WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Методи дезинфекції. Основі дезсередники - Реферат

Методи дезинфекції. Основі дезсередники - Реферат

хлорного вапна і містить акт. кл. від 50% до 52%, більш стійкий за хлорне вапно. Може зберігатись по 5 років, при цьому втрачає всього біля 8% акт. він володіє бактерицидними, спороцидними і вірусними властивостями, використовується в тих випадках, що і хлорне вапно, але розхід його майже в 2 рази менше.
3. Нейтральний гіпохлорид. Са (НГК) - випускається 3-х видів: 50%, 60%, 70% акт. кл. Може зберігатися по 8 р. Препарат приміняють для дезинфекції нежилих приміщень, надвірних установ, прибирального інвентарю, при кишкових інфекціях, інф. дихальних шляхів бак. і вірусної етіології туб.
4. Гіпохлорит Са і Ма - активність від 9,5 по 17%, володіє бак. і спрц. Властивостями, приміняють для проф. дезинфекції і обеззараження стічної води.
5. Хлораміни - розрізняють: хлорамін Б, Т, ХБ. В нас приміняють хл. Б, ХБ. Хлорамін Б (монохлорамін Б) містить 26% акт. хл. Володіє бакт. віруліцидними і спороцидними властивостями. Теплі розчини (40-50%) володіють великою акт. Розчини зберігають активний хлор протягом 15 дн.,
ХЛОРАМІН ХВ - по хімструктурі подібний до хл.Б, володіє бакт. спор. властивостями. Негативні властивості - подразнення дія на слизові дихальних шляхів з явищами отруєння.
В практиці широко приміняють активовані розчини хлорвмістких препаратів, конц. яких зменшується в 2-10 разі видержка в 3-4 рази розхід - 2-10 разів. Для покращення активізації використовують амонійні солі (хлор, нітрат, сульфатамонію, а також 10% нашатирний спирт. Співвідношення активатора (солі амонію) і хлорного препарату повинно бути 1:1, 1:2.
При використанні в ролі активатора 10% нашатирного спирту - його беруть у 8 разів менше, ніж хлорного препарату (а якщо 20% нашатирного спирту, то у 16 разів менше).
Для обеззараження поверхності в ролі активатора беремо як солі амонію, також і 10% нашатирний спирт, а для дезинфекції з погруженням в розчин - тільки амонійні солі. Готують активовані розчини безпосередньо перед використанням.
6. Дезам - 13% активного хлору, антимікробна дія.
7. Хлордерин - 11-15% активного хлору, антимікробна дія.
Для поточної і заключної дезинфекції. При кишкових, крапельних бактерій і вірусних етіологій.
8. Хлорцин - активний хлор від 11 до 15% - широкого спектру дії. Крім того для обеззараження інструментів. При вірусному гепатиті використовують 1% розчин.
9. ДП - 2 активний хлор 40% широкого спектру дії. Термін зберігання - 3 роки. Робочі розчини від 0,1 до 0,5% визиває корозію металів, не рекомендується приміняти його в присутності людей, а особливо дітей.
ІІ ГРУПА. Окислювачів
Сюди входять: перекис водню падкислоти (надоцетова, надмурашина, кислота) десокзон.
1. Перекис водню готують з 30% розчину пергідролю, отримують з 1 6%. Водні розчини 3% концентрації володіють бактерицидними і віруліцидними властивостями, а 6% - і спороцидними.
2. Надоцетова і надмурашина кислота - антимікробна дія надоцетової кислоти проявляються в концентрації 0,01% більш високої концентрації володіють спороцидною дією. Надмурашину кислоту готують перед приміненням, так як вона швидко розпадається, в комплексі з другими сполуками вона рекомендується для миття рук хірургів під назвою "С" або "первомур", крім обробки рук її використовують як стерилянт експозиції 15 хв. В первомурі рекомендують стерилізувати майже всі вироби, включаючи рукавиці, дренажні трубки, катетри (після стерилізації необхідно промити вироби 2 рази содовим розчином).
3. Дезоксон - існує дезоксон 1, 2, 3, 4, широкого спектру дії для дезинфекції використовують 0,1%, для стерилізації - 1%. Експозиція 30хв. Не можна підігрівати, використовують при захворюваннях бактеріальної і вірусної етіології.
ІІІ ГРУПА. Бром, йод та їх сполуки
Йод, йодомол, йодомат, йодопіром. Їх перевага в тому, що вони не викликають алергію і при обробці ними рук на протязі 1 години на руках відсутня плора.
IV ГРУПА. Фенольма
Найбільше застосування у дезинфекції знаходять фенол, лізол, неочищена карболова кислота. У практиці найбільше приміняють лізол.
Промисловість випускає лізол А і Б (двох марок).
Лізол А використовують для дезинфекції приміщень, предметів, білизни, виділень.
Лізол Б приміняють для грубої дезинфекції.
V ГРУПА. Спирти
1. Етиловий спирт 96% слабкий бактерицид, 70% спирт має найбільш сильні бактерицидні властивості.
2. Триетиленглюколю - в концентрації 10 млг. на 1 м.куб. повітря приміщення - має бактерицидну дію на етроптокок і стафілокок.
VI ГРУПА. Детергентів (миючі засоби)
1. Нітрам - має високу бактерицидну дію, застосування розчину препарату дозволяє об'єднати кінічне і механічне обеззараження. Використовують в 3-% концентрації для приміщень, предметів, посуду, білизни. Він стійкий при зберіганні, не міняє своїх властивостей протягом 5 років розчин втрачає активності при довгому зберіганні.
2. Цегміцин - володіє вираженими бактерицидними властивостями, може використовуватись в 10 концентрації, як для дезинфекції, так і для знезараження рук хірургів і операційного поля. Термін зберігання - 1 рік. (Властивості пігменту такі ж).
3. Амфолам - протягом 2-х років збергіає активність, використовують як миючий і знезаражуючий засіб. Широкого спектру дії для профілактичних внутрілікарняних інфекцій (не діє на сигментну палочку, палочку туберкульозу, не викликає корозії металів, не псує тканину, використовують 0,5, 1 і 2%. Особливо його - не приміняти для зрошування, оскільки сильно піниться.
VII ГРУПА. Гуаніціміл.
1. Гібітан - (хлоргексидин) - випускають у вигляді 20% водного розчину, це антисептик, приміняється для обробки рук, оптичних приладів та всіх інших предметів. використовують спиртовий та водний розчин.
2. Полісепт - (метацид) 25% розчин, стійкий при зберіганні, зберігає активність 2 роки. Використовують для профілактики поточної, заключної дезинфекції, крім туберкульозу. При обробці утворюється на поверхні плівка, яка після експозиції 30-60 хв. легко змивається. Забороняється розчином полісепта обробляти руки хірурга, хірургічний інструмент і інші вироби. Під час роботи з даним середником користуються рукавицями.
VIII ГРУПА. Альдегіди
1. Глутаровийальдегід - випускається у вигляді 20-25% водного розчину, венгерський препарат, використовують для дезинфекції і стерилізації.
ХІ ГРУПА. Імпортні препарати
1. Лізитол Німеччина - використовують для дезинфекції і передстереалізаційної обробки. Випускають у вигляді концентрату, який добре розчиняється у воді. Робочі розчини стабільні 7 діб.
Використовують 1 і 3% концентрації як бактерицидний, туберколоцидний, віруліцидний, фунгіцидний, не викликає корозію металів.
2. Гайгасепт ФФ - широкого спектру дії. Використовують як бактерицид, спороцид, туберколоцид, фунгіцид, віруліцид. Термін збергіання робочих розчинів - 16 днів. Не викликає корозію металів.
Використовують, як дезинфектант, стерилянт.
В.о. головного державного санітарного
лікаря району Ю.О.Кисельов
Островська
2-69-91
Казанцева
2-35-36
Використана література
1. Наказ 720
2. Наказ 440 (галузевий стандарт)
3. Підручник "Сестринська справа".
4. Апанасенко Г.А. "Основи практичної діяльності медичної сестри".
5. Шевчук М.Г. "Санітарно-протиепідемічний режим у лікувально-профілактичному закладі".
6. Богуш С.А. "Дезинфекція в лікувально-профілактичних закладах".

 
 

Цікаве

Загрузка...