WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Переферична нервова система - Реферат

Переферична нервова система - Реферат

шкіру іннервують гілки серединного нерва. Глибока гілка променевого нерва проходить товщу м'яза-відвертача, іннервує його і, розміщуючись між поверхневим та глибоким шарами м'язів задньої ділянки передпліччя, іннервує всю задню групу м'язів перед-пліччя, а також віддає гілки до суглобів (променево-зап'ясткового, міжзап'ястково-п'ясткових).
Пахвовий нерв (nervus axillaris) за функцією - мішаний, короткий, товстий. Утворившись, проходить крізь чотирикутний отвір, огинає хірургічну шийку плечової кістки і входить у внутрішню поверхню дельтоподібного м'яза. Іннервує цей м'яз, а також пле-човий суглоб та шкіру передньобічної ділянки плеча.
Грудні нерви (nervi thoracici). Черевні гілки II-XI грудних нервів не утворюють сплетень, а кожна з них, ідучи латеральне та наперед, має назву міжреберного нерва (nervus intercostalis; рис. 161). Кожен з міжреберних нервів лежить разом з однойменними судинами у відповідному міжреберному проміжку, між зовнішнім та внутрішнім міжреберними м'язами. Сім пар верхніх міжреберних нервів своїми кінцями досягають грудини, а нижні проходять у товщі шарів передньобічної стінки живота.
Міжреберні нерви іннервують шкіру грудей та живота, міжреберні м'язи та м'язи передньобічної стінки живота, а також пристінкову плевру та пристінкову очеревину.
Попереково-крижове сплетення (plexus lumbosacralis; рис. 162). Черевні гілки поперекових, крижових та куприкових нервів тісно зв'язані між собою і, з'єднуючись, утворюють попереково-крижове сплетення. У свою чергу, це сплетення поділяється на поперекове та крижове сплетення.
Поперекове сплетення (plexus lumbalis) утворене черевними гілками XII грудного, І, II, III та IV поперекових нервів. Нерви,
утворені цим сплетенням, іннервують шкіру нижніх ділянок живота, стегна, гомілки та стопи, а також м'язи бічної та задньої стінок живота, передньої ділянки стегна та деякі привідні м'язи.
Клубово-підчеревний нерв (nervus iliohypogastricus) йде донизу та латеральне, проходить через пахвинний канал і, вийшовши через його поверхневе кільце, розгалужується на ряд гілок, які іннервують шкіру лобкової ділянки, широкі м'язи живота та прямий м'яз живота.
Клубово-пахвинний нерв (nervus ilioinguinalis). Хід нерва подібний до ходу попереднього. Іннервує нижні ділянки м'язів живота та шкіру мошонки (у чоловіків) або великих соромітних губ (у жінок).
Статево-стегновий нерв (nervus genitofemoralis), вийшовши з товщі великого поперекового м'яза, спускається по його передній поверхні і поділяється на дві гілки. Стегнова гілка, пройшовши за пахвинною зв'язкою, розгалужується й Іннервує шкіру стегна під згаданою зв'язкою. Статева гілка проходить через пахвинний канал і, досягнувши мошонки (соромітних губ), Іннервує шкіру їх, а також шкіру верхньої ділянки присередньої поверхні стегна та підвішуючий м'яз (яєчка).
Бічний шкірний нерв стегна (nervus cutaneus femoris lateralis) йде донизу, по передній поверхні клубового м'за, проходить за пахвинною зв'язкою і, розгалужуючись, Іннервує шкіру зовнішньої поверхні стегна.
Стегновий нерв (nervus femoralis) - мішаний і найбільший нерв сплетення (рис. 163). Вийшовши з товщі великого поперекового
м'яза, нерв лежить між ним та клубовим м'язом. Далі переходить на стегно і зразу ж під пахвинною зв'язкою розпадається на шкірні та м'язові гілки. Шкірні гілки іннервують шкіру передньої поверхні стегна, присередньої поверхні гомілки та стопи, а м'язові гілки йдуть до м'язів передньої ділянки стегна.
Затульний нерв (nervus obturatorius) за функцією - мішаний. Виходить з-під присереднього краю великого поперекового м'яза і по бічній стінці малого таза йде донизу. Переходить на стегно через затульний канал і поділяється на гілки, які іннервують шкіру присередньої поверхні стегна, м'язи присередньої групи стегна та кульшовий суглоб.
Крижове сплетення (plexus sacralis) утворене черевними гілками V поперекового, всіх крижових та куприкового нервів. Нерви цього сплетення іннервують шкіру сідничної ділянки, задньої групи стегна, гомілки і стопи, а також м'язи сідничної ділянки, задньої . групи стегна та всі м'язи гомілки і стопи.
Верхній сідничний нерв (nervus gluteus superior) за функцією - руховий (рис. 164). Виходить з порожнини таза через надгрушопо-дібний проміжок великого сідничного отвору і, розгалужуючись, іннервує середній і малий сідничні м'язи та м'яз - натягач широкої фасції.
Нижній сідничний нерв (nervus gluteus inferior) за функцією - руховий. Виходить з порожнини таза через підгрушоподібний проміжок великого сідничного отвору і, розгалужуючись, іннервує великий сідничний м'яз та капсулу кульшового суглоба.
Соромітний нерв (nervus pudendus) за функцією - мішаний. Виходить з порожнини таза разом з нижнім сідничним нервом, огинає сідничну ость і через малий сідничний отвір переходить у сід-ничнопрямокишкову ямку. У цьому місці нерв поділяється на гілки до шкіри промежинної ділянки та до м'язів цієї ж ділянки.
Сідничний нерв (nervus ischiadicus) за функцією - мішаний, найтовщий з нервів тіла людини. Покидає таз через підгрушоподібний проміжок великого сідничного отвору і переходить у сідничну ділянку, де й віддає гілки до м'язів: внутрішнього затуль-ного, близнюкових та квадратного м'яза стегна. Нерв проходить між м'язами задньої групи стегна та іннервує їх. Не доходячи до підколінної ямки, сідничний нерв поділяється на дві кінцеві гілки: * загальний малогомілковий нерв (більш тонкий) та великогомілко- І вий нерв ( більш товстий). І
Загальний малогомілковий нерв (nervus peroneus communis) за І функцією - мішаний (рис. 165). Утворившись, іде донизу, дещо І відхиляючись убік. Обійшовши головку малогомілкової кістки, І нерв поділяється на поверхневий малогомілковий та глибокий ма- І логомілковий нерви. І
Поверхневий малогомілковий нерв (nervus peroneus superficial) 1 за функцією - переважно чутливий. Іннервує шкіру тилу паль- І ців та стопи (за винятком шкіри І міжпальцевого проміжку), а м'я- І зові гілки йдуть до довгого та короткого малогомілкових І м'язів. І
Глибокий малогомілковий нерв (nervus peroneus profundus) за функцією - переважно руховий. Супроводячи передні великогомілкові судини, віддає гілки до м'язів передньої групи гомілки і тилу стопи, а також іннервує шкіру тилу пальців у ділянці І між-пальцевого проміжку.
Великогомілковий нерв (nervus tibialis) за функцією -мішаний. Утворившись, іде донизу в складі підколінногосудинно-нервового
пучка і входить у гомілково-підколінний канал. Вийшовши з каналу, нерв огинає присередню кісточку і на підошві стопи поділяється на бічний та присередній підошовні нерви. Великогомілковий нерв іннервуе м'язи задньої групи гомілки, капсулу колінного суглоба та шкіру задньої ділянки гомілки.
Бічний підошовний нерв (nervus plantaris lateralis) йде по бічній борозні підошви та іннервує навколишні анатомічні утвори.
Присередній підошовний нерв (nervus plantaris medialis) розміщений на підошві стопи, близько до її присереднього краю. Іннервує навколишні анатомічні утвори.
Куприкове сплетення (plexus coccygeus) розміщене на тазовій поверхні куприкового м'яза. Утворене черевними гілками V крижового та куприкового сегментів. Гілки сплетення іннервують шкіру в ділянці відхідника.

 
 

Цікаве

Загрузка...