісно контактують з нервовими закінченнями і гемокапиллярами фенестрированного типу. Функція - утворять внутрілегеневу рецепторну систему, що реєструє зміни складу вдихуваного повітря і виробляє у відповідь на це біогенні аміни, пептидние гормони, що регулюють тонус стінок і просвіт бронхів і кровоносних судин. Пристосовують кровоток у легенях до характеру їхньої вентиляції.
3. Подслизистая витончується. Кількість залоз у ній різко зменшується.
4. Фіброзно-хрящова оболонка йде на збиток і представлена окремими хрящовими острівцями, у яких гиалиново-хрящевая тканина, поступово змінюється еластической.
5. Адвентиция витончується.
Дрібні бронхи - 2 оболонки:
" внутрішня слизувата
" зовнішня адвентициальная
при цьому слизувата оболонка має яскраво-виражений складчастий характер, тому що

 
 

Цікаве

Загрузка...