WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Стаціонар-поліклініка: маркетингові дослідження співвідношення - Реферат

Стаціонар-поліклініка: маркетингові дослідження співвідношення - Реферат

Стаціонар-поліклініка: маркетингові проблеми
співвідношення*
Практична реалізація Концепції розвитку охорони здоров'я і медичної науки в розділі проведення реструктуризації ліжкового фонду убік його скорочення вкрай загострила проблему оптимального співвідношення надання двох видів медичних послуг: амбулаторно-поліклінічних і стаціонарних. При поверхневому підході, здається логічним і економічно доцільним скорочувати частку фінансових вкладень в організацію і надання госпітальної допомоги і всіляко розширювати амбулаторну з її відносно малими накладними витратами.
Тривіально, що в крайніх границях діапазону "амбулаторне - стаціонарне лікування" існує деяке оптимальне співвідношення гуманітарної і виробничої місії охорони здоров'я для конкретного хворого з його конкретною хворобою. Сукупність усіх можливих співвідношень по визначеному попередньо обговореному ознаці (діагнозу, підлозі, віку й ін.) формує той усереднений відсоток, про яке прийнято говорити, що в структурі витрат на всю медичну допомогу засобу, виділювані для амбулаторне лікування пацієнта в Росії складає сьогодні 20-25%, а повинні (!?) складати 55-60% [Сафонова Е. "Медичний вісник", 1998 р., №24, с.2]. Представлення, без наукового обґрунтування, саме такого співвідношення є вкрай некоректним і з наукового погляду - сумнівним.
У кожнім конкретному випадку надання комплексу медичних послуг конкретному пацієнту, співвідношення тривалості його лікування в стаціонарі і поліклініці, а отже і загальні фінансові витрати на закінчений случай лікування будуть індивідуальні. Вольова адміністративна зміна такого співвідношення надання медичних послуг певним чином уплине на якість медичної допомоги, закономірно приведе до зміни плину і тривалість хвороби, а також спричинить визначене коректування рівнів фінансових, кадрових і матеріальних витрат.
Одним із принципових моментів проблеми співвідношення стаціонарного й амбулаторного видів надання медичної допомоги, на нашу думку, є розуміння і визнання сутності системної цілісності патологічного процесу і стану пацієнта і, отже, цілісності і нерозривності лікувально-профілактичних заходів, незалежно від форм і способів надання медичної допомоги.
Разом з тим, об'єктивне існування стаціонарної й амбулаторної форм надання медичних послуг, їх характерна медична й економічна специфічність породжує проблему пошуку і наукового обґрунтування оптимального співвідношення цих форм і методів у рамках єдиного випадку медичного обслуговування.
Цілком ймовірно, перш ніж переступати до пошуку оптимального співвідношення використання різних форм надання медичноїдопомоги, правомірно виробити визначені критерії, по яких повинні оптимізуватися такі співвідношення.
Деякі з подібних критеріїв можуть характеризуватися ступенем стану (видужання) пацієнта, складністю і тривалістю лікування, визначеними економічними витратами, як самої системи охорони здоров'я, так і загальними - соціальними, виробничими й ін.
У виконаній нами роботі отримані деякі результати побудови математичної й імітаційної моделей співвідношення стаціонарного й амбулаторного лікування хворих з виразковою хворобою шлунка і 12-палоїкишки. Кінцевою метою дослідження з'явилося проведення ряду іспитів моделі з метою одержання оптимальних параметрів співвідношення амбулаторного і стаціонарного лікування при конкретній патології.
Вхідними параметрами в імітаційній моделі є віково-статеві дані про пацієнта, основні і супутні симптоми його захворювання, у відносній відповідності з конкретної нозологічної одиницею, вартісні характеристики одного лікарського амбулаторно-поліклінічного відвідування і стаціонарного ліжко-дня.
Отримано оригінальну математичну модель оптимального співвідношення лікування в стаціонарі і поліклініці хворих з виразковою хворобою. У моделі визначеної кванровання перебіги хвороби (введений умовний квант здоров'я), що дозволяє при моделюванні експериментаторам-експертам умовно визначати і встановлювати рівень досягнення ступеня здоров'я на кожнім з етапів лікування.
У програмі імітаційної моделі алгоритм плину і результату захворювання, можливих ускладнень і наявності супутніх хвороб будується на основі випадкових чисел.
У результаті моделювання визначається можлива область рішення конкретної задачі, що в інтерфейсі представляється графічно. Крім того, у вихідних параметрах роботи моделі користувач одержує роздільні дані оптимального числа днів лікування в стаціонарі і поліклініці, їхні часткові співвідношення, а також сумарні витрати на лікування в реальному грошовому вираженні.
Подальший розвиток і удосконалювання побудованої моделі передбачають детермінованість термінів, ефективності лікування й оптимальних економічних витрат при конкретних методах лікування (консервативних, оперативних і ін.), а також інших факторів, що впливають на плин і результат патологічного процесу при різних формах захворювань виразкової хвороби шлунка і 12-ти палої кишки.

 
 

Цікаве

Загрузка...