WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Очні ліки заводського виробництва - Реферат

Очні ліки заводського виробництва - Реферат


ОЧНІ ЛІКИ
ЗАВОДСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА
Очні лікарські форми (офтальмонологічні) займають особливе місце серед інших ліків, тому що їх використовують для захворювання очей.
Зоною реабсорбції ока є роговиця - типовий лінідний бар'єр товщиною до 1 мм через який легко проникають жиророзчинні лікарські речовини. За лінідним бар'єром розміщена водна камера. Бажана дія при застосуванні очних ліків заключається в доступності тканини ока для препарату, в зв'язку з чим необхідне подолання лінідного і водного бар'єра.
В офтальмонологічній практиці використовують різні лікарські засоби для створення місцевого ефекту в діагностичних (розширення або звуження зрачка) або терапевтичних (інфекційні процеси, запальні) цілях для реалізації фармакологічного ефекту.
Із лікарських форм офтальмологи застосують краплі, примочки, мазі, а в останній час - очні плівки. Очні краплі - це рідні лікарські форми, які представляють собою водні або масляні розчини, тонкі суспензії або емульсії лікарських речовин, які дозуються краплями. Водні розчини - оскільки ці розчини призначаються для такого ніжного і чуйного органу як око, вони повинні відповідати вимогам:
- стерильні
- ізотонічні
- стабільні
- по можливості прозорі.
СТЕРИЛЬНІСТЬ.
Очні краплі повинні бути стерильними, тому що треба захищати конюктиву ока від інфекцій. В процесі приготування очних крапель стерильність легко досягається шляхом стерилізації і застосування асептики. Вибір методу стерилізації визначається степінню стійкості лікарських речовин в розчинах при нагріванні. Стерилізація проводиться під тиском при t0 120 0С - 8 хв., 100 0С -30 хв. Менш стійкі речовини стерилізують текучим паром при t 100 0С - 30 хв.
ІЗОТОНІЧНІСТЬ.
Очні краплі повинні бути ізотонічними по відношенню до слізної рідини. При введенні в око не ізотонічних розчинів людина відчуває біль. Ізотонують очні краплі хлоридом натрію, кількість якого розраховують по таблицях.
СТАБІЛЬНІСТЬ.
До стабілізаційних факторів відносяться:
- консерванти
- речовини які регулюють рН
- антиоксиданти.
ПРОЗОРІСТЬ
Очні краплі по можливості повинні бути цілком прозорі і немати ніяких завішаних частинок, які можуть викликати механічні травмування ока. Очні краплі повинні фільтруватись через кращі сорти фільтрувального паперу, при чому під фільтрувальний папір слід підкласти кусочок довговолокнистої вати.
В заводських умовах очні краплі відпускають в скляних крапельницях. В даний час відпускають в тюбиках - крапельницях ємністю 1,5-2 мл. Відросток тюбика після його заповнення запалюють і закривають ковпачком, який закручують на відросток. В середині ковпачка вверху є шип. Якщо одною рукою взяти тюбик, а другою повернути копачок, то шип проколює відросток. Після цього ковпачок знімають і легким нажиманням на корпус тюбика крапельно дозують розчин.
Використання флаконів із хімічно-стійкого скла або індиферентних високо полімерів і герметичність упаковки позволяють значно підвищити ефективність цих методів стабілізації, а в деяких випадках не можна обійтися без додавання стабілізаторів.

 
 

Цікаве

Загрузка...