WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Спостереження і догляд за хворими з паталогією дихання - Реферат

Спостереження і догляд за хворими з паталогією дихання - Реферат

перешкоду для проходження повітря у верхніх дихальних шляхах. При значному збудженні, вдих відбувається з шумом (стридорозне дихання). При експіраторній задишці-вдих короткий, а видих забруднений і тривалий. Вона зустрічається при бронхіальній астмі.
Астма-це несподівані приступи задухи. Найчастіше зустрічається змішана задишка.
Внаслідок порушення діяльності дихального центру виникають патологічні типи дихання: дихання Кусмауля ( дуже сповільнене і глибоке, при комах), Дихання Чейна-Стокса(хвилеподібне збільшення і зменшення амплітуди дихання з наявністю пауз між хвилями 40-50 секунд)-буває при розладах мозкового кровообігу, дихання Біота (рівномірне за глибиною дихання з періодичним виникненням тривалих пауз (зустрічається в агональному стані). При його появі медсестра повинна негайно повідомити лікаря.
Допомога при задишці:
Звільнити грудну клітку від стискуючого одягу, надати хворому пів сидяче положення, забезпечити приплив свіжого повітря або дати дихати кисень. При приступі бронхіальної астми дають інгаляцію ліків, що знімають спазм бронхів та вводять лікарства, що знімають останнього.
Кашель-це складний захисно-рефлекторний акт, який направлений на виведення із бронхів і верхніх дихальних шляхів харкотиння або сторонніх тіл. Кашель є сухий без виділення харкотиння, і вологий з виділенням харкотиння.
Догляд при сухому кашлі: лужні (із содою) інгаляції, молоко з содою пити, відволікаючі засоби: банки, гірчичники, ніжні гірчичні ванни, компреси на грудну клітку; проти кашлеві засоби (кодеїну фосфат, лібексин, тусупрекс, глаувент). При вологому кашлі дають відхаркуючи (мукалтин, настій кореня алтею, відвар кореня дев'ясилу, бромгексин), інгаляції із содою, поступальний дренаж (оптимальне положення тіла, яке сприяє відходженню харкотиння), індивідуальну кишенькову плювальниця (на ? заповнену 3% хлораміном або 2% перманганатом Калію).
Болі в грудній клітці при втягненні в процес листків плеври. Вони появляється або підсилюються на висоті глибокого вдиху, а також при кашлі. Хворі часто приймають вимушене положення: на хвору сторону, це дещо обмежує тертя листків плеври і зменшує біль. Хворого потрібно заспокоїти, надати зручного положення, дати відволікаючі процедури (гірчичники, компреси) і обезболюючі-анальгетики
Кровохаркання-виділення крові або харкотиння і з кров'ю під час кашлю. Це один із серйозних симптомів, що може зустрічатися при раку легень, туберкульозі, абсцесі легень, бронхоектатичній хворобі і т.д. з кашлем може виділятися досить яскрава, піниста кров (легенева кровотечі). Хворого потрібно посадити, дати лоток для відкашлювання, заспокоїти, проти кашлеві засоби, строгий постільний режим, викликати лікаря, дати кровоспинні засоби: вікасол, хлористий кальцій.
Оксигенотерапія-лікування киснем, використовують при багатьох захворюваннях. Тривале дихання киснево-повітряної суміші, позбавляє хворого кисневого голодування тканин (гіпоксії).
Оксигенотерапію здійснюють інгаляційним і неінгаляційним (через травний тракт, підшкірно) методами. Перевозять і зберігають кисень у балонах блакитного кольору під тиском 150 атмосфер. Зберігають кисневі балони в приміщеннях на відстані від огріваючи приборів, захищених від прямої дії сонця, закріплених ланцюгом або ременем, при користуванні балоном , щоб руки не були змазані жирним кремом, маслами. В лікарнях балони із киснем повинні знаходитися в спеціальних ізольованих приміщеннях. Оксигенотерапія інгаляційним шляхом може проводитися централізованим шляхом: від балoна через систему трубок і носовий катетер до хворого, через маску в кисневій палатці, в спеціальних камерах (гіпербарична оксигенація) і через кисневу подушку.
Плевроцентез (плевральна пункція) проводять з лікувальною та діагностичною метою. Лікувальний плевроцентез використовують при ексудативному плевриті (накопичення рідини в плевральній порожнині), травматичному гемотораксі, пневмотораксі, при необхідності введення в плевральну порожнину лікувальних препаратів. Діагностичний плевроцентез роблять при наявності в плевральній порожнині випоту невизначеної етіології.
Роль середнього медичного працівника при проведенні прлевроцентезу: підготовлення всього необхідного для виконання цієї процедури. У виключених випадках (коли випіт досягає 11 ребра, по життєвих показах) фельдшер може провести самостійно плевроцентез.
КАРТА ТЕСТОВОГО КАНТОЛЮ ПРИ ПАТОЛОГІЇ ОРГАНІВ
ДИХАННЯ
1. Частота дихання в людини в нормі:
1. 18 дихальних рухів за хв. 2. 20 дихальних рухів за хв.
3. 16-20 дихальних рухів за хв. 4. 15 дихальних рухів за хв.
2. Частота дихань в новонародженого:
1. 40 дихальних рухів за хв. 2. 20 дихальних рухів за хв.
2. 35 дихальних рухів за хв. 4. 18 дихальних рухів за хв.
3. Співвідношення між диханням та пульсом:
1. 1:2. 2. 1:3. 3. !:1. 4. 1:4.
4. Експіраторна задишка, це:
1. Подовження вдиху; 2. Подовження видиху;
3. Розлад частоти дихання; 4. Порушення ритму дихання.
5. Інспіраторна задишка зустрічається при:
1. Бронхіальній астмі; 2. Перешкодах у верх.дих.шлях;
3. Захворюваннях серця; 4. При захворюваннях мозку;
6. При агонії спостерігається таке патологічне дихання:
1. Дихання Кусмауля; 2. Дихання Біота;
3. Змішана задишка; 4. Асфіксія;
7. Симптоми при захворюванні органів дихання:
1. Кашель; 2. Блювота; 3. Серцебиття; 4. Задишка;
8. При кровохарканні потрібно провести наступні заходи:
1. Дати кисень; 2. Дати проти кашлеві засоби;
3. Дати кровоспинні засоби; 4. Провести інгаляцію;
9. Кисень хворому подають із балона під тиском:
1. 5 атм; 2. 8 атм; 3. 3 атм; 4. 1,3 атм;
10. Тривалість інгаляції кисню:
1. 1 година; 2. 30-40 хв.; 3. Скільки потрібно; 4. 2 години;
11. Вкажіть які предмети із вище перерахованих вживають при плевральній пункції:
1. Троакар;
2. Шприц Жане;
3. Апарат Боброва;
4. Скальпель;
5. Стерильні пробірки;
6. Гумова трубка.

 
 

Цікаве

Загрузка...