WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

ВАРТО ГОДУВАТИ ГРУДДЮ ЖІНЦІ-НОСІЮ ВІЧ АБО ХВОРИЙ СНІДОМ?
Жінки-носії ВІЧ або хворі Снідом (синдром набутого імунодефіциту) при необхідності можуть годувати груддю. (Упізнайте, які на цей рахунок місцеві рекомендації).
ВОЗ і інші міжнародні організації охорони здоров'я вирішили, що в країнах, що розвиваються, де чиста водаи дитячі суміші і медичне обслуговування існують не повсюдно, для здоров'я дитини краще, якщо його годують груддю. Центри по контролю за хворобами і їхньої профілактиці (ЦКБП) США рекомендують, щоб у США й інших розвинених країнах жінки-носії ВІЧ не годували своїх дітей груддю.
Шанс передачі дитині ВІЧ із молоком матері змушує багатьох медпрацівників не рекомендувати, а матерів навіть і не думати про те, щоб годувати груддю, якщо в матері ВІЧ або СНІД. Однак медпрацівникам важливо нагадувати жінкам із ВІЧ/Снідом, що грудне молоко більш поживне, чим дитячі суміші, і що тільки грудне молоко може дати дитині першу імунізацію (захист) проти таких смертельних хвороб, як запалення легких, кишкові захворювання, кір, поліомеліт, тиф і т.д. У багатьох районах ці хвороби більш поширені, чим СНІД, і загрожують життю дітей. У дітей, яких годують не тільки грудним молоком, більше шансів занедужати або померти від цих хвороб, чим від можливості зараження Снідом. Найкраще звернутися за порадою по грудному вигодовуванню і ВІЧ/Сніду до місцевих лікарів.
Діти матерів-носіїв ВІЧ часто народжуються з ВІЧ, або аналізи можуть виявити в них ВІЧ через кілька місяців після народження, незалежно від того, годують їх груддю або ні.
За більш повною інформацією про ВІЧ/Снід звертайтеся до програми з цієї серії "Інфекції статевих шляхів".
ЗЦІДЖУВАННЯ МОЛОКА ВРУЧНУ
* Приготуйтедля молока склянку, чашку або банку із широким горлечком. Промийте цю посудину водою з милом і поставте сушитися на сонце. Якщо посудина закривається, то це можна зробити і за день до зціджування. Якщо можливо, безпосередньо перед зціджуванням наповнить посудину киплячою водою і залишіть її там на 5-10 хвилин. Коли ви будете готові почати зціджування, вилийте воду.
* Перед тим, як зціджувати молоко, помийте руки, щоб у нього випадково не потрапили бруд і мікроби, що можуть стати причиною хвороби дитини.
* Щоб молоко легше текло, вам належить розслабитися, узяти дитини на руки
або думати про нього. Можна також покласти на грудь компрес, що розігріває, або помасажувати її круговими рухами в напрямку до соска. Вам допоміг би розслабитися масаж спини і плечей, зроблений чоловіком або кимось із близьких вам людей.
* Масажуючи грудь, виконуйте руками кругові рухи. (Див. нижче мал. А).
* Стимулюйте соски пальцями і руками.
* Зручно сядьте або встаньте.
* Поставте або тримаєте посудина поруч із груддю.
* Тримаєте краї ореоли, поклавши великий палець над соском, а вказівний палець - під ним. Стисніть пальці і придавіть грудь до себе. (Див. нижче мал. Б).
Потім стисніть ореолу великим і вказівним пальцями. Здавіть і відпустіть. (Див. нижче мал. В). Можливо, вам доведеться проробити це декілька раз перед тим, як з'явиться молоко. Воно закапає або побіжить струминкою. (Див. нижче мал. Г).
А
Б
В
Г
З: Ліга Лаличи Гватемали, Навчальний посібник для інструкторів по лактації, Гватемала, Гватемала, 1992.
Якщо соски стають хворобливими, перевірте положення своїх пальців. Можливо, ви захопили сосок, а не ореолу.
" Після цього пересуньте пальці так, щоб вони стискували ореолу з боків. Продовжуйте стискувати її, а потім відпустите. Це необхідно для того, щоб спустошити всі сегменти молочної залози.
" Вам належить зціджувати молоко кожної груді по 3-5 хвилин доти, поки воно не потече слабше. Потім ви можете переходити до другої груді. Змінюйте ліву і праву руки, щоб вони не втомлювалися.
" Переходіть з груді на грудь кожні 3-5 хвилин, але продовжуйте зціджувати молоко не менше 20-30 хвилин.
ЯК ЧАСТО ВАРТО ЗЦІДЖУВАТИ МОЛОКО?
Матері недоношених або хворих дітей, а також матері, розлучені з дитиною, повинні зціджувати молоко стільки раз, скільки звичайно їсть дитина. Недоношених дітей варто годувати кожні 1-2 години, а дітей від одного місяця до шести - кожні 2-4 години.
Зціджувати молоко випливає так часто, як у цьому виникає потреба, інакше нагрубають молочні залози і/або молоко почина випливати саме. Вам потрібно робити це досить довго доти, поки не відчуєте полегшення.
Як я можу допомогти матері з хворобливими сосками?
Під час перших годівель груддю мати часто відчуває дискомфорт, коли дитина починає ссати. Цей дискомфорт або біль подібні тим, що випробуєш, коли одягаєш нові туфлі, згоряєш на сонці або обпікаєшся. Це пройде або зменшиться через 20-30 секунд годівлі і зовсім зникне через тиждень або 10 днів.
Жінки, що скаржаться на біль у сосках під час годівлі, можливо, неправильно тримають дитини біля грудей. Простежте, як мати годує дитину. Перевірте, щоб дитина ссала ореолу, а не сосок. Якщо дитина захоплює тільки сосок, то це може викликати біль. Перевірте також, щоб рот дитини захоплював сосок і ореолу безпосередньо, а не з боку. Якщо дитина знаходиться в неправильному положенні, порадьте матері перервати годівлю. Спочатку їй варто перервати ссання, а потім відняти дитини від груді, вставити палець між її ротом і груддю. Після цього їй потрібно взяти дитини інакше, щоб він був безпосередньо навпроти грудей, а сосок і ореола знаходилися в нього безпосередньо в роті.
Хворобливість сосків, що виникає в матері після успішного тривалого вигодовування, може свідчити про влучення молочної (дріжджової) інфекції. У цьому випадку і мати, і дитина повинні бути перевірені на молочницю, і їх варто лікувати.
ЯК ЗАПОБІГТИ ХВОРОБЛИВОСТІ СОСКІВ, ПРОДОВЖУЮЧИ ПРИ ЦЬОМУ ГОДІВЛЯ?
* Переконайтеся, що дитина захоплює не тільки сосок, але й область ореоли.
* Якщо груди занадто налиті молоком, зцідіть його перед годівлею, щоб соски пом'якшали.
* Починайте годівлю з менш хворобливої груді.
* Якщо соски хворіють, коли дитина ссе, прикладіть її інакше.
* Змінюйте положення дитини.
* Після годівлі нанесіть трохи свого молока на сосок і навколососковий кружок. Це найкращий " лосьйон " для вашої груді.
* Після годівлі дайте грудям просохнути на повітрі або на сонце.
* Не користуйтеся милом, миючи соски або навколососкову область.
Як я можу допомогти матері при нагрубанні молочних залоз?
Коли через декілька днів після народження починає "прибувати" материнське молоко, груди іноді нагрубають. Іноді це збільшення викликане усе більш інтенсивним надходженням молока, але в основному це відбувається через

 
 

Цікаве

Загрузка...