WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Особливості відпуску процедур дітям - Реферат

Особливості відпуску процедур дітям - Реферат

єднальної дії на організм постійного струму і введеної за його допомогою лікувальної речовини. Молекули електролітів розпадаються на позитивні і негативні - (аніони) іони. У полі постійного струму іони переміщуються спрямовано відповідно до своєї полярності. З допомогою електродної прокладки вводяться тільки ті іони, які мають однакову полярність з електродом.
Електроди для електрофорезу такі як і для гальванізації. При електрофорезі між електродами і шкірою розміщують шар фільтрувального паперу або марлі, який змочують відповідним медикаментозним розчином.
Загальна гальванізація (електрофорез) за С.Б. Вермелем
Проводиться дітям після 3-5 річного віку. Електрод з прокладкою S від 100 до 250 см2 залежно від віку дитини, розміщується між лопатками і з'єднують з одним полюсом апарата, 2 інших електроди S в два рази меншою розміщуються кожний на м'язах литок і за допомогою роздвоєного проводи з'єднують з іншим полюсом. Полярність встановлюється в залежності від медикаменту який вводиться. Густина струму 0,02 - 0,04 мА. Тривалість 15-20 хв. Курс - 15-20 процедур.
Гальванізацій ний комірець по Щербаку.
Дітям після 3-5 річного віку. Електрод округлої форми (потрібно мати декілька комірців різних розмірів). Залежно від віку дітей розміщують на верхній частині спини у вигляді шарфа, так щоб його кінці накривали ключниці. Другий електрод 150-300 см2 розміщують на попереково-крижовий відділ хребта. Комірцевий електрод підключають до позитивного полюса клеми, а нижній до негативного. Першу процедуру починають з 6 хв. і силиструму в 6 мА. Через кожних 2 дні силу струму збільшують на 2мА, а тривалість на 2 хв. Доводячи до 12-14 хв. і 12-14 мА. Курс - 10 процедур.
Електрофорез на комірцеву зону з медикаментозними речовинами роблять так же як і при гальванізації тільки медикаментного вводять залежно від їх полярності.
Густини струму 0,02-0,05 мА/см2, сила струму 6-12 мА. Тривалість 12-15 хв. Кожний день або через день. Курс 10-12 процедур.
Гальванізація (електрофорез) області обличчя. На половину обличчя накладають електрод у вигляді півмаски з трьома лопастями по ходу верхнього, середнього та нижнього нервово-судинного пучків, другий електрод такої площі накладають на протилежне плече. При невролгії трійничного нерва півмаску з'єднують з позитивним полюсом і вводять новокаїн або антипірен. При невриті лицевого нерва вводять йод або салицилат. При цьому в зовнішній слуховий отвір болючої сторони обличчя вводять ватний тампон, сильно змочений розчином медикаментозної речовини, кінець тампона підкладають під прокладку електрода. Сила струму 2-5 мА, тривалість 10-15 хв. Курс - 10-12 процедур.
Назальний електрофорез.
В 3-5 річному віці. В носову порожнину хворого з допомогою пінцета вводять, як можна глибше дві марлеві або ватні турунди сильно змочених медикаментозним розчином. Вільні кінці їх вкладають поверх невеликої клейонки на верхній губі: на них накладають невелику струмопровідну пластину (1,5 х 2 см), підключену до клеми апарата. Нижній край клейонки підгинають на струмопровідну пластинку, і фіксують. Другий електрод S 50-60 см2 розміщують у ділянці нижніх шийних хребців і з'єднують з іншим полюсом (негативний електрод).
Силу струму підвищують від 0,3 до 1 мА. Тривалість 10-15 хв. залежно від віку. Кожний день або через день. Курс 10-12 процедур. Місцевий вид електрофорезу роблять дітям з 2-3 тижневого віку. Концентрація медикаментів така сама, як і для дорослих від 1-2 до 5-10%, а сильнодіючих речовин (атропін, адреналін - 0,1%). Лідазу для дітей при кривошеях вводять 32 ОД.
Кількість лікувальних речовин на кожні 100 см2 становить 5-10 мл.
Цікавим є метод комбінованого використання постійного струму і лікувальної речовини. За допомогою ін'єкцій, в/в, капельно, інгаляцій, перорально водять лікарства в організм. Після введення лікарства проводять поперечну гальванізацію зацікавленого органу чи тканини.
Капельно 2/3 вводять лікарства, потім роблять гальванізацію до 20 хв. медикамент можна ввести і за допомогою ін'єкцій, а потім роблять поперечну гальванізацію.
Використовують електрофорез в комплексі з іншими фізичними чинниками, особливо теплові дії (парафін, озокерит, грязі, опромінення солокс - ланкою, індуктотермія), застосування їх перед електрофорезом сприяє введенню більшої кількості лікувальної речовини і на більшу глибину.
Лікувальна речовина в катіонній формі вводиться в організм у більшій кількості, ніж в аніонній.
Покази: гостра, підгострі, хронічні захворювання органів, ЛОР-органів, бронхолегеневої системи, сечостатевої системи, бронхіальній астмі. Захворювання головного та спинного мозку, ЖК тракту, очна патологія. У підлітків НЦД по гіпертонічному типу першого ступеню.
Проти покази: пошкодження шкіри в ділянці електроду, шкірні захворювання. Втрата відчуття, гострі і загострення хвороби з температурою більше 38 градусів і вище. Інфекційні хвороби до кінця карантину. Туберкульоз, злоякісні новоутворення. Порушення серцево-судинної системи, загальна гальванізація до п'ятирічного віку.
Література
Панасюк Е.М.
Н.М.Федорів
В.М.Модилевський, Фізіотерапія
З.У.Фільчикова
А.Н.Обросов, Т.В.Каршевцева, Руководство по физиотерапии и физиопро-филактике детских заболеваний
В.В. Оржешковский Клиническая физиотерапия
В.С.Улашин Теории и практики лекарственного елекрофореза.

 
 

Цікаве

Загрузка...