WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Медицина як виробництво - Реферат

Медицина як виробництво - Реферат

медичного обслуговування, тобто ступінь виконання програми ОМС, цільове використання коштів [5].
Ступінь ефективності надання (продажу) медичних послуг може характеризуватися розпланованими як по визначенню так і по глибині системами бальних оцінок. Так оцінка наданої медичної допомоги за даними, відображеним у Реєстрах медичних послуг, можлива за методикою бальної оцінки [1]. Фінансова діяльність лікувального заснування може, зокрема, характеризуватися індексом фінансової еластичності [10].
Економічна доцільність комерційного маркетингу медичних послуг може характеризуватися з рівнем максимального доходу (прибули). У цьому змісті лікувально- профілактичні заснування однозначно орієнтовані на споживача, тобто як правило, на обслуговування економічно прибуткових сегментів ринку [6].
На прикладах приватних питань впровадження інформаційних технологій і автоматизованих систем у діяльність суб'єктів системи ОМС представляється аналіз економічної ефективності /неефективності таких інновацій, і в окремих випадках улаштовується збитковість їх на сучасному етапі становлення системи ОМС [2].
Визначені методики статистичної оцінки діяльності страхових медичних організацій дозволяють одержувати усереднені дані по ряду компаній, указують місце кожної такої компанії в ряді інших і з визначеною часткою вірогідності дають інтегровану картину справ в області страхування населення [4].
У ряді багатьох, одна з проблем економічних відношень у маркетингових системах охорони здоров'я зв'язана з з'ясуванням того, якої очікується і який реальний результат професійної діяльності медичних працівників, включаючи при інших рівних характеристиках і економічні критерії. Оцінка такого результату бачиться як складових параметрів визначених рівнів і ступенів функціонування маркетингової системи медичних послуг у напрямках споживчого (особистісного), гуманітарного (соціального), професійного (медичного) і виробничого (економічного) оптимуму.
У самім широкому понятті - ефективність маркетингових систем медичних послуг зв'язана з задоволенням попиту.
У цьому змісті ефективність діяльності лікувально-профілактичних заснувань маркетингової сутності характеризується їхньою конкурентною здатністю на ринку медичних послуг.
Подібний підхід допомагає виділити й у наслідку класифікувати основні напрямки, по яких представляється можливим, деякою мірою, вирішити проблему, узагальнено позначену як "Ефективність системи ОМС", і вести цілеспрямовані дослідження у визначених напрямках.
У побудові моделі об'єктивних оцінок оптимальності й ефективності системи обов'язкового медичного страхування можуть бути використані параметри традиційних існуючих критеріїв діяльності лікувальних заснувань, розроблені нові показники і спрогнозовані перспективні.
Таким чином, у зв'язку з викладеним ефективність конкретної моделі територіального рівня системи обов'язкового медичного страхування може оцінюватися в межах деяких складових, до основного з який, можна було б віднести наступні:
" умовно оптимальні показники здоров'я населення;
" адекватність виробничої бази медичних послуг відповідному обсягу попиту медичних процедур;
" обсяг і структура медичних кадрів;
" економічні критерії стійкості й оптимального функціонування системи ОМС, як виробництва;
" критерії оцінки ефективності по ступені виконання стандартів, застосовувані в системі охорони здоров'я;
" критерії оцінки ефективності за результатами відомчої і позавідомчої експертизи якості медичної допомоги;
" критерії оцінки ефективності за даними соціального моніторингу.
Понятно, что кожний з цих критеріїв вимагає своєї розробки і деталізації.
Вибір визначеного і достатнього набору показників, з безлічі параметричних характеристик, що об'єктивно описують ступінь оптимізації системи (зокрема ее ефективності) на тім чи іншому рівнях, дозволяє наблизитися до об'єктивної оцінки функціонування системи ОМС на конкретній території й у конкретному тимчасовому інтервалі.
Література
1. Быкова Ж.Е. Використання методики бальної оцінки медичних послуг як стабілізуючий фактор витрат на охорону здоров'я. - Економіка охорони здоров'я, №10,11-1998-з.12-15.
2. Жданов А.М. Аналіз економічної ефективності "Автоматизованої системи обліку надання медичних послуг по програмі ОМС у медичних заснуваннях м. Москви". - Економіка охорони здоров'я, №2-1998-з.18-21.
3. Кучеренко В.З., Галкін Е.Б. Предмет економіки охорони здоров'я. - Економіка охорони здоров'я, №1-1996-з.5-9.
4. Кожинов В.Я. Статистичні показники фінансової стійкості страхових компаній. - Економіка охорони здоров'я, №2-1998-з.15-17.
5. Лебедєв А.А., Лебедєва И.В. ОМС крізь призму статистики. - Економіка охорони здоров'я, №8-9-1997-з.44-50.
6. Лебедєв А.А. Використання маркетингової філософії в діяльності медичних заснувань державної системи охорони здоров'я в умовах ринкових відносин. - Економіка охорони здоров'я, №7-1997-з.31-37.
7. Лисицын Ю.П. Концепція "людського капіталу": медико-економічний аспект. - Економіка охорони здоров'я, №2-1998-з.5-9.
8. Манукян Л.М., Вишняков В.Т. Економічна ефективність використання медичного устаткування. - Економіка охорони здоров'я, №8-9-1997-з.30-31.
9. Меламед Л.А., Гурдус В.О., Данилов В.В. Короткий аналіз завантаження ЛПЗ в системі ОМС. - Економіка охорони здоров'я, №12-1996-з.21-23.
10. Jenifer L. Ehreth Оцінка фінансової діяльності лікувального заснування для проведення аналізу економічної політики. - Економіка охорони здоров'я, №4-1996-з.35-41.

 
 

Цікаве

Загрузка...