WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Плодоруйнівні опреації - Реферат

Плодоруйнівні опреації - Реферат

Коломийське медичне училище
ім. І.Я.Франка
Р Е Ф Е Р А Т
на тему
"ПРОДОРУЙНІВНІ ОПЕРАЦІЇ
Підготувала
Хім'як І.М.
студентка групи 3Ф2
Коломия -2002
Плодоруйнівні операції - це комплекс оперативних прийомів, спрямованих на зменшення об'єму та розмірів плоду, що дає змогу видалити його через пологові шляхи матері. Залежно від передлежачої частини та положення плоду розрізняють: краніотомію - при запущених поперечних положеннях плоду і декотітацію - при запущених поперечних положеннях плоду відділення голівки плоду від тулуба; евентерацію - видалення внутрішніх органів; спондилотомію - розтин хребта і клейдотомію - розтин однієї або обох ключиць для зменшення обсягу плечового поясу.
Плодоруйнівні операції, або ембріотомія, в акушерській практиці показано в тих випадках, коли розмір голівки плоду не відповідає розмірам тазу жінки, а також при неправильному положенні плоду, коли акушерські операції, зокрема і кесарський розтин, протипоказані. Їх застосовують на мертвому плоді.
Краніотомія
Операція краніотомії складається з трьох моментів: 1) преформації (проколу) голівки, 2) ексцеребрації (руйнування і видалення мозку) і крапіокладії (витягання плоду за допомогою крапіокласта).
Показання до краніотомії: велика просторова невідповідність між розмірами тазу жінки і плоду; гідроцефалія; несприятливі перед лежання і вставлення голівки; внутрішньоутробна загибельплоду при важкому стані роділлі і загроза розриву матки, при якому пологорозрішення іншим шляхом неможливе: неможливо витягти голівку плоду і загроза життю або здоров'ю жінки у зв'язку з пологами. В останньому випадку показана краніотомія не тільки мертвою, а іноді й живого плоду.
Умови для виконання: 1) відсутність абсолютного звуження тазу;
2) достатньо розкритий матковий зів (4-6 см);
3) голівка фіксована у вході в таз.
Операцію треба проводити під наркозом на операційному столі або на ліжку Рахманова.
Ускладнення можуть бути такі: ушкодження пологових шляхів матері, великі розриви шийки матки що супроводжується кровотечею.
Після краніотомії слід зробити ручне обстеження матки і ретельний огляд шийки матки та піхви.
Клейдотомія
Показання до операції: труднощі при породженні плечового пому через тазове кільце внаслідок звуження його або великих розмірів мертвого плоду;
Техніка операції. У піхву вводять чотири пальці лівої руки і визначають положення плечового поясу та його відношення до тазу. Під контролем лівої руки вводять ножиці Феноменова і перерізують ключицю разом з м'якими тканинами. При однобічній клейдотомії окружність плечового поясу зменшується на 2,5-3 см.
Іноді доводиться вдаватися до перерізання і другої ключиці.

 
 

Цікаве

Загрузка...