WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

може плакати тому, що хоче одержати грудь, тому, що вона мокра, або в неї гази, або вона хоче, щоб її приголубили.
o Якщо дитина мочиться як мінімум шість разів у день, і в неї часті м'які випорожнення - це говорить матері, що дитина одержує досить молока.
o У три місяці дитина може набирати вагу не так швидко як у перші місяці життя. Це нормальний процес розвитку, і не означає, що молока недостатньо для дитини.
o Грудне молоко не може викликати діарею. У деяких дітей до трьох місяців може бути розлад шлунка, оскільки вони торкають речі і потім беруть руки в рот. Незалежно відтого, що їсть мати, який її емоційний стан, її молоко не може "зіпсуватися".
?
ПОЧАТОК ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ
Протягом ГОДИНИ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ
Немовляті пропонується грудь відразу ж після народження, якщо таке можливо, і переважно протягом однієї години після його народження. Нічого, нічого крім грудного молока не повинно даватися немовляті.
o Ранні і часті годівлі можуть швидко стимулювати приплив молока матері.
o Немовляті відразу ж підуть на користь захисні впливи концентрованих скупчень антитіл, присутні в молозиві. Молозиво подібно першої іммунізациї.
o Це буде корисно і матері. Годівля груддю допоможе позбутися від плаценти і зменшити післяродову кровотечу.
o Дитина була частиною матері протягом дев'ятьох місяців. Саме народження - це момент відділення від матері, однак негайна годівля груддю може зробити цей процес не настільки різким, а також допоможе установити емоційний зв'язок між матір'ю і дитиною.
o Ніякого харчування, включаючи воду, не повинно даватися немовляті. Це є необхідним: це може бути причиною внесення інфекції; і така годівля може стати перешкодою стабілізації процесу грудного вигодовування.
o У випадку, якщо народження дитини відбувається шляхом кесарів розтин, то дитина повинна бути прикладена до груді, як тільки мати прокинеться.
Запам'ятайте: Навіть якщо мати почуває, що приплив молока занадто малий, все одно його буде досить для новонародженого, якщо робити годівлі частими.
ЩО ТАКЕ ОПТИМАЛЬНЕ ГРУДНЕ ЗГОДОВУВАННЯ?
o Початок годівлі груддю протягом однієї години після народження
o Часта годівля за вимогою дитини (включаючи нічні годівлі)
o Годівля винятково груддю до того, як дитина досягне 4-6 місячного віку
Продовження годівлі груддю принаймні протягом одного року
Додавання до годівлі необхідних продуктів дитячого харчування вчасно, коли дитина досягне 6 місяців
Чому я повинний/повинна допомагати матерям годувати груддю?
ПРИЧИНИ ДЛЯ ЗАХИСТУ, ПРОПАГАНДИ І ПІДТРИМКИ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ
Грудне вигодовування зберігає дітям життя
Грудне вигодовування сприяє росту і розвитку дитини
Грудне вигодовування зміцнює емоційний зв'язок між матір'ю і дитиною
Грудне вигодовування корисно для жіночого здоров'я і гарного самопочуття
Грудне вигодовування допомагає плануванню родини Грудне вигодовування забезпечує інтервали між родами Грудне вигодовування заощаджує гроші
Пропаганда грудного вигодовування і програми по його підтримці приносять гарні результати
М. Лабок, П. Коніц-Бухер (ред.) "Грудне вигодовування: природне джерело". Інститут репродуктивного здоров'я, Джорджтаунський університет, Вашингтон, округ Колумбія.
Багато хто вважає, що оскільки грудне вигодовування " "природний процес,, то матері можуть почати і продовжувати годувати груддю без допомоги. Однак, коли робиш щось уперше, необхідні наставляння і підтримка, щоб навчання проходило не так важко.
Медпрацівникам необхідно не тільки допомогти матерям навчитися годувати груддю, але і постійно допомагати їм, підтримуючи, підбадьорювати їх і переконуючи продовжувати годувати тільки груддю протягом другого року, вводячи прикорм.
Працівникам охорони здоров'я варто давати матерям і всьому населенню достовірну інформацію про грудне вигодовування. Багато матерів мають не правильне розуміння про те, яке харчування необхідно їх дитині. Вони можуть думати, що їхнє перше молоко (молозиво) не годиться, і відкладати годівлю груддю до "приходу" справжнього молока. Деякі матері вважають, що їхня дитина виросте більш здоровою, якщо вони почнуть доповнювати грудне вигодовування коров'ячим молоком або дитячими сумішами. Матері, що живуть у теплому кліматі, можуть думати, що через жару варто давати дітям воду крім грудного молока. Усі ці матері виходять із кращих спонукань, але, на жаль, вони одержали неправильну інформацію про грудне вигодовування, що може ушкодити їх дітям. Намагаючись зробити як краще, члени родини і друзі також можуть повідомити матері помилкову інформацію про грудне вигодовування.
Як грудне вигодовування і МЛА заощаджують час і гроші медпрацівників і матерів?
Час, що йде в медпрацівника на пропаганду грудного вигодовування не можна вважати зайвим. Цей час позбуде його надалі від зайвої роботи Яким способом? Діти, вигодовуються винятково або майже винятково груддю, хворіють рідше (вигодовані винятково груддю діти є ті, що одержують тільки грудне молоко). У них менше шансів заразитися респіраторною інфекцією, одержати діарею або страждати від недоїдання. Таким чином, ви заощадите не тільки час, необхідний для лікування хворої дитини, але вам не прийдеться також користуватися дорогим устаткуванням і ліками.
Матері також заощаджують гроші, коли медпрацівники підтримують їх і допомагають їм годувати винятково груддю до того, як їхнім дітям здійсниться 6 місяців. Матері вже будуть знати, яке харчування і які рідини краще вживати в період відлучення дитини від груді. Вони заощаджують гроші і час, тому що їм не потрібно доглядати за хворою дитиною. Родини заощаджують гроші, оскільки їм не потрібно купувати дорогі дитячі суміші, коров'яче молоко і пляшечки. Вони також заощаджують паливо і воду на стерилізацію дитячих пляшечок.
Які додаткові методи планування родини прийнятні для матері, що годує?
Щоб не перешкоджати грудному вигодовуванню, необхідно дотриматися хоча б 2-річний інтервал між родами. Жінки, що годують, можуть з успіхом використовувати більшість тимчасових і всіх постійних методів планування родини (див. таблицю на наступній стор.). Жінки, що годують не цілкоми і ті, що більше не можуть покладатися на МЛАа а також ті, хто хоче дотримати інтервалів між родами або взагалі більше не хоче мати дітей, повинні застосовувати один із методів планування родини. (Докладніше про це див. у програмі тієї ж серії "Методи планування родини".)
МЕТОДИ ПЛАНУВАННЯ РОДИНИ ДЛЯ
ЖІНОК, ЩО ГОДУЮТЬ
У даній таблиці зазначені всі можливі методи планування родини й описані переваги і нестачі кожного з них, виходячи з потреб

 
 

Цікаве

Загрузка...