WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Пілюлі - Реферат

Пілюлі - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"П і л ю л і"
Пілюлі - це дозована лікарська форма для внутрішнього застосування. Вони представляють собою тіла у вигляді шариків. Маса пілюлю повинна бути від 0,1 г до 0,5 г. Пілюлі готуються із однорідної пластичної маси. Лікарські засоби у формі пілюль перебувають у вигляді найдеспергованіших речовин. До складу пілюлю входять допоміжні і лікарські речовини. В процесі виготовлення пілюль можливе маскування неприємного запаху, смаку, а також можлива локалізація місця дії.
Вимоги до пілюль:
-вага від 0,1-0,5 г (пілюлі з масою менше 0,1 г називаються гранулами, а більше 0,5 г - полюсами).
-повинні мати правильну шаровидну форму, яка не займається при зберіганні.
-в розрізі повинні бути однорідні.
-пілюлі повинні розкладатися на протязі 1 год.
-після прийому в середину пілюлі повинні розкладатися під дією шлункового соку.
Допоміжні речовини використовують для надання пілюльній масі пластичності, а також для створення відповідного об'єму і відповідної маси. В ролі допоміжних речовин використовують гідрофільні, гідрофобні речовини і речовини різної консистенції (рідкі, тверді).
Допоміжні речовини використовують для надання пілюльній масі пластичності, а також для створення відповідного об'єму і відповідної маси. В ролі гідрофільні, гідрофобні речовини і речовини різної консистенції (рідкі, тверді).
Рідкі допоміжні речовини:
-вода - використовується для розчинення твердих лікарських речовин. Найчастіше вода використовується у випадку приписаних в рецепті серцевих глікозидів. Вода не використовується коли виготовляються гігроскопічні речовини, може використовуватись вода гліцеринова, перевага те, що вони не висихають.
-цукрова вода - складається з однакової частини сиропу цукрового і води. Використовується для розм'якшення пружних мас.
-спирт - використовується, коли до складу пілюль входять смолисті речовини, екстракти і згущені соки.
-мед - використовується для кращої склеюючої функції пілюльної маси.
Тверді допоміжні речовини:
-екстракт лакричного кореня - утворює добре пластичні маси. В чистому вигляді мало використовується, а в суміші з порошком кореня солодки (1:2-3).
-солодовий екстракт - складається з мальтози і декстрини,утворює добре пластичні маси.
Додавання лікарських речовин у пілюльну масу:
-якщо речовини приписані в малій кількості (сп.А) то додають крохмаль або муку в мінімальних кількостях, щоб це не впливало на пластичність пілюльної маси.
-якщо речовини прописані в великій кількості то додають оптимальну кількість в'язкої речовини, щоб маса залишалася пластичною.
Переваги пілюль перед іншими формами:
-в пілюль можна корегувати неприємний смак і запах.
-є зручні у вживанні.
-вони є портативні.
-вони можуть мати пролонговану дію.
Недоліки:
-складний і трудоємкий процес виготовлення.
-мало використовуються в дитячій практиці.
-не можна використовувати людям в стані без свідомості.
Технологічний процес виготовлення пілюль.
Змішування лікарських речовин - подрібнюють і змішують порошкоподібні речовини й фарфоровій або керамічній ступці, металічні ступки не використовують, так як це може привести до окислення. Якщо до складу пілюль входять отруйні речовини, то використовують їх тритурації.
Виготовлення пілюльної маси - використовую допоміжні речовини. Беруть їх в такій кількості, щоб маса залишалася пластичною. Якщо пілюльна маса є рідка, то додають рослинний порошок. Якщо розсипчаста то додають склеюючі речовини. Виготовлену масу переносять на пергаментний папір і зважують на тарирних вагах. На звороті рецепту відмічають кількість, вагу і речовини, які використали.
Формування пілюльного стержня - пілюльну масу беруть целафаном, щоб уникнути контакту з руками. За допомогою дошки пілюльної машинки викачують стержень і за допомогою різака відмічають число поділок.
Дозування пілюль - проводять згідно різака і числа виписаних в рецепті. За допомогою дощички формують шарики.
Формування пілюль - стежать за тим, щоб пілюлі були однакового розміру. Обсипання - використовують порошок лікоподію, а для пілюль срібла нітрату і перманганату калію - каолін.
Для обсипання 30 пілюль беруть 1 г порошку.
Зберігають пілюлі в паперових коробках, або в складних баночках в прохолодному місці.
Якщо до складу пілюль входять речовини сп. А, наркотичні то їх відпускають в опечатаному вигляді і супроводжують сигнатурою.

 
 

Цікаве

Загрузка...