WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Профілактика новоутворень та захворювань гортані та горла - Реферат

Профілактика новоутворень та захворювань гортані та горла - Реферат


Реферат на тему:
Профілактика новоутворень
та захворювань гортані та горла
Пухлинне ураження гортані зустрічається доброякісне і злоякісне. Деякі доброякісні по своїй будові пухлини здатні пе-реходити в злоякісні. При огляді не завжди вдається їх відрізни-ти, тому для уточнення діагнозу і правильного вибору лікуван-ня необхідне дослідження кусочка пухлини під мікроскопом - так звана біопсія. Рак гортані можна віднести до найбільш по-ширених раків дихальних шляхів. Незважаючи на великі успі-хи діагностики та лікування, захворювання раком гортані за останні роки зростає. Рак гортані частіше зустрічається у муж-чин, переважно в другій половині життя, хоч має тенденцію ро-сту в молодому віці.
Першими симптомами являються неприємні відчуття в гор-лі, які надалі змінюються першінням, незначні розлади ковтан-ня, відчуття стороннього тіла, які деколи виникають внаслідок порушення дієти, особливо прийому незвичних, переважно гос-трих страв.
Ці відчуття у кожної людини на протязі життя бувають ча-сто. Людина зайнята працею, хатніми справами і не йде на при-йом до лікаря, а в результаті жорстоко розплачується, деколи навіть і власним життям.
Пухлина роз'їдає тканину, частіше всього без болів, проро-стає в корінь язика, виходить за межі гортані, поражає ГЛОТКУ. На кінець з'являється охриплість голосу, яка мішає людині спіл-куватися з оточуючими її людьми, і людина звертається до лі-каря з приводу охриплості голосу. Оглядаючи хворого, лікар-оториноларинголог бачить запущений рак гортані. Питання про життя вирішує своєчасність звернення до лікаря.
Профілактика захворювань горла
В профілактиці захворювань голосового апарату (глотки і гортані) майже найголовніше - вільне, незатруднене носове ди-хання. Тому завжди потрібно долікувати захворювання гостро-го риніту (нежить).
Пам'ятайте,
що куріння, алкоголь, гостра їжа - вороги голосу.
В холодну ісиру погоду не можна виходити на вулицю зра-зу після інтенсивного голосового навантаження. Вдихання холо-дного повітря через рот - є частою причиною гострого запален-ня голосових шляхів.
Загальному укріпленню організму, як відомо, сприяє гар-тування за допомогою водних процедур, заняття фізичною культурою та спортом. Також корисні і місцеві загартовуючі процедури - полоскання, орошення горла морською водою, від-варом лікарських трав.
Найбільш поширений наступний простий склад для полос-кання і орошення: на стакан води 1-2 краплі йоду і повареної солі на кінчик ножа.
Можна також приготувати відвар з сухої ромашки.
Для орошення придатний звичайний пульверизатор для розприскування духів. Поступово знижуйте температуру відва-ру. Спочатку його температура не повинна бути нижчою 25-28°С, через кожні 5-7 днів знижуйте температуру відвару на 1°С, довівши до 20-16°С. Тривалість курсу біля 2-3 місяців. Полоскати та орошувати горло бажано ранком і ввечері після їди.
Більшість хворих раком гортані становлять мужчини, то зловживають спиртними напоями, курять, старші 40 років, які мають контакт з нафтопродуктами... У жінок рак гортані зустрі-чається в 10 разів рідше ніж у мужчин. Це пов'язано з поши-ренням куріння серед жінок. Лікування раку гортані в ранній стадії, коли ще немає метастазів в інші органи приносить хоро-ший ефект.
Крім того, якщо пухлина невелика, можливе проведення променевого лікування, або невеликої операції. Після таких час-ткових операцій хворий продовжує майже нормально розмов-ляти, дихає і харчується звичайним шляхом.
Кожна людина повинна піклуватися про своє здоров'я, сис-тематично двічі на рік проходити профілактичні огляди. Твере-зий спосіб життя являється однією з мір профілактики ново-утворень гортані.

 
 

Цікаве

Загрузка...