WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Процес репродукції - Реферат

Процес репродукції - Реферат


Реферат
на тему:
"Процес репродукції"
План
1. Процес репродукції. Його значення для збереження виду.
2. Структури організму, що його здійснюють.
3. Етапи процесу репродукції - статеве дозрівання, формування статевої мотивації, статева поведінка, статевий акт, запліднення, вагітність, пологи, лактація, вирощування потомства.
4. Процес ово- та сперматогенезу.
5. Критерії оцінки процесу репродукції, розвиток вторинних статевих ознак, наявність лібідо, менструацій, полюції, спроможність до статевого акту, вагітність, наявність материнських і батьківських почуттів.
Процес репродукції - це притаманна всім живим істотам властивість відтворення собі подібних, завдяки чому забезпечується безперервність і спадковість життя. Людина, так які більшість тварин і рослин розмножується статевим шляхом, внаслідок злиття яйцеклітин, які утворюються в організмі жінки і сперматозоїдів, які розвиваються в організмі чоловіка.
Чоловічі й дівочі статеві гормони виробляються залозами внутрішньої секреції - яєчками у чоловіків і яєчниками у жінок. Ці залози відносяться до статевих органів, які також забезпечують злиття чоловічих і жіночих статевих клітин, що дає початок новому життю.
Для інтимного спілкування статеві органи найбільше важливі. Знання їх анатомії і фізіології необхідно кожному. Розрізняють внутрішні і зовнішні статеві органи. У чоловіків статевий член і мошонку відносять до зовнішніх статевих органів. Статевий член складається із головки і трьох тіл, порожнини яких при статевому збудженню заповнюються кров'ю. Через одне із тіл статевого члена проходить сечовивідний канал, по якому виділяється сеча і сім'яна рідина. Мошонка - шкірястомясистий мішок, у якому знаходяться яєчка, що виконують ряд функцій. В яєчках продукуються чоловічі статеві гормони і дозрівають сперматозоїди. До внутрішніх чоловічих статевих органів відносять також сімяновиносну протоку, сім'яні міхурці і передміхурову залозу. Передміхурова залоза знаходиться в нижній частині сечового міхура, на самому початку сечовивідного каналу. Запальні процеси або інші захворювання передміхурової залози можуть викликати недоброякісні дії на статеву функцію в цілому, включаючи недоброякісний вплив на статеві можливості чоловіків. Сім'яновиносна протока має вигляд трубочки. Знаходиться в порожнині малого тазу, спускається до сім'яних міхурців, зливається із видільною протокою сім'яних міхурців і в результаті злиття утворюється сім'явипорскувальна протока. По цих протоках рухається сім'яна рідина - сперма. В сім'яній рідині містяться десятки компонентів: білкові сполуки, вуглеводи, жири, ферменти. Різні хімічні елементи, органічні кислоти, вітаміни. Основна частина сперми - сперматозоїди, в яких розрізняють головку, шийку, тіло і хвіст. Кількість і склад сім'яної рідини залежить від емоційного і фізичного стану чоловіка, також залежить від харчування. Сім'яна рідина - одна із найбільш складних субстанцій організму і порушення діяльності окремих структур статевого апарату може впливати на її якість і повноцінність.
До зовнішніх жіночих статевих органів відноситься клітор, малі і великі статеві губи і деякі залози. Границею між зовнішніми і внутрішніми статевими органами є дівоча пліва, яка являє собою сполучнотканинну перегородку, що при першому статевому акті розривається або надривається. Клітор являється аналогом статевого члена. Під час статевого збудження він наповнюється кров'ю, збільшується в розмірі. Але все це значно менших розмірів ніж у чоловіків. Малі статеві губи формуються в період статевого розвитку, а до цього вони відсутні. Зовнішні статеві органи з обох сторін прикриті великими статевими губами.
До внутрішніх жіночих органів відносять піхву, матку, яєчники, маткові труби. Піхва має вигляд трубки. Стінки піхви складаються із кількох м'язистих шарів, що мають здатність до скорочення і розтягування. Це має важливе значення під час пологів і статевого акту. Матка являє собою м'язовий порожнистий орган, в якому розвивається плід. Матка виношує плід під час вагітності і "виганяє" під час пологів. В обидві сторони від неї відходять маткові труби, які проводять яйцеклітину з черевної порожнини в матку. В маткових трубах відбувається запліднення, ранні стадії розвитку плода.
Яєчники - жіночі статеві залози. В них дозрівають яйцеклітини, із яких після запліднення сперматозоїдом розвивається плід. В яєчниках також виробляються статеві гормони. Яйцеклітина має округлу форму, самостійно рухатися не може.
Статеве дозрівання дівчат і хлопців протікає по-різному. У дівчат можна виділити два періоди: перший - швидкий розвиток молочних залоз і статевих органів з одночасним прискоренням росту тіла. Цей період закінчується початок менструацій. Другий період включає в себе завершення перебудови жіночого організму, сповільнення росту тіла і формуються умови для зачаття у внутрішніх статевих органах. У хлопців виділяють три періоди статевого дозрівання, які закінчуються до 16-18 років появленням кадика, риси обличчя стають більш грубими, мутація голосу, збільшується м'язова сила. Перехід від дитячого віку до юнацького проходить порівняно швидко і тому у зовнішнього дорослого юнака зустрічаються ще багато рис дитини, особливо в характері.
Необхідність в статевому спілкуванні у юнаків проявляється раніше, прагнення до духовної близькості у них відсутнє.
Існує думка, що більш раннє статеве дозрівання дівчат приводить до більш ранньої готовності їх до статевого життя. Але це не так. Для дівчат до 18-20 років характерно лише прагнення до емоційної близькості, ніжного взаєморозуміння, душевного життя, до досягнення необхідної фізичної, психічної і соціальної зрілості, небажано, це може шкідливо вплинути на організм.
Статева мотивація людини формується поступово. Можна виділити декілька стадій цього процесу. На першому етапі, який оцінюють як нейтральний немає статевої роздільності. З часом дитина починає розуміти, що діти діляться на хлопчиків і дівчаток. На наступному етапі - платонічному, присутня романтична поведінка. У цей період хлопчик відчуває себе захисником дівчинки, готовий здійснити героїчний подвиг, щоб вона зрозуміла, який він мужній і смілий. При цьому відсутні думки про статеве зближення. На наступному етапі - в організмі проходять складні зміни, розвиваються статеві залози. У юнаків виникають бурні сексуальні фантазії, часті полюції. Саме в цей період юнаки нерідко починають раннє статеве життя. За еротичним етапом іде етап статевої зрілості. Статеве з'єднання здійснюється по бажанню людини і хоча в основі його лежить інстинкт продовження роду, можливо для його проведення знаходиться повністю під контролем розуму.
Основна мета статевого акту призначена природою - дати початок новому життю. При статевому акті статевий член в стані ерекції вводиться в піхву. Подальше його подразнення, в результаті тертя, приводить до підвищеного статевого збудження, яке закінчується виділенням сім'яної рідини - сперми.
Сперматозоїдирухаються вверх по піхві і проникають в матку, за рахунок власної енергії і за рахунок скорочення м'язових стінок цих органів. Більшість сперматозоїдів гинуть на своєму шляху, але декотрі добираються до фаллопієвих труб і рухаються по цих трубах дальше. Запліднення звичайно проходить в верхній третині фаллопієвої труби, до того часу, коли яйце досягає нижньої сатини труби, воно втрачає здатність бути заплідненим. Із мільйонів сперматозоїдів, лише один запліднює яйце людини оточене шаром клітин, через який повинен пройти сперматозоїд, перед тим як він може сполучитися з яйцеклітиною. Після злиття сперматозоїда з яйцеклітиною навколо неї утворюється оболонка, яка перешкоджає проникненню інших сперматозоїдів. Невикористані сперматозоїди гинуть і знищуються лейкоцитами.
Після запліднення зигота, спускаючись по фаллопієвій трубі в матку, починає ділитися. Від моменту запліднення до імплантації його в стінку матки проходить 8-10 днів. В період до імплантації ембріон, що розвивається живиться виділеннями маточних залоз. До моменту імплантації ембріон являє собою клаптик із багатьох клітин, які утворилися в результаті поділу однієї клітини - заплідненого яйця.
Плацента - орган, за допомогою якого ембріон отримує їжу і кисень і звільняється від непотрібних речовин обміну. По мірі розвитку плода плацента, звичайно, також росте. До моменту пологів вона являє собою товстий диск, вага якого 500 г. Плацента служить не тільки органом харчування, виділення і дихання плода, але і є важливою ендокринною залозою.
Матка також збільшується по мірі росту плода, і до кінця дев'ятого місяця росту плода її вага в 24 рази більша, ніж на початку

 
 

Цікаве

Загрузка...