WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основна тканина - Реферат

Основна тканина - Реферат

ОСНОВНА ТКАНИНА
Займає ділянку між іншими постійними тканинами, присутні у всіх вегетативних і генеративних органах.
Складається з живих паренхімних клітин, різних по формі: округлих, еліптичних, циліндричних і т.д. Паренхіма може займати великі частини в різних органах рослин, стінки - целюлозні . Клітини найчастіше тонкостінні, з простими порами, але інколи оболонки потовщуються.
В залежності від функції розрізняють такі основні тканини:
- асиміляційну
- запасну
- водоносну
- повітряну.
По походженню основна частина - первинна і утворюється при дифференціації клітин апікальних мерістем.
Асиміляційна тканина - в цій тканині проходить фотосинтез. Вона складається з більш або менш тонкостінних живих паренхімних клітин, які вміщують хлоропласти. Асиміляційна тканина або хлоренхіма найчастіше залягає під прозорою епідермою. Основна маса хлоренхіми знаходиться в листках, менша частина - в зелених стеблах.
Запасна тканина - паренхімні живі клітинитонкостінні за будовою, інколи потовщуються. В них відкладається надлишок в даний момент продуктів метаболізму: білків, жирів, вуглеводів. В рослині знаходиться в самих різних органах. У багаторічних рослин знаходиться в коренях, клубних бульбах, серцевині стебла.
Водоносна тканина - її функція запасання води. Це крупноклітинна тонкостінна водоносна паренхіма. Знаходиться в стеблах і листках рослин - сукулентів (кактуси, алое, огави).
Крупні водоносні клітини зустрічаються в листках злаків.
У вакуолях клітин водоносні паренхіми є слизисті речовини, які утримують вологу.
Повітряноносна тканина - (аеренхіма) - це паренхіма з добре розвинутими міжклітинниками. Добре розвинута в органах водяних і болотяних рослин.
Функції: постачання тканин киснем інколи листків (СО2) діоксидом вуглецю для забезпечення плавучості рослин.

 
 

Цікаве

Загрузка...