WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

інших штучних сосок.
* Споживайте стільки їжі і води, скільки вам потрібно для угамування спраги або голоду.
З: "Рекомендації по грудному вигодовуванню, його роль у програмах по плануванню родини і виживанню дітей", Джорджтаунский університет, Інститут репродуктивного здоров'я.
ЯК ДОПОМАГАЮТЬ ЖІНКАМ ГОДУВАТИ ГРУДДЮ ПРАЦІВНИКИ СЛУЖБИ ПО
ПЛАНУВАННЮ РОДИНИ?
Проведене в Индонезии дослідження показало, що якби грудне вигодовування скоротилося, то країні прийшлося б збільшити бюджет на планування родини на 80 млн. доларів США.
З: Дж. Роде "Мати, молоко й економіка Індонезії: основне національне джерело". Журнал тропічної педіатрії, том 28, серпень 1982 р.
Молоді матері можуть звернутися в установу по плануванню родини або до консультанта за місцем проживання через декілька тижнів після родів із проханням порадити їм якийсь метод планування родини для забезпечення інтервалу між родами або з проханням про стерилізацію. Фахівці з планування родини повинні бути знайомі з МЛА й іншими методами планування родини, що рекомендуються жінкам. що годують.
Як фахівець із планування родини ви можете допомогти матерям годувати груддю в такий спосіб:
* заохочувати жінок годувати груддю і говорити їм, що МЛА як метод планування родини ефективний на 98% тільки доти, поки вони продовжують годувати груддю цілком або майже цілком, поки їх дитині не здійсниться 6 місяців або не відновитьсяменструальний цикл;
* допомагати жінкам, що годують частково або який не можуть більше користуватися МЛА, вибрати негормональні методи запобігання (презервативи, контрацептивні пасти (спермиціди), шийні ковпачки, діафрагми, внутріматкові спіралі), методи природного планування народжуваності, вазектомію, перев'язку труб або тільки прогестинові методи (Норплант® імплантат, ін'єкції і міні-таблетки), що не вплинуть на грудне вигодовування;
* знати до кого і куди направляти жінок за порадою по грудному вигодовуванню;
* заохочувати грудне вигодовування і пропагувати МЛА, розповідаючи про неї на зустрічах із громадськістю або на інформаційних засіданнях своєї установи, присвячених методам планування родини.
ЯК ДОПОМАГАЮТЬ ЖІНКАМ ГОДУВАТИ ГРУДДЮ МЕДПРАЦІВНИКУ ДІЛЬНИЧНОЇ СЛУЖБИ?
Проводячи бесіди і відвідування вдома і щоденно спілкуючись із дітьми, жінками і чоловіками, включаючи відповідальних працівників і лікарів своєї ділянки, медпраацівники дільничної служби можуть грати важливу роль у пропаганді, сприянні і підтримці грудного вигодовування і МЛА. Як можна бачити з приведеної нижче таблиці, дільничним медпрацівникам не менш важливо підтримувати грудне вигодовування так само, як вони підтримують оральну регідратацийну терапію (ГРТ).
З: "Грудне вигодовування рятує життя: вплив грудного вигодовування на виживання дітей" Центр по запобіганню виснаження дітей, серійні випуски, тому 2(1): 1-12, липень 1991 р.
Медпрацівник може в такий спосіб пропагувати, заохочувати і підтримувати грудне вигодовування на своїй ділянці:
* Обговорювати з вагітними жінками важливість грудного вигодовування для їхнього власного здоров'я і здоров'я їхніх дітей.
* Переконувати жінок годувати протягом перших шести місяців винятково груддю.
* Сприяти продовженню грудного вигодовування протягом другого року життя.
* Відвідувати родини новонароджених і відповідати на питання матерів, батьків і бабусь про грудне вигодовування і здоров'я матері і дитини.
* Заохочувати молодих матерів відпочивати, піклуватися про своїх малят і допомогти їм домогтися допомоги від чоловіка, інших членів родини і сусід.
* Виступати перед жителями ділянки з лекціями про значення грудного
вигодовування для забезпечення інтервалу між родами, виживанні дітей і здоров'я матері.
* Установити, які, звичаї сприяють або заважають грудному
вигодовуванню, допомогти виправити помилкові уявлення і сприяти поширенню правильних відомостей про грудне вигодовування.
* Допомогти організувати на ділянці групи підтримки матерів, що годують.
* Знати до кого і куди направляти жінок за радою по грудному вигодовуванню
ДІЛЬНИЧНІ МЕДПРАЦІВНИКИ ПОВИННІ РОЗПОВІСТИ МАТЕРЯМ ПРО ГРУДНЕ ВИГОДОВУВАННЯ НАСТУПНЕ:
* Годуєте винятково груддю (давайте своїй дитині тільки грудне молоко, переважно безпосередньо з груді) протягом перших шести місяців. Дітям, яких годують винятково груддю, навіть у дуже жаркому кліматі вода не потрібно.
* Годуєте груддю за вимогою дитини (коли дитина голодна або потребує заспокоєння) принаймні кожні 2-3 години.
* Годуйте дитини груддю вночі. Спіть з дитиною або біля неї.
* Уникайте пляшечок або сосок(
* Якщо у вашої дитини жар або діарея, продовжуйте годувати її груддю і робіть це частіше.
* Коли мати починає вводити в раціон дитини іншу їжу і рідини, їй потрібно:
- продовжувати часто годувати груддю;
- спочатку годувати груддю, а потім давати іншу їжу;
- почати користуватися додатковим методом планування родини, щоб наступна вагітність не перервала грудне вигодовування.
ЯКА РОЛЬ БАТЬКА Й ІНШИХ ЧЛЕНІВ РОДИНИ В ПРОЦЕСІ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ?
У більшості програм по охороні здоров'я матері і дитини загальні рекомендації розраховані насамперед на жінки, тому що про родину піклуються в основному вони. Однак чоловіки або більш старші за віком жінки нерідко приймають на себе вирішення питань, зв'язаних із здоров'ям, таких як годувати дитини груддю або немає і коли варто звернутися до лікаря, якщо дитина хвора. Старші діти, тітки і двоюрідних сестер часто є важливими помічниками у догляді за дитиною, коли матір відпочиває або відлучається з дому. Тому що в догляді за дитиною беруть участь багато членів родини, медпрацівнику варто давати необхідну інформацію про надання допомоги матері, що годує, усім членам родини.
Коли вся родина розуміє важливість грудного вигодовування для здоров'я матері і дитини, зростає імовірність того, що вони будуть підтримувати цей процес. Медпрацівникам варто учити батьків і інших членів родини допомагати матерям годувати груддю в такий спосіб:
* дати матері можливість відпочити декілька тижнів після родів;
* простежити за тим, щоб мати добре харчувалася, вгамовувати спрагу і голод, тому що вона їсть і п'є за двох;
* допомагати матері, що годує, по дому, щоб у неї був час відпочивати і годувати дитини так часто, як він цього хоче, кожні 1-3 години в перші тижні, згодом поступово збільшуючи проміжки між годівлями;
* не давати дітям до шести місяців ніякої їжі або води( якщо мати іде на пару годин із дому. На час своєї відсутності мати повинна залишати зціджене молоко.
ЧИ

 
 

Цікаве

Загрузка...