WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

набрякання тканини груді. Перед випискою з лікарні порекомендуйте жінкам, у випадку нагрубання молочних залоз, що перешкоджає годівлі, виконувати наступне:
1. Перед годівлею прикладати до груді теплі вологі компреси;
2. масажувати груди;
3. зціджувати молоко вручну;
4. і після цього прикласти дитини до грудей.
Для зменшення нагрубання молочних залоз можуть бути корисні холодні компреси, що варто ставити в перервах між годівлями. Поясніть матері, що нагрубання може трапитися в будь-який час протягом місяців і років годівлі груддю. Переконаєте її, що якщо дитини продовжувати годувати, то це пройде через 24-48 годин. Коли дитина через хворобу ссе менше, або коли мати на декілька годин покидає дитини, у неї все рівно продовжує вироблятися молоко, і грудь може переповнитися. Ось декілька порад, що допоможуть матерям уникнути нагрубання молочних залоз.
ЯК УНИКНУТИ НАГРУБАННЯ МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ
* Починайте годувати груддю якомога швидше після родів.
* Годуйте груддю тоді, коли захоче дитина. Це може бути часто, кожні 1-2 години а перші дні, і далі рідше в мірі дорослення дитини, але з інтервалом не більш 2-4 годин,
* При кожній годівлі давайте дитині обидві груді. Годуєте його стільки з однієї груді , скільки він захоче, потім допоможіть йому відригнути і прикладете до іншої груді. Якщо дитина під час годівлі ссе тільки одну грудь, завжди починайте наступну годівлю з іншої груді.
* Кожна годівля зачинайте з іншої груді.
* Якщо ви змушені пропустити годівлю, або дитина погано їсть, зцідіть молоко, щоб спустошити грудь і стимулювати виробітку молока.
Що мені варто розповісти матерям про метод лактаційної аменореї (МЛА)?
Іноді роди - це один із деяких випадків, коли жінка спілкується з медпрацівником, не вважаючи консультацій у поліклініці або лікарні. Якщо перерва між родами буде менше 2-х років, то це може негативно відбитися на здоров'я матері, новонародженого і майбутньої дитини. Тому потрібно розповідати жінкам пропереваги дотримання інтервалу між родами і використання методів планування родини. Інтервал між родами також сприяє продовженню годівлі дитини груддю до 2-х або більш років.
Скажіть матерям, що якщо вони збираються годувати цілком або майже цілком груддю вдень і вночі, поки в них ні менструацій, і дитині не здійснилося 6 місяців, то як метод контрацепциї МЛА ефективний на 98%.
?
) Відповіді на практичні питання
1. Жінкам, що годують, що користується МЛА, варто вводити додатковий метод планування родини, коли дитині здійсниться 6 місяців, або коли мати починає регулярно давати інше харчування і водау або коли в неї відновляться менструації.
2. Якщо при контрольному відвідуванні ви виявляєте, що дитина не набирає нормально вагу, ви повинні задати матері наступні питання:
* Який режим годівлі ви дотримуєте вдень і вночі? (Дітей варто годувати кожні 2-3 години, уночі перерва між годуваннями може бути довше. Якщо матері необхідно пропустити годівлю, вона повинна зцідити молоко заздалегідь, щоб той, хто залишається з дитиною, міг його погодувати).
* Дитина спустошує грудь цілком? Скільки на це іде часу?
* Ви перериваєте годівлю до того, як дитина перестає ссати? (Деякі діти ссуть повільніше, а інші швидше).
* Ви чуєте, як ковтає дитина під час годівлі?
* Ви користуєтеся соскою ? Як часто? Як довго?
* Ви даєте дитині щось ще, крім грудного молока? Що? Як часто?
* У вас хворіють соски?
* Ваша дитина хворіла? У нього була діарея або блювота?
* Ви піклуєтеся про себе?
( матерям, що годують, потрібно по можливості дотримувати поживної, висококалорійної дієти, досить пити, відпочивати, менше працювати, щоб у неї був час розслабитися і погодувати дитини).
3. Звичайно ні. Грудне молоко вважається кращим оральним
регідратацийним розчином (ОРР) для дітей. Якщо, незважаючи на годівлі, що почастішалиу груддю, у дитини все-таки наступає дегідратація, то під час годівлі груддю можна дати ОРР.
4. Матері з молочними протоками, що закупорились: порадьте наступне:
* Перед годівлею покладіть на уражену область теплий вологий компрес.
* До і після годівлі помассируйте груди, особливо в районі протоки, що закупорилося. Масажуйте рухами від затвердіння до соска.
* Починайте годувати ураженою груддю, щоб дитина ссала її особливо енергійно.
* Тримаєте дитини так, щоб його підборіддя впиралося в затвердіння, ссання допоможе масажувати цю область.
* Побільше відпочивайте.
* Пийте якнайбільше рідини.
5. Так, матері, у яких мастит, можуть продовжувати годувати груддю. Грудне молоко не заражене. Якщо є гній, зцідіть молоко разом із ним і усе вилийте, потім відновіть годівлю.
6. Ознаками і симптомами маститу є:
* гаряча хвороблива грудь (якщо обидві груди хворобливі на дотик, подумайте про іншу інфекцію, такий, як туберкульоз);
* почервоніння шкіри на ураженій ділянці;
* може бути затвердіння;
* жар;
* симптоми застуди (озноб, біль у всьому тілі, утома).
7. Вигодовування груддю веде до гормональних змін, у
результаті яких у жінок спостерігається сухість піхви. Сухість піхви під час статевого акта може стати причиною дискомфорту. Щоб піхва зволожилася, що годують жінкам потрібно більше попередніх пещень або варто вживати мастило або контрацептивну пасту.
8. Порадьте матерям, що працюють поза домом, що випливає:
* Йдучи з дому, зціджуйте молоко, щоб підтримати його виробітку і залишити для годівлі тим, хто буде з дитиною.
* Зціджене молоко бажано помістити в холодильник або поставити на лід. Однак грудне молоко зберігає свої якості від 12 до 24 годин при кімнатній температурі, якщо не знаходиться на сонце.
* Деякі матері домовляються зі своїми начальниками про перерви на годівлю, коли або вони йдуть додому, щоб погодувати груддю, або дитини приносять матері. Якщо мати бере дитини із собою на роботу, їй потрібно виділити місце і час, щоб його погодувати.
* Матерям варто показати тим, хто залишається з дітьми, як у їхню відсутність підготувати грудне молоко і погодувати їм дитини. При цьому вони повинні користуватися тільки чистими чашками і ложками.
Матерям, що годують груддю цілком, варто чітко проінструктувати тих, хто залишається з дітьми, не давати дитині ніякої іншої їжі або пиття, крім грудного молока.
Вивчаючу програму:
Якщо ви не відповіли на якоюсь із
цих питань, поверніться до початку
уроку і прочитайте його знову. Коли
усі ваші відповіді відповіді будуть
правильними, переходьте до
наступної сторінки.

 
 

Цікаве

Загрузка...