WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи особистої гігієни - Реферат

Основи особистої гігієни - Реферат

тільки різні за силою струмені повітря, а й сонячна радіація. Краще повітряні ванни приймати на території з зеленими насадженнями, яка віддалена від джерел забруднення повітря. Взимку загартовування повітрям можна провадити у добре провітреному приміщенні. Повітряні ванни рекомендують сполучати з фізичними вправами.
Розпочинають загартовування за температури 20 °С протягом 15-20 хвилин. Тривалість наступних ванн поступово збільшують до 1-2 год і продовжують приймати їх у холодний період року. Добре загартовані люди можуть приймати повітряні ванни за температури, нижчої від О °С, сполучаючи їх з швидкими рухами. Після повітряних ванн слід прийняти теплий душ і енергійно розтерти тіло.
Повітряні ванни за умови правильного їх застосування поліпшують кровообіг і обмін речовин, сприяють розвитку опору до гострих респіраторних захворювань, підвищують тонус нервової системи. Однак тривалість повітряної ванни визначається реакцією організму. Поява "гусячої" шкіри, ознобу або тремтіння є сигналом для припинення її.
За несприятливих метеоумов (дощ, мряка, високий або низький атмосферний тиск, сильний вітер) приймати повітряні ванни не рекомендується.
Загартовування водою. Водні процедури діють найбільш ефективно і швидко. Це пояснюється тим, що вода має високу теплопровідність (у 28 разів більшу від теплопровідності повітря) і діє механічно, що зумовлює більшзначне термічне подразнення порівняно з повітрям такої самої температури. Термічне подразнення рецепторів шкіри, викликане водою, впливає на весь організм, особливо на органи кровообігу, тканинне дихання, нервову систему.
Розпочинають загартовування водою вранці, одразу після сну і ранкової зарядки, яка сприяє рівномірному зігріванню тіла. Тривалість водних процедур має бути тим меншою, чим нижча температура води. Загартовування водою провадять шляхом обливання прохолодною водою і обтирання мокрим рушником, мачулою або змоченою холодною водою рукою. Спочатку обтирають верхню половину тіла, після чого насухо витирають шкіру, потім нижню. Тривалість цієї процедури - 4-5 хв.
Дуже ефективне обливання, особливо холодною водою. При цьому виникає спазм кровоносних судин шкіри з наступним їх розслабленням, що підвищує тонус нервово-м'язового апарату і працездатність людини. Темпе-ратура води спочатку повинна становити близько 30°С, потім її знижують до 15°С і нижче. Тривалість процедури - 3-4 хв.
Але найкраще діє на організм душ. Вплив цієї водної процедури зумовлений не лише температурою, а й механічною дією, внаслідок чого з'являється сильне збудження нервової системи. Тому не рекомендують прий-мати душ одразу після великого фізичного напруження. Тривалість душу- 1-2 хв. Температура води з початку загартовування має становити 30-35°С. Після душу треба ретельно витертися.
Ефективним заходом загартовування є купання у відкритих водоймах. Розпочинають сезон купання і плавання ранньою весною за температури води не нижче 18 °С. Перед цим треба пройти медичний огляд. Спочатку привчають організм до перебування у воді протягом 10-15 с, доводячи цей час до 15-20 хв. Кращий час для купання _ ранкові і вечірні години, не раніше ніж за 1-2 год після їди. Завдяки поступовому тренуванню можна буде купатися і плавати у воді температурою 15-5°С.
Фізична культура - важливий засіб розвитку людини, зміцнення її здоров'я. Постійне фізичне тренування сприяє збільшенню маси скелетної м'язової тканини. При цьому укріплюється серцевий м'яз, збільшується швидкість кровотоку, легенева вентиляція, яка сприяє збагаченню крові киснем і поліпшенню процесів обміну в організмі.
В умовах технічного прогресу і неухильного зниження питомої ваги фізичної праці в діяльності людини основне навантаження припадає на центральну нервову систему та органи "чуття. В організмі людний, що веде малорухомий спосіб життя і зайнята розумовою працею, з'являються суттєві зміни: знижується збудливість кори великого мозку, погіршується пам'ять, сповільнюється швидкість відповідних реакцій, швидше з'являються втома, відчуття в'ялості; можуть розвитися різні захворювання - ожиріння, ішемічна хвороба серця, хронічний неспецифічний коліт, геморой, жовчнокам'яна хвороба.
Найважливіші засоби боротьби з гіподинамією - фізкультура і спорт. Фізичні вправи відіграють велику роль у профілактиці ожиріння, подагри, цукрового діабету, атеросклерозу та інших захворювань, зумовлених гіподинамією і неправильним способом життя.
Гігієна одягу. Одяг, як і житло, бере участь у регулюванні теплового обміну. Отже, основними гігієнічними вимогами до одягу є забезпечення сталої температури тіла, відповідність його сезону і погоді,
Взуття відповідає гігієнічним вимогам у тому випадку, коли воно не тільки захищає нижні кінцівки від зовнішніх механічних втручань (наприклад, від ударів) і вибоїн у грунті, а й забезпечує повну свободу рухів стопи під час ходьби. Взуття має відповідати розміру стопи, що сприяє рівномірному розподілу маси тіла. Неправильно підібране взуття може стати причиною виникнення потертостей, нестійкої ходи, зміни положення хребта і кісток тазу. Вузьке і тісне взуття стискує кровоносні судини і пальці, що викликає застій крові у нижніх кінцівках і підсилену пітливість, спазм кровоносних судин, порушення живлення м'язової тканини. Від постійного тиску пальці скривлюються, набувають виродливої форми, з'являються мозолі, ушкодження, може виникнути запалення суглобів.
Найзручніше взуття з широкими підборами висотою 1,5-3 см. Воно помірно збільшує склепіння стопи, сприяє більшій витривалості її, забезпечує рівномірний кровообіг.

 
 

Цікаве

Загрузка...