WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Стратегічне планування і маркетингові системи охорони здоров'я - Реферат

Стратегічне планування і маркетингові системи охорони здоров'я - Реферат

методи і прийоми, у рамках яких можливе дозвіл протиріч, з метою активного регулювання (керування) життєдіяльності маркетингової (ліберальної) системи охорони здоров'я. Угруповання їх представляється в такий спосіб.
Формування потреб.
Активне формування потреб у медичних послугах досягається, перш за все, осмислюванням медико-соціальних проблем, розкриттям их ролі і механізмів впливу на виникнення конкретних нестатків споживачів у медичних послугах. При реалізації даної управлінської задачі забезпечується виявлення і дозвіл внутрішніх протиріч між конкретною об'єктивною медико-соціальною проблемою і сполучених з нею медичних послуг, що дозволяють задовольнити конкретні потреби, "нейтралізувавши" тим самим визначене почуття нестатку.
Наступним напрямком у формуванні потреб у медичній допомозі в умовах ринку медичних послуг є в широкому змісті слова формування суспільної думки (Public Relation) у середовищі споживачів. Користаючись термінологією утилітарної системи охорони здоров'я, це організація і проведення медико - освітньої і санітарно-просвітньої роботи. У такий спосіб досягається зняття протиріч між набором медичних послуг, що відповідають медичним нестаткам, і медико-економічними групами, до яких повинний бути віднесений пацієнт по ознаці медичної потреби.
І, нарешті, співвіднесення медичних потреб пацієнта з його добробутом, дозвіл внутрішніх протиріч між медико-економічними групами і платоспроможністю досягається методом цільового сегментування. У цьому випадку забезпечується облік задоволення медичних потреб у відповідності зі специфічного, навколишнього пацієнта, умовами, традиціями, особистісними, етнічними й другими особливостями.
Формування пропозицій.
Пропозиції на ринку медичних послуг у першу чергу зв'язані з визначеними нестатками і потребами пацієнтів, що виникли в умовах активного впливу медико-соціальних проблем. У зв'язку з цим, першим етапом оперативного управлінського рішення при формування пропозицій у маркетинговій (ліберальної) системи охорони здоров'я є окреслення характеристик конкретної медико-соціальної проблеми. Цим забезпечується керування внутрішніми протиріччями, що виникають між сутністю визначеної медичної проблеми і відображенням цієї проблеми у відповідному медичному стандарті.
Другою крапкою додатка оперативного управлінського рішення в системі формування пропозицій медичної допомоги є система діалектичної єдності і протиріччя медичного стандарту і медико-професійної групи. Забезпечення оптимальної адекватності (співвідношення) цих двох елементів маркетингової системи і зняття можливих протиріч досягається методами професійної підготовки медичних кадрів.
Віднесення виробника медичних послуг до відповідного медико-професійній групі, крім усього іншого, характеризується визначеним рівнем винагороди, тобто заробітною платою. Така відповідність двох позначених елементів маркетингової системи (професійна група - заробітна плата) і дозвіл можливих між ними протиріч забезпечується, законодавчо оформленої, умовно названої нами, "системою кваліфікаційного ранжирування".
Регулювання попиту.
Методи оперативного керування, що представляються, на даному рівні регулювання життєдіяльності маркетингової системи містять у собі:
а) стимулювання споживача медичних послуг, що забезпечує відповідність між платоспроможністю пацієнта і вартістю медичних процедур;
б) регулювання ціни на медичні процедури відповідних медичних послуг, чим розкриваються і дозволяються протиріччя між медичною процедурою і її вартісними характеристиками;
в) реалізація методів і форм системи сертифікації медичних процедур, тобто досягнення законодавчо оформленої відповідності між медичною процедурою і її ефективністю.
Регулювання медичної (лікарської) діяльності
У маркетинговій (ліберальної) системі медичних послуг, регулювання медичної діяльності може бути забезпечено дозволом протиріч між заробітною платою виробника медичних процедур і розцінками його праці. Це забезпечується різними методами і прийомами стимулювання праці.
Внутрішні протиріччя між розцінками лікарського (медичного) праці й одиницями цієї праці згладжуються системою нормування праці.
Нарешті, система методів оцінки праці, зокрема лікарського, дозволяє домогтися відповідності між одиницями лікарської праці й ефективністю наданих медичних процедур.
Крім того, у методах оперативного керування життєдіяльністю маркетингової системи виробництва і споживання медичних послуг повинне використовуватися керування протиріччями тих пар елементів системи, крапки дозволу яких уже визначені і позначені областю третього співпричетного елемента. Приміром, протиріччя між медичною процедурою й одиницею лікарської праці дозволяються в рамках случаючи медичного обслуговування, а медико-діагностична група врівноважує медичну послугу і медичний стандарт. Як видно, на дозвіл подібних протиріч, заздалегідь детермінованих у визначеному елементі маркетингової системи, неможливо впливати зовнішніми методами і прийомами - розкриття і дозвіл подібного типу протиріч возможно лише в рамках взаємин лікаря і пацієнта, виробника і споживача медичних послуг.
Поєднуючи логістичну модель маркетингової (ліберальної) системи охорони здоров'я з розкритими рівнями і крапками додатка стратегічних, тактичних і оперативних управлінських рішень, вдається одержати формалізовану модель інтегрального регулювання життєдіяльності маркетингової (ліберальної) системи охорони здоров'я.
Сфера життєдіяльності маркетингової (ліберальної) системи охорони здоров'я
На підставі формалізованого представлення моделі маркетингу медичних послуг, визначенні рівнів і крапок додатка управлінських рішень, удається системно окреслити сферу життєдіяльності ліберальної системи охорони здоров'я і наблизитися до наукового розуміння змісту і задач стратегічного планування в системах охорони здоров'я ринкових відношення.
Бібліографія
1. Про взаємини лікаря і пацієнта в маркетинговій системі медичних послуг. // Ж. Охорона здоров'я Російської федерації, № 2. -1999.- с. 63-64
2. Концептуальне обґрунтування застосування методу системного підходу до оцінки якості медичної допомоги. // Ж. Проблеми соціальної гігієни й історія медицини - № 3.- 1998.
3. Стандартизація як метод керування маркетинговими системами охорони здоров'я. // Ж. Проблеми стандартизації в охороні здоров'я, № 2. -1999.- с. 41-42
4. Модель маркетингової системи як парадигма ситуаційного моделювання в охороні здоров'я. //Сб. Фізика і радіоелектроніка в медицині і біотехнології: Матеріали III міжнародної науково - технічної конференції ФРЭМБ'98. Володимир, -1998.
5. Модель системи маркетингу і методологічний підхід до експертизи якості медичної допомоги / Збірник. "Досвід роботи лікувально - профілактичних заснувань м. Тольятти Самарской області по забезпеченню якості медичної допомоги і можливості його застосування деякими територіями Російської Федерації". // Матеріали міжрегіональної робочої наради. 16-17 грудня 1997 року, Тольятти, -1998 р.
6. Співвідношення й адекватність понять моделі маркетингової системи і категорій системи охорони здоров'я, що функціонує в умовах ринку. // Ж. Економіка охорони здоров'я - №7 - 1998.
7. Модель маркетингової системи медичних послуг (маркетингова формалізована сутність ліберальної системи охорони здоров'я) // Ж. Ексклюзивний маркетинг - № 5 - 1999, - с.47-83.

 
 

Цікаве

Загрузка...