WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Процес репродукції - Реферат

Процес репродукції - Реферат

вагітності. Після шести місяців верхній кінець матки заходиться на рівні пупка, а до кінця 8-го місяця - на рівні нижнього кінця грудини. Плід в матці приймає характерне положення: ручки і ніжки схрещені і зігнуті в ліктьовому, колінному суглобах, спина зігнута дугою, а голова нахилена і повернута в одну сторону. До моменту пологів плід звичайно буває повернутий головою вниз, так що голова виходить першою, інколи першими показуються ягодиці або ноги, в таких випадках пологи бувають більш складнішими. Пологи починаються із довгого ряду скорочень матки, які відчуваються як пологові схватки. Пологи можна поділити на три періоди. Під час першого періоду скорочення матки проштовхують плід вниз в напрямку до шийки матки; шийка внаслідок цього розширюється, що дозволяє плоду проходити через неї. У другому періоді плід проходить через шийку матки і піхву - проходить вигнання плода. В цей час, ще до перерізки пуповини, скорочення матки видавлюють значну частину крові плода із плаценти зворотно в тіло дитини. Через декілька хвилин пульсація судин пуповини зупиняється і пуповину можна перев'язати і відрізати, цим самим відділивши дитину від матері. Залишається рубець, який називають пупком. В останній період пологів, в результаті нового ряду скорочень матки плацента і плідні оболонки відділяються від слизової оболонки матки і виштовхуються назовні. Після пологів матка зменшується в розмірах, і в той же час її слизова оболонка швидко встановлюється.
Збільшення молочних залоз під час вагітності і поява лактації (виділення молока) викликається впливом гормонів яєчників і передньої долі гіпофізу, однак для продовження лактації необхідно кормити дитину груддю. Якщо не годувати новонародженого, то виділення молока через декілька днів припиниться і залози зменшуються в розмірі; при годуванні вони продовжують виділяти молоко протягом 6-9 місяців і навіть довше.
Фізична культура (раннє вставання після родів) поліпшує діяльність серця, легень, добре впливає на процеси обміну речовин у цілому, а це - неодмінна умова достатньої лактації.
Про все це слід пам'ятати замолоду і жити так, щоб уже в дитинстві, підлітковому та юнацькому віці забезпечити необхідні умови для народження в майбутньому здорової і щасливої дитини.
Здорова дитина ... Ніщо не може принести стільки щастя, радості, почуття гордості і задоволення в житті, як чемна, розумна, вихована і здорова дитина.
Мати завжди хоче бачити свою дитину здоровою. За здорову і виховану дитину треба боротися наполегливо і терпеливо.
Процес сперматогенезу.
Сім'яник складається із тисячі циліндричних сім'яних канальців, у кожному з яких розвивається мільйони сперматозоїдів. Стінки цих канальців вистелені первинними статевими клітинами, які називають сперматогоніями. Після статевої зрілості деякі сперматогонії вступають в період сперматогенезу, що складається із серії перетворень, які ведуть до утворення зрілих сперматозоїдів. Інші сперматогонії продовжують ділитися мітотично і утворюють більшу кількість сперматогоніїв для наступного сперматогенезу. У людини сперматогенез після досягнення статевої зрілості протікає круглий рік. Сперматогенез починається з того, що сперматогонії виростають у великі клітини, які називають сперматоцитами першого порядку. Вони діляться і дають початок двом однаковим по розміру клітинам - сперматоцитам другого порядку. У них відбувається друге мейотичне ділення, а результаті якого утворюються чотири одинакові сперматиди. Сперматида - специфічна клітина, яка містить значну кількість цитоплазми, являє собою зрілу гамету, так як вона має галоїдне число хромосом, але для перетворення у функціонуючий сперматозоїд, вона повинна набути певної форми, щоб бути здатною зустрітися з яйцем.
Процес овогенезу.
Яйцеклітини утворюються в яєчнику, розвиваються з незрілих статевих клітин, які називаються оогоніями. Для них, як і для сперматогоніїв характерний мітотичний поділ. Всі ці незрілі статеві клітини містять диплоїдне число хромосом. На ранній стадії ембріонального розвитку до третього місяця оогонії починають перетворюватися в овоцити. Овоцити першого порядку залишаються на стадії профази протягом багатьох років - до появи статевої зрілості. Цитоплазма не ділиться на дві рівні частини і тому утворюється одна велика клітина - овоцит другого порядку, яка містить жовток і майже всю цитоплазму і маленька клітина - полярне тільце, яке складається тільки із ядра. Під час другого мейотичного поділу овоцит другого порядку знову ділиться на дві нерівні частини, утворюючи овоциду і маленьке друге полярне тільце. Перше полярне тільце може ділитися і давати початок двом іншим. Тепер овоцида може вирости і перетворитись в зрілу яйцеклітину.
Після злиття галоїдного набору хромосом сперматозоїда з гаплоїдним набором яйцеклітини, яке проходить при заплідненні встановлюється диплоїдне число хромосом. Таким чином запліднене яйце, або зигота містить диплоїдне число хромосом. Кожна особа отримує рівну половину своїх хромосом і половину своїх генів від матері, а другу половину - від батька. В залежності від характеру взаємодії генів нащадок може походити на одного з батьків більше, чим на іншого, але як і мати, так і батько вносять однаковий вклад в його спадковість.
Природа на знає більш удосконаленого і складного створіння ніж людина. Могутні вроджені інстинкти(самозбереження, статевий і травний) є в самій природі людського організму. Статевий інстинкт проявляється значно пізніше, ніж інші. І в ньому є закономірність. Статева функція пов'язана з розвитком центральної нервової системи і залоз внутрішньої секреції, який виникає з віком. У людини на відміну від тварин статевий інстинкт поєднаний з одним із прекрасних і сильних почуттів - любов'ю. статева функція тісно пов'язана з вищими виділами мозку, з корою великого мозку. Завдяки цьому людина може не тільки слідувати інстинкту, але й управляти ним.
Приблизно в 13-14 років у юнаків і дівчат починає появлятись потяг до протилежної статі. Спочатку це прагнення носить неясний характер, а у 18-35 років досягає значної сили. Це статевий потяг. Менструація у дівчат починається у 11-13 років. Яйцеклітина гине, поверхневий шар слизової оболонки матки (ендиметрію) відторгається, судини розриваються і виникає кровотеча. Після цього слизова оболонка відновлюється, збагачується мережею капілярів і так до наступної менструації. Менструації переважно тривають 3-4 дні, середня кількість крововтрати індивідуальна і складає від 50 до 150 мл.
Інтервал від першого дня появи кров'яних виділень із статевих органів, тобто менструації, до першого дня наступної менструації, називають менструальним циклом. У деяких випадках після першої в житті менструації встановлюється нормальний менструальний цикл (триває 28 днів). значно частіше перші кілька менструацій настають через різні невизначені проміжки часу (в два, три і більше місяців). Часто у цей період являється біль у попереку, змінюється настрій, виникає дратівливість. Всі ці зміни тимчасові і зумовлені особливостями змін у гормональному статусі організму. Це слід усвідомлювати із розумінням, і терпеливо сприймати.
Полюції - це виділення сім'яної рідини у юнаків під час сну. Це є нормальне фізіологічне явище. Вони також можуть бути під час дивлення кіно і під час читання.
Прагнення до інтимного зближення реалізується в статевому акті. Хоча статевий акт повинен привести до зачаття нового життя, людина протягом життя здійснює велику кількість актів, не ставлячи перед собою цю мету. Таким чином, в ході еволюції людини статевий потяг, збудження, оргазм, складали одну ціль, напрямлену на забезпечення продовження роду, а досягнення оргазму - її завершення, якби підсумок всього попереднього прагнення до статевого поєднання.
Для народження здорової і міцної дитини велике значення мають фактори, які залежать від матері. Оптимальний перерив між вагітностями 2-3 роки. Підвищена фізична нагрузка, недотримання гігієнічних норм - все це негативно впливає на розвиток плода. Мати пам'ятає, що любе порушення її здоров'я може відбитися на дитині. Досвід говорить, що у матерів, які з нетерпінням чекають дитину, люблять її ще до народження, дитина родиться більш здоровою і це сприяє дальшому успішному розвитку. Дитина народжується без будь-яких звичок або рим характеру, лише з певними природженими якостями. Батьки - перші вихователі - повинні проаналізувати свою поведінку і вчинки, пам'ятати, що перші звички, норми поведінки діти засвоюють саме від них.
Використана література
"Загальна біологія" Видавництво "Генеза"
"Фізіологія людини" Л.А.Зубов, Б.І.Ходоров
"Біологія" К.Віллі
"Молодим парам" Н.М.Ходаков

 
 

Цікаве

Загрузка...