WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Особливості проведення гальванізації та електрофорезу на слизові оболонки та внутрішньо порожнинні. Методика - Реферат

Особливості проведення гальванізації та електрофорезу на слизові оболонки та внутрішньо порожнинні. Методика - Реферат

хв.
б) Гальванізація та медикаментозний електрофорез внутрішньовушний - ендоурально.
Положення хворого лежачи. Розміщення електродів: в слуховий отвір на глибину 0,5-1 см вводять одним кінцем ватний або марлевий тампон, змочений водою або лікарською речовиною, другим кінцем тампона заповнюють вушну раковину і накладають на неї гідрофільну прокладку (площею 60-80-100 см2)змоченою водою, а на прокладку металічну пластину, з'єднану з одним полюсом. Другий електрод (площею 60-80-100 см2) розміщують в області нижнього шийного, верхнього грудного відділів хребта або на щоці з протилежної сторони і приєднують до другого полюсу. Сила струму від 0,5 д 1-2 мА. Тривалість процедур для дітей 10-15 хв., для дорослих 15-20 хв. через день або щоденно; курс лікування від 10 до 12-15 процедур.
в) Гальванізація та мед. електрофорез слизової оболонки рота застос при деяких стоматологічних захворювань: пародонтоз, глюссалгія та інші.
Положення хворого - сидячі. Розміщення електродів: один електрод, який складається з округлої свинцевої пластини (діаметром 1-1,5 см), припаяної до струмонесучого проводу, обгортають ватним тампоном (тампон служить гідрофільною прокладкою), змочують водою чи розчином лік.речовини і кладуть в мішечок з тонкої гуми в формі пальця, на одній стороні якого вирізаний отвір округлої форми (діаметром 1-1,5 см). Гумовий мішечок з електродом накладають круглим отвором на слизову оболонку рота або на ясна, фіксують пальцем хворого і приєднують до одного полюсу. Другий електрод площею 25-30 см2 розміщують на області передпліччя. Сила струму 1-2-3 мА. Тривалість 10-15-20 хв.; щоденно. Курс лікування 10-15-20 процедур. Для гальванізації в електрофорезу області ясен застосовують електроди і іншої форми: гумову принадну трубку (діаметром 10 мм) і довжиною 6-8 см розрізаною вздовж на дві частини у вигляді корита, всередині якого роблять отвір (діам. 2 мм), на дно вкладають свинцеву пластину (довжиною 4-5см, шириною 0,5-1 см), з припаяним до неї посередині струмонесучим проводом і обтягнутою марлею, яка складена в 5-6 шарів і змоченою водою або розчином лікарської речовини і протягують провід через отвір в гумової трубки назовні.
Електроди накладають марлевою прокладкою на область ясен: один зверху під верхньою губою, другий - під нижньою губою. Роздвоєним проводом приєднують до одного полюсу. Третій електрод прямокутної форми (площею 20-25 см2) розташовують в області передпліччя. Сила струму 2-3-5 мА. Тривалість процедури: 10-15-20 хв., щоденно або через день, курс 10-15-20 процедур.
г) Вагінальна методика. Гальванізація та електрофорез внутрішніх статевих органів. Є 4 розміщення електродів:
1) черевно-куприкове;
2) черевно-піхвове;
3) куприково-піхвове;
4) черевно-куприкове-піхвове розміщення.
Черевно-піхвове розміщення: один електрод (площею 200-300 см2) розміщують над лоном: приєднують до одного полюсу, другий - спеціальний електрод у вигляді гранітового стержня, який щільно обмотують гігроскопічною ватою (товщиною 10 мм) вводять в піхву і приєднують до другого полюсу. Лікарський препарат вводять через піхвовий електрод.
Куприково-піхвове розміщення: один електрод (площею 300-400 см2) розміщують в області куприка і приєднують до одного полюсу, другий - спеціальний піхвовий, вводять в піхву і приєднують до другого полюсу.
Черевно-куприково-піхвове розміщення: один електрод (площею 200-300 см2) розміщують на куприку, другий такої площі - над лоном і підєнюють їх до одного полюсу; третій - порожнинний вводять в піхву і підєднюють до другого полюсу. Лікарський препарат вводять через піхвовий електрод. Сила струму 10-12-15 мА. Тривалість: 20-30 хв., щоденно. Курс 10-12-15 процедур.
4. Сучасні методи електротерапії очних захворювань, які включають дію на око струмів низької напруги в постійному режимі. Гальванізацію та електрофорез області ока (очно-потилична методика) призначають при таких захворювань ока як: глаукома, кератити, увеїти, пігментна дегенерація сітківки та інші. електрофорез проводиться згідно фармакологічних властивостей препарату з врахуванням показів до використання постійного струму. До ванночкового електрофорезу у хворих, які перенесли операцію чи травми, можна перейти не раніше другого тижня при відсутності таких ускладнень, як фістула рубця, повторні крововиливи, а також при умові нормальної адаптації країв операційного розрізу.
Очно-потилична методика. Положення хворого - сидяче, з наклоном вперед. Розміщення електродів: один або два (на одне або обидва ока). Проводиться за допомогою скляного електрода-ванночки ємністю 10-15 мм. Вугільний або платиновий стержень -електрод вводиться в отвір ванночки. Ванночку заповнюють з дистильованою водою або розчином медикаментозної речовини з температурою 28-30-32 0С. Відкрите око хворий занурює в воду чи розчин, електрод-ванночку з'єднують з одним полюсом, другий електрод - площиною 30-50 см2 розміщують в області шиї ззаді і з'єднують з другим полюсом.
Висновок: В даному рефераті розглянули два методи фізіотерапевтичного впливу на організм: гальванізацію та її удосконалену форму - медикаментозний електрофорез у лікуванні слизових оболонок та внутрішньопорожнинних. Підсумовуючи розглянуті питання, можна зробити висновок, що дані методики займають заслужено значне місце серед інших методів фізичного впливу на організм людини з метою профілактики, лікування та лікарської реабілітації. На відміну від багатьох фармакологічних препаратів, що використовуються сьогодні, більшість із них є недостатньо ефективні або мають побічну дію, розглянуті нами методики є простими, не дорогими, а головне ефективними та без побічних дій, і не тільки не викликають побічної дії але і мають проти алергічні властивості. У вище розглянутих методах електрофорезу слизових оболонок та внутрішньопорожнинних теж використовують лік. препарати, але їх дозування в десятки разів менше, ніж внутрішніх застосувань та парентеральному введенні.
Слід зазначити, що в боротьбі з різними хворобами рідко модна обмежитися одним засобом. В практичній роботі частіше використовується комплексне фізіотерапевтичне лікування.
1. Професор В.М. Боголюбов "техніка та методика фізіотерапевтичних процедур (справочник).
2. Курортология и физиотерапія. Том 1. В.М. Боголюбов.
3. Л.Е. Черикчи. "Физиотерапия в офтальмонологии".
4. В.М. Стурагкий "Физические методы лечения в акушерстве и гинекологии".
5. В.С. Улащик. "Теория и практика лекарственного електрофореза".
6. А.П. Парфёнов. "Електрофорез лекарственных веществ".

 
 

Цікаве

Загрузка...