WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основні етапи особистої гігієни - Реферат

Основні етапи особистої гігієни - Реферат

ПЛАН
1. Основні етапи особистої гігієни.
2. Догляд і гігієна хворих.
3. Санітарна обробка хворих.
4. Методи боротьби з педикольозом.
5. Тактика медсестри при педикульзі.
6. Обробка хворих та укладка для оглядів.
7. Профілактика.
?
Дотримання правил особистої гігієни хворих, має велике значення. Зручне ліжко, чиста постіль створюють умови для швидкого одужання пацієнтів і запобігання ускладненням. І тому правильний догляд, особиста гігієна, санітарна обробка хворих має велике значення для пацієнта. Чим важчий перебіг захворювання у пацієнта, то складніше за ним доглядати. Тому медична сестра повинна добре засвоїти методику проведення всіх маніпуляцій і процедур по догляду за хворими і вміти чітко їх виконувати.
Особиста гігієна пацієнтів і догляд за ними включає такі практичні навики:
а) облаштування ліжка пацієнта;
б) надання пацієнту необхідного положення у ліжку;
в) заміна постільної і натільної білизни лежачого хворого;
г) дотримання санітарно-протиепідемічного режиму при зміні білизни;
д) догляд за шкірою і волоссям у лежачого хворого;
е) підкладання суден лежачому хворому;
є) подання сечоприймача лежачому пацієнту;
ж) дезінфекція судна і сечоприймача;
з) підмивання лежачого хворого;
і) комплексна профілактика пролежнів;
й) догляд за порожниною рота, очима, вухами.
Оскільки хвора людина більше часу проводить у ліжку, дуже важливо, щоб ліжко було зручним, а постіль чиста, суха, рівна. Правильне підготування постелі і контроль за її станом - це створення комфортного положення пацієнту профілактика розвитку опрілостей, пролежнів та інших ускладнень.
2) Коли медсестра буде дотримуватись всіх правил і вимог названих переліком, так допоможе хворому підтримувати і виконувати особисту гігієну.
В стаціонарі потрібно дотримуватись санітарно-епідемічного режиму і проводити санітарну обробку хворих, які поступають в стаціонар:
1. Помити забруднену частину тіла для виконання тієї чи іншої маніпуляції.
2. Помити забруднені ноги.
З наказу МОЗ України № 38 від 28.03.1994 р. "Про організацію та проведення заходів по боротьбі з педикульозом.
Із санітарною обробкою хворих, які поступають в стаціонару, проводиться медсестрою огляд хворого на педикульоз.
При проведенні оглядів на педикульоз реєстрацію людей у яких він виявленні, здійснюють у журналі обліку та реєстрації індексацій них захворювання (Ф. 060) Обліку підлягають особи у яких при огляді вперше виявлені як життєздатні, так і нежиттєздатні воші в будь-якій стадії розвитку (яйця, личинка, доросла воша).
Про кожний випадок педикульозу медпрацівник повинен повідомити в санепідстанцію або дезстанцію по телефону в той же день з подальшим направленням термінове повідомлення - (Ф.058) у відповідному порядку.
В журналів обліку інфекційних захворювань реєструється необхідні відомості у відповідності з позначенням граф, звернувши увагу на місце постійного проживання, роботи навчання. У графі "дата захворювання" зазначають дату виявлення педикульозу.
У графі "Діагноз і дата його встановлення" - зазначають діагноз основного захворювання, якщо педикульоз виявлено у хворого.
У графі "змінений, уточнений діагноз і дати його встановлення" - зазначають вид педикульозу: головний, платяний змішаний, а також стадії розвитку вошей.
У графі лабораторне дослідження та його результат" зазначають дату, вид обробку і результати наступного контролю ефективності обробки. Випадки лобкового педикульозу неподаються. Вони підлягають реєстрації дерматовенерологічною службовою, яка здійснює обробку завошивлених.
Р. ІV із виписки н. 38.
Профілактичні та винищувальні заходи. З метою попередження завошивленості та її поширення проводяться профілактичні огляди поступивши в стаціонар медперсоналом протягом лікування, у відділі на 7-10 день гігієнічні заходи: регулярне миття тіла, не менше 1 разу 7-10 днів, зміна білизни в міру забруднення, з відповідним пранням, щоденне розчісування волосся, систематичне очищення верхнього одягу, головних уборів, постелі, дотримання чистоти.
При виявлені вошей на будь-якому ступені розвитку (яйце, личинка, доросла воша) дезинфекцію проводять одночасно, знищуючи вошей безпосередньо як на голові, тілі людини, так і на його білизні, одязі та інше/ на протязі 1 доби.
Дезинфекцію завошивлення осіб проводять силами медперсоналу, що здійснює огляди, або спеціально відділеннями для цієї мети особами, Забороняється відмовляти у госпіталізації по основному захворювання через педикульоз. Допускається проведення обробки завошивленого вдома після вичерпного інструктажу щодо застосування педикулоцидів, правил техніки безпеки та особистої гігієни з подальшим контролем якості обробки дезпідрозділами.
Дезинфекційні заходи по боротьбі з вошами включають (механічний, фізичний та хімічний методи боротьби.
Механічний - звільнення від вошей та їх яєць проводиться шляхом вичісування густим гребенем, обстригання або гоління.
Волосся збирається на папір і спалюється. Перед вичісуванням волосся промивається теплим 5-10% розчином столового оцту, голова зав'язується хусткою або рушником, експозиція 30 хв. - 1 год. Після цього полегшується вичісування яєць вошей.
При хімічному методі боротьби використовуються такі засоби:
1) 0,15: водна-емульсія карбофосу (витрата препарату на 12 особу становить 10-50 мл., експозиція 20-30 хв.
2) 20% водно-мильна суспензія емульсія бензилбензонату (10-30 мл 20-30 хв.).
3) 10% водна мислено-масова емульсія 0-50 мл пр. 30 хв. 1 год.
4) 50% водна мильно-сольвентова емульсія 30-50 мл. Пр. 30 хв.
5) Лосьйон "Нитпіфор" (Угорщина) 50-60 мл. Пр. 40 хв.
6) Акті-Ш (Польща) 1 мл. Пр. 5 хв.
7) Препарат Лонцид 30-50 мл пр. 30 хв.
Крім того пропонуються нові перспективні педикулоциди: Локодин; Педикулін, Педикрин, Ниті лон, Опофорс, Перфолон.
При відсутності вищезгаданих засобів можна використовувати порошок піретруму 15 г експозиція не менш 2 год. Після обробки педикулоцидами волосся промивають столовим оцтом, потім проводять вичісування яєць вошей. Із фізичних методів обробки використовуються чищення речей, обробку

 
 

Цікаве

Загрузка...