WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком - Реферат

годівля необхідно, щоб зберігати молоко в матері.
Пам'ятайте: Дитину потрібно прикладати до груді 8-12 разів протягом 24 годин, на 10-20 хвилин щораз. В ідеалі, дитина повинна спати з матір'ю, щоб вона могла годувати "за вимогою". Ті матері, що змушені бути окремо від своїх дітей,можуть зціджувати молоко і залишати його в чистих закритих посудинах, закритих від сонячного світла.
?
ГОДІВЛЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО ВИНЯТКОВО ГРУДНИМ МОЛОКОМ ПРОТЯГОМ 4-6 МІСЯЦІВ
В інтересах збереження здоров'я матері і дитини, дитини не варто годувати нічим крім грудного молока протягом перших чотирьох - шести місяців його життя. Не можна давати ні воду, ні чаї, ні молочні продукти або каші.
o Діти, годівля яких відбувається винятково грудним молоком, рідше піддаються інфекції Годівля дитини чим-небудь на додаток до грудного молока значно збільшує ризик виникнення бактеріального або іншого патогенного зараження. По статистиці, діти, годівля яких не відбувається винятково грудним молоком, значно частіше піддаються захворюванням діареєю і іншими хворобами а також мають більший відсоток випадків смертності, ніж інші діти.
o Годівля винятково грудним молоком є запорукою відмінного харчування. Будь-яка дитина чи народилася вона у багатій або в бідній родині, має однаковий початок свого життя.
oГрудне молоко ідеально адаптується до потреб харчування дитини і практично змінюється за своїм складом для задоволення цих потреб протягом періоду її росту.
o Грудне молоко містить антитіла, що сприяють запобіганню від захворювання. Годівля винятково грудним молоком забезпечує те, що дитина одержує максимум антитіл, що захищають доти, поки в її організмі не будуть формуватися її власні, приблизно до шести місяців із життя.
o Часті годівлі забезпечують достатній приплив молока в матері. Якщо дитині дається що-небудь ще крім грудного молока, вона не стане брати грудь часто, що може викликати зменшення припливу молока.
o Годівля винятково грудним молоком забезпечує максимальний контрацептивний ефект у матері, у такий спосіб забезпечуючи адекватні інтервали між народженням дітей. Затримуючи прихід місячних, харчування винятково грудним молоком також сприяє запобіганню появи анемії в матері, викликаною місячною втратою крові.
o Практично всі жінки можуть годувати винятково грудним молоком протягом шістьох місяців. Тільки у випадках екстремальної недостатності молока, жінка не може здійснювати таку годівлю. При нестачі їжі грудне молоко може вживатися і самою матір'ю, таким чином, щоб забезпечити харчування двох. Якщо молоко вживається тільки дитиною, то в цих випадках тільки вона його їсть.
o Годівля винятково грудним молоком скорочує витрати сімейного бюджету.
У країнах, де дитяче харчування може бути негігієнічним або низькі поживні якості додаткове вигодовування не рекомендується до того, як дитина досягне шестимісячного віку. Крім того, у країнах, де сучасні методи планування народжуваності не знайшли ще широкого застосування, рекомендується протягом шістьох місяців здійснювати годівлю винятково грудним молоком щоб уникнути ризику занадто частих вагітностей.
YOUNG INFANTS WHO ARE BREASTFED FREQUENTLY DO NOT NEED WATER
ДІТЯМ, ЩО ГОДУЮТЬ
ГРУДІ ЧАСТО НЕ ПОТРІБНА ВОДА
Давати воду дітям до 6 місяців не потрібно, і навіть небезпечно.
o Діти, яких годують груддю, одержують досить води з грудним молоком. Воно майже на 90% складається з води.
o Давав воду. Ви різко збільшуєте ризик инфікування дитини можливістю занесення бактерій і інших патогенів. Вони можуть міститися в самій воді, а також знаходиться на використовуваному посуді (пляшці, чашці, ложці). Дитини, що годують винятково груддю, менше хворіють на діарею і інші хвороби, чим ті, які знаходяться не на винятково грудному вигодовуванні. Чистої для дитини може бути тільки та вода, що міститься в грудному молоку.
o Якщо дитині давати воду, вона буде їсти менше, ніж йому потрібно - шлунок у нього маленький. Тому він не одержить необхідних калорій і поживних речовин.
o А також він не одержить потрібну кількість захисних антитіл. Грудне молоко містить антибактеріальні й антивірусні агенти, тому воно діє як перша імунізація дитини. Одержуючи воду замість грудного молока, дитина втрачає максимальний захист проти хвороб.
o Коли дитина одержує воду, вона висмоктує менше молока. Кількість молока в матері прямо залежить від вимог дитини - тому молоко в матері почне зникати.
o Дія грудної годівлі як контрацептиву перебуває під загрозою в тому випадку, якщо дитина одержує воду. Коли дитині дають воду він почуває ссати і, мабуть, ссе менше. Часте прикладання до груді необхідно для максимального ефекту дії грудної годівлі як контрацептива. Мати не буде захищена від наступної вагітності на тривалий термін як вона була б захищена якби не давала воду.
o Якщо в дитини легкий розлад шлунка - частіше годуйте її груддю. Якщо розлад середньої ступені або важкої - годуйте ще частіше, а також застосовуйте оральну регідратаціону терапію.
Пам'ятайте - Протягом 4-6 місяців дитини потрібно годувати тільки груддю. Якщо матері здається, що дитина хоче пити, їй самій потрібно пити воду і годувати дитину груддю, це збільшує її об'єм.
ДО ТРЬОХ МІСЯЦІВ И В МАТЕРІ І В ДИТИНИ ВІДБУВАЮТЬСЯ ЗМІНИ 110 ПОТРІБНО ПРОДОВЖУВАТИ ВИНЯТКОВО ГРУДНУ ГОДІВЛЮ
До 6-ти місячного віку дитину треба годувати тільки грудним молоком. Багато матерів вважають - якщо дитина плаче, вона не наїдається і потребує іншу їжу. Інші матері говорять, що вони відчувають нестачу молока після декількох місяців. Природні зміни відбуваються й у дитині й у матері, коли дитині вже декілька місяців, але ці зміни не означають, що дитина потребує додаткової їжі або рідини.
o Приблизно біля трьох місяців у дитини відбувається різке збільшення швидкості росту. Вона може плакати частіше, їй може хотітися їсти частіше. Це природне і тимчасове явище. Це не означає, що дитині недостатньо тільки грудного молока. Більш часта годівля збільшить кількість молока в матері і буде відповідати потребам дитини.
o Біля трьох місяців материнська грудь буде відчуватися менш наповненою, хоча молока в ній більш, ніж потрібно дитині. Це природно. Це не означає, що в матері недостатньо молока.
o До трьох місяців дитина буде ссати ефективніше і може закінчувати годівлю раніш. Деякі матері вважають - якщо дитина закінчує швидше, вона незадоволена - але це зовсім не той випадок!
o До трьох місяців дитина може уже відволікатися на навколишнє оточення. Тому його "концентрація" на годівлі може слабшати.
o Дитина може плакати по різних причинах. Це не означає, що їй необхідна тверда важка їжа. Вона

 
 

Цікаве

Загрузка...