WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Порядок зберігання товару на складі. Контроль терміну придатності - Реферат

Порядок зберігання товару на складі. Контроль терміну придатності - Реферат


"ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ
ТОВАРУ НА СКЛАДІ.
КОНТРОЛЬ ТЕРМІНУ ПРИДАТНОСТІ"
?
ПЛАН
1.Аптечний склад, як організація охорони здоров'я.
а)завдання аптечного складу;
б)вимоги до аптечного складу;
в)відділи аптечного складу.
2.Порядок зберігання товару на складі.
а)правила зберігання товару на стелажах;
б)правила зберігання отруйних і сильнодіючих речовин.
3.Контроль терміну придатності товару.
а)препарати, для яких встановити точні терміни придатності;
б)правила зберігання лікарських засобів на складі і контроль їх терміну придатності;
в)правила зберігання ПРС на складі.
Аптечний склад є організацією охорони здоров'я, яка постачає медикаменти та інші медичні вироби аптечним установам, ЛПЗ, та іншим установам. Аптечний склад організує дратовку товарів в аптечну мережу. Аптечний склад виконую певні завдання: прийом всіх медичних товарів від постачальників; проводить зберігання товарів рідно їх фізико-хімічних властивостей, забезпечення схоронності товаро-матеріальних цінностей та інші.
Аптечний склад з усіма додатковими службами повинен знаходитись на ізольованій території, як правило, в обласному центрі, щоб мати постачання і торгівлі аптекоуправління. Аптечний склад повинен мати добрі під'їздні шляхи, а також майданчики для погрузки і розгрузки товарів, підвальні приміщення.
Для зберігання товару на складах організовуються відповідні оперативні відділи. Керуючий відділами завідуючі, призначені керівником складу з числа осіб, які мають середню або вищу фармацевтичну освіту. В обов'язки завідуючого входить забезпечення правильного зберігання товару у відповідності з встановленими правилами і своєчасна перевірки якості наявних у відділ товарів; участь у прийомі поступаючи на склад товарів, забезпеченні у відділі належних санітарно-гігієнічних умов, організація чіткого і своєчасного виконання заповнень і оформлення відповідної документації та інші обов'язки. Завідуючий відділом несе матеріальну відповідальність за наявні у відділі товари та інше майно. Аптечний склад може мати наступні відділи:
1) приймальний відділ;
2) відділ хімічних товарів;
3) голенових препаратів;
4) перев'язувальний матеріал;
5) лікарські засоби;
6) допоміжний матеріал;
7) медичні інструменти та обладнання.
8) предмети санітарії, гігієни та догляду за хворими та інші.
При складах можуть бути відділ замовлень, транспортно-експедиційний відділ та інші відділи, в залежності від категорії складу та місцевих умов. Відділи аптечного складу забезпечують отримання і зберігання товару виконування замовлень і облік руху товарів, товари повинні зберігатись на складах в строгій послідовності за найменуваннями, серіями, терміном придатності. На кожне найменування повинна вестись стелажна карточка наступного зразка:
Стелажна карточка:
найменування
серія
придатний до
Кількість
Така карточка дозволяє контролювати своєчасну реалізацію препаратів за серіями: термінами придатності. Крім того для препаратів з обмеженим терміном придатності рекомендовано вести в відділах спеціальний обліковий журнал в якому відображаються наступні дані: найменування препарату, номер прийомного акту, дата поступлення, номер серії, кількість препарату, який поступився, залишок цього препарату за 3 місяці до закінченні терміну придатності і розхід його на кожний залишившихся 3-х місяців. В журналі повинні враховуватись препарати з терміном придатності до 2 років. Якщо препарат підлягав пере контролю, то в журналі робиться запис з вказівкою норма аналізу з продовження терміну придатності.
Всі медичні товари, знаходяться на аптечних складах зберігаються в залежності від їх фізико-хімічних властивостей та у відповідності з вимогами діючою ДФ.
Особлива увага приділяється зберіганню отруйних і сильнодіючих речовин. Для зберігання отруйних речовин на аптечному складі виділяється окреме приміщення, з решітками на вікнах і дверях, оббитими залізом. Кімната повинна бути завжди закрита, а на ніч вона опечатується. Вогненебезпечні речовини повинні зберігатись в спеціально оснащеному вогнестійкому приміщенні.
Облік поступлення і розходу товарів в відділах ведеться в номенклатурно-кількісно-сумовому виді на спеціальних карточках складського обліку. Ці карточки зберігаються в картотеці. Щоденно на карточці виводиться залишок даного товару.
Для багатьох препаратів встановлені терміни придатності, які забезпечують якість препаратів. Терміни придатності передбачають точне дотримання повних умов зберігання лікарських засобів. Терміни придатності вираховуються з часу виготовлення лікарського засобу, а для ЛРС - для поступлення на склад заготівника. Для того, що медикаменти завжди відпускались з аптек доброякісними, крім дотримання умов зберігання лікарських засобів, необхідно своєчасно проводити їх пере контроль і заміну застарілих препаратів на нові.
Терміни придатності більшості препаратів встановлено Державним фармакопейним комітетом.
Після закінчення терміну перевірно аналізу і повтору аналізу лікарські засоби, які зберегли добру якість, підлягають подальшому зберіганню реалізації на протязі часу, вказаного додатково. Як правило, це термін продовжується до половини початкового терміну ( і на 50-65%). Лікарські засоби, які не мають встановленого терміну придатності, підлягають перевірному аналізу тільки при наявності підлягають перевірному аналізу тільки при наявності зовнішніх змін. За зовнішнім станом упаковки і медикаментів встановлюється систематичний контроль.
Точно регламентовані терміни придатності встановлені для антибіотиків ендокринних гормональних препаратів, більшості розчинів в ампулах, ЛРС.
Наприклад для більшості антибіотиків термін придатності 1 рік. Досить значна група антибіотиків мають термін придатності 2-3 роки, окремі антибіотики (лєвоміцетин тетрациклін та ін.) більш довший термін. Гарантійний термін придатності препаратів вітаміну А від 6 міс. до 1 р., вітаміну В1 від 1 р. до 2 р. вітаміну В2 - від 1 р. до 3 р. і т.д.
На заводській упаковці препаратів з обмеженим терміном придатності вказується номер серій і термін придатності, після закінчення на пере контроль препаратів передається на переконтроль в контрольно-аналітичну лабораторію.
Ін'єкційні розчини в ампулах слід зберігати в прохолодному і темному місці в окремій шафі. Терміни зберігання розчинів в ампулах різні - від 1 р. до 10 р.
Таблетки зберігають в добре закупорених скляних банках білого або оранжевого скла в залежності від властивостей інгредієнтів, які входять в склад таблеток.
Таблетки в склад, яких входять отруйні і сильнодіючі речовини, зберігають в шафах А або Б. На складах таблетки можуть зберігатись в добре закупореній міцній тарі. Упаковка таблеток не повинна перевищувати 3 кг. На упаковці повинна бути вказана дата виготовлення. По закінченню року з дня виготовлення таблеток вони повинні бути перевірні на розпадаємість. Терміни придатності -від 1 р. аспірин, до 10 р. (акрихін, атофан та ін.). Після закінчення, терміну придатності проводять аналіз встановлюють додатковий термін зберігання. Таблетки натрію хлористого зберігаються без терміну.
Медикаменти, виготовлені в аптеці зберігаються на протязі певного часу. Термін зберігання залежить від складу лікарства і лікарської форми. Для ліків, що містять пеніцилін, термін зберігання одна доба, для очних крапель - 2 доби, Настої, емульсії дозволено зберігати 3 доби. Інші ліки зберігаються для відпуску хворому на протязі 10 діб.
ЛРС слід зберігати в закритих банках, а на складах - в тюках, бочках закритих ящиках. В ящиках, в яких зберігаються насіння, плоди слід поміщати баночку з хлороформом, з встановленою в пробку скляною трубочкою.
ЛРС і препарати, що містять серцеві глікозиди. Повинні зберігатись в добре закупореній тарі, в сухому і захищеному від світла місці.
Тумби придатності і терміни пере контролю встановлюються державними органами для кожного ЛРС і її препаратів окремо і встановлюються від 1 р. до 5 р. 1 8 р.
Трава горицвіту, містки, наперстянки мають термін зберігання - 2 р. Повторний контроль повинен поводитись для більшості препаратів і ЛРС щорічно.
При зміні зовнішнього вигляду перевірка проводиться до закінчення терміну зберігання і в залежності від результатів препарати забраковуються або використовуються.
аптечні управління зобов'язані не рідше 1 р. в 6 місяців перевірити ста6н зберігання, контролю ЛРС і препаратів, що містить серцеві глікозиди, в аптечних управліннях і підприємствах.
?
Використана література:
1) Н.А. Голосова, Л.М. Лємєнєв "Підручник організації фармацевтичної справи".
2) В.І. Крюков "Організація і економіка фармації".
3) Л.І. Тарасова "Організація і економіка фармації".

 
 

Цікаве

Загрузка...