WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Виконуйте правила особистої гігієни - Реферат

Виконуйте правила особистої гігієни - Реферат

сталості. Звичайно, ранкова гімнастика принесе користь лише за умови виконання всіх основних гігієнічних вимог - режиму сну, їжі, навчального процесу, гурткових занять, виконання домашніх завдань тощо. Найкраще виконувати її на свіжому повітрі.
До комплексів вправ ранкової гімнастики включайте вправи, що не вимагають значних напружень і витрат енергії. Обов'язково враховуйте свої фізичні можливості, вік і стать. Хлопцям 7-8-х класів можна збільшити кількість силових вправ, виконувати різні вправи з деяким обтяженням, а дівчатам корисновіддати перевагу вправам на гнучкість, координацію рухів, з елементами пластики й танцю. Хлопчикам і дівчаткам 4-6-х класів до комплексів краще включати динамічні вправи з широкою амплітудою рухів, без обтяжень. Вправи комплексу ранкової гімнастики мають охоплювати всі групи великих м'язів. Вправи для дрібних м'язів - кистей, пальців рук і ніг, ступень - поєднуйте із вправами для великих м'язових груп.
ПРАВИЛА СКЛАДАННЯ КОМПЛЕКСІВ РАНКОВОЇ ГІМНАСТИКИ
1. Зарядку починають з ходьби на місці з глибоким диханням протягом 1-1,5 хв. При ходьбі дотримуються правильної постави.
2. 1-2 вправи для м'язів плечового пояса (рухи руками в різних напрямках - зміна положень рук, відведення назад і в сторони, колові рухи тощо). Умови виконання й темп довільні (вільно й напружено, плавно або різко, швидко або повільно, симетрично або асиметрично).
3. 1-2 вправи для м'язів ніг (присідання на двох і одній нозі, на повній ступні або на носках, махи ногами в різні сторони, колові рухи, згинання й розгинання ніг в одному або кількох суглобах тощо). Темп середній.
4. Далі 1-2 вправи для м'язів тулуба (нахили вперед, назад, ліворуч, праворуч, повороти, колові рухи, прогинання з махами ногами назад тощо). Темп повільний або середній.
5. Наступні 2-3 вправи (в залежності од віку) виконують для всіх великих груп м'язів, а також для активізації діяльності рухового апарату й серцево-судинної системи (біг, біг на місці, підскоки, стрибки зі скакалкою, вправи для м'язів живота і м'язів спини). Темп середній або швидкий.
6. На закінчення виконайте вправу, що сприяє поступовому переходу до стану спокою (повільний біг з переходом на ходьбу із збереженням правильної постави й глибоким диханням, те саме з рухами руками, те саме із вправами на розслаблення тощо).
ДЕ І ЯК ВИКОНУВАТИ РАНКОВУ ГІМНАСТИКУ
За вимогами шкільної програми учні 4-х класів повинні вміти виконувати комплекси вправ ранкової гімнастики з 8-10 вправ. Хлопчики і дівчатка 4-го класу складають на оцінку вправи без предметів, а учні 5-го класу - з гімнастичною палицею. Шестикласники мають скласти комплекс вправ із скакалкою, дівчата 7-го класу складають комплекс вправ з м'ячем, а хлопці - з обтяженням. Учні 8-го класу виконують на оцінку індивідуальний комплекс вправ ранкової гімнастики, тобто кожен створює свій особистий комплекс з предметом або без нього.
Будуйте свої комплекси, виходячи з цих вимог, і багаторазово їх повторюйте. Виконуйте різноманітні комплекси з різними предметами і без них. Це збагатить рухові навички.
Взимку ранкову гімнастику виконуйте в приміщенні, де ніхто не спить (у коридорі, на веранді тощо), влітку - на свіжому повітрі або в кімнаті при відчинених вікнах чи на балконі. Одяг надягайте легкий (узимку - майку або футболку й труси, влітку - труси).
Якщо ви робите ранкову гімнастику на подвір'ї, то ходьбу на місці замініть звичайною ходьбою або повільним бігом. Після комплексу ранкової гімнастики можна протягом 1-2 хв повільно побігати з переходом на ходьбу з виконанням дихальної вправи з розслабленими рухами рук. У приміщенні ранкову гімнастику закінчуйте повільним бігом на місці з переходом на повільну ходьбу (1- 2 хв) і виконанням дихальної вправи з розслабленими рухами рук.
Кожну вправу повторюйте не більше 10-15 разів, у залежності від її складності. Включайте до комплексів ранкової гімнастики вправи з різними вихідними положеннями - стоячи, сидячи і лежачи. Поступово змінюйте вихідні положення - положення тулуба, рук і ніг. Це зробить вправи цікавішими, вони по-іншому впливатимуть на організм.
Змінюйте комплекси ранкової гімнастики через 1- 2 тиж, проте протягом року повторюйте їх кілька разів.
Дуже важливо, щоб під час виконання ранкової гімнастики дотримуватися культури рухів, правильно і чітко виконувати кожну вправу, стежити за правильністю своєї постави.
Якщо під час виконання комплексу ранкової гімнастики ви відчуєте втому, зробіть дихальну вправу та вправу на розслаблення. Це відновить сили. Вправи на розслаблення бажано виконувати й після закінчення ранкової гімнастики.
У наведених нижче комплексах вправ ранкової гімнастики для хлопчиків 1 дівчаток 4-8-х класів кожна друга вправа - дихальна, яку ви можете використовувати для відпочинку.
ПОСТАВА. ЯК СПРИЯТИ ТТ ФОРМУВАННЮ
Постава - це звичне положення тіла під час стояння, сидіння, ходьби та іншої діяльності.
Правильна красива постава так само, як і ваші знання, вміння і навички потребує тривалого й постійного виховання, навчання й тренування.
Звідки ж беруться дефекти постави?
Найчастіше вони виникають від неправильного положення вашого тіла під час ходьби, сидіння, або надмірного навантаження, а також внаслідок захоплення якимось одним видом фізичних вправ. У вашому віці особливо шкідлива неправильна поза при сидінні. Адже ви сидите в школі за партою та вдома за столом, готуючи уроки, в кіно, театрі, та інших закладах протягом 5,5-8,5 год (залежно від віку). Якщо ви сидите за незручною партою чи столом, горбитеся, нахиляєте тулуб в один бік, лягаєте грудьми на парту або стіл, низько опускаєте голову, ви поступово створюєте умови для викривлення хребтового стовпа (сколіозу) , яке згодом фіксується внаслідок швидких у вашому віці процесів окостеніння. Крім того, неправильна поза порушує легеневу вентиляцію, зменшує надходження кисню до мозку, утруднює приплив крові до нього.
Пам'ятайте! Легше не допустити викривлення хребтового стовпа, аніж потім працювати над його виправленням (коригуванням): у підлітків викривлення дуже важко виправляються!
Для того щоб виховати правильну поставу, потрібна систематична, копітка робота не тільки над зміцненням м'язів шиї, спини, грудей та ніг, а й над вихованням навички тримання тіла в правильній позі - установкою тіла в позі правильної постави.
Які ж ознаки правильної постави?
Лоб і підборіддя знаходяться в

 
 

Цікаве

Загрузка...