WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Підготовка пацієнта холецистографії і холангіографії - Реферат

Підготовка пацієнта холецистографії і холангіографії - Реферат

черевної порожнини - жовчного міхура печінки, підшлункової залози. Дослідження дозволяє виявити конкременти пухлини, кісти, абсцес та іншу патологію.
Метою підготовки пацієнта до ультразвукового дослідження є повне звільнення кишок від газів, тому що вони утруднюють огляд внутрішніх органів.
І. Місце проведення:
стаціонар, домашні умови, кабінет ультразвукової діагностики.
ІІ. Оснащення робочого місця:
1. Медична карта стаціонарного пацієнта або амбулаторна карта пацієнта.
2.Карболен в таблетках.
3. Кухоль Есмарха.
4. 1-1,5 л перекип'яченої води кімнатної температури.
5. Стерильний вазелін у флаконі.
6. Стерильний одноразовий шпатель. .
7. Стерильні гумові рукавички.
8. Клейонка.
ІІІ. Попередня підготовка до виконання навику:
напередодні:
- медична сестра поліклініки повинна виписати пацієнту направлення в кабінет УЗД; проінформувати його про правила підготовки до процедури. Дати заявку в кабінет УЗД;
- медична сестра стаціонару повинна зробити вибірку з листів призначень, кому із пацієнтів призначене лікарем дане обстеження, попередити пацієнта про дату обстеження і проінформувати його про правила підготовки до процедури. Дати заявку в кабінет УЗД; ,.
в день дослідження:
- амбулаторному пацієнту з'явитися в кабінет УЗД на призначений день і годину з направленням і з амбулаторною картою для запису результатів дослідження;
- стаціонарному пацієнту з'явитися в кабінет УЗД у супроводі медичної сестри відділення, яка відносить медичну карту стаціонарного пацієнта сама.
IV. Основні етапи виконання навику:
1. За три доби до дослідження з харчового раціону пацієнта виключити продукти, які сприяють утворенню газів у кишках (свіже молоко, чорний хліб, бобові, картоплю, капусту, солодощі тощо). Пацієнт повинен приймати їжу, яка легко засвоюється, дає найменшу кількість шлаків і не подразнює слизову оболонку кишок.
2. Для зменшення метеоризму протягом трьох днів призначити пацієнту карболен (по 2 таблетки тричі на день) або відвар ромашки (200-250 г протягом дня). Відвар ромашки готують так: 1 столову ложку сухої ро-машки заварити однією склянкою окропу, настояти протягом 30 хвилин і процідити.
3. Напередодні дослідження ввечері поставити очисну клізму (при закрепах).
4. Проінформувати пацієнта, що дослідження проводиться натще; уранці не можна приймати їжу, лікарські препарати, пити, палити.
5. Попередити пацієнта, щоб на дослідження він взяв з собою рушник.
ПІДГОТОВКА ПАЦІЄНТА ДО ЕЗОФАГОГАСТРОДУОДЕНОСКОПІЇ.
АСИСТУВАННЯ ЛІКАРЮ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ.
Езофагогастродуоденоскопія - це ендоскопічне дослідження стравохо-ду, шлунка та дванадцятипалої кишки, яке дозволяє уточнити патологічний процес цих органів, діагностувати джерела гострих кровотеч, брати матеріал для гістологічного дослідження, проводити видалення поліпів, вводити лікарські препарати безпосередньо на місце ураження. Дане дослідження проводиться за допомогою сучасних ендоскопів, які мають можливість фотографувати з отриманням якісних ілюстрацій для уточнення діагнозу.
Проведення езофагогастродуоденоскопії протипоказане при: звуженні стравоходу, вираженій серцево-легеневій недостатності, інфаркті міокарду, вираженій деформації хребта, загрудинному зобі, психічних розладах.
І. Місце проведення:
ендоскопічний кабінет.
ІІ. Оснащення робочого місця:
1. Медична карта стаціонарного пацієнта або амбулаторна карта пацієнта.
2. Гастроскопічний стіл.
3. Езофагогастродуоденоскоп і приналежності до нього.
4. Стерильний шприц ємністю 5 мл з голками.
5. Стерильний пінцет.
6. Стерильні ватні кульки.
7. 0,1% розчин атропіну сульфату в ампулах.
8. 50% розчин анальгіну в ампулах.
9. 2% розчин тримекаїну у флаконі.
10. 70° етиловий спирт у флаконі.
11. Рушники (індивідуальний для пацієнта та індивідуальний для медичної сестри).
12. Стерильні гумові рукавички.
13. В ендоскопічному кабінеті має бути аптечка з серцево-судинними засобами, збуджуючими дихальний центр і десенсибілізуючими препаратами.
ІІІ. Попередня підготовка до виконання навику:
- заздалегідь провести психологічну підготовку пацієнта, у доступній формі пояснити йому необхідність та послідовність проведення процедури. Пояснити пацієнту, що від його поведінки залежатиме безпечність прове-дення езофагогастродуоденоскопії,
- роз'яснити правила підготовки до даного дослідження.
IV. Основні етапи виконання навику:
а) підготовка пацієнта до дослідження:
1. Напередодні, о 18 годині прийняти легку вечерю.
2. На дослідження в ендоскопічний кабінет з'явитися уранці натще, з рушником.
3. За призначенням лікаря при необхідності за 15-20 хвилин до дослідження провести премедикацію: 0,5 мл 0,1% розчину атропіну сульфату ввести підшкірне, 2 мл 50% розчину анальгіну ввести внутрішньом'язово. Доцільність попереднього введення знеболюючих засобів, вид і дозу лікар вирішує індивідуально.
4. Безпосередньо перед процедурою запропонувати пацієнту вийняти знімні і зубні протези (при їх наявності); розстебнути стискаючий одяг.
5. Здійснити анестезію слизової оболонки ротоглотки 2% розчином тримекаїну (лідокаїну, дикаїну, новокаїну) шляхом зрошення.
6. Запропонувати пацієнту лягти на лівий бік (на гастроскопічному столі) Із витягнутою лівою ногою, а праву ногу зігнути в колінному та кульшовому суглобах.
7. Під голову пацієнта підкласти валик, підстелити рушник.
8. Порекомендувати пацієнту зафіксувати руки таким чином, щоб вони не заважали лікарю виконувати дослідження.
9. Попросити пацієнта спокійно лежати, рівномірно дихати, не ковтати слину, і не розмовляти під час обстеження.
б) асистування лікарю під час проведення езофагогастродуоденоскопії:
1. Зафіксувати голову пацієнта в такому положенні, щоб глотка та стра-вохід утворювали пряму лінію.
2. Слідкувати за положенням ротоблокатора (загубника).
3. Спостерігати за загальним станом пацієнта під час проведення процедури, оцінюючи колір шкірних покривів, частоту пульсу, правильність положення його на столі.
4. Езофагогастродуоденоскопію лікар-ендоскопіст виконує в стерильних гумових рукавичках.
Медичній сестрі при виконанні таких маніпуляцій як: ін'єкція, фіксація ендоскопа у необхідній позиції, участь у проведенні біопсії, виконанні лікувальних втручань руки слід додатково двічі помити з милом під про-точною водою, витерти

 
 

Цікаве

Загрузка...