WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Проблеми конкурентоздатності у галузі медичних технологій та техніки в Україні, можливі перспективи - Реферат

Проблеми конкурентоздатності у галузі медичних технологій та техніки в Україні, можливі перспективи - Реферат

стаціонар.
Вартість програми близько 520 грн. (ціни надані за 1998 рік) на рік.
2 програма: "Борис" - невідкладна допомога і поліклініка.
Ця програма дає можливість клієнту на догоспітальному етапі, крім вище перерахованої допомоги, скористатися усім спектром лабораторної й інструментальної діагностики, амбулаторним лікуванням та консультаціями фахівців.
Вартість програми близько 770 грн. на рік.
3 програма: "Борис" - невідкладна допомога, поліклініка і стаціонар.
У покриття цієї програми, крім послуг, які надаються двома попередніми, входить лікування та перебування в стаіонарі будь - якого профілю.
Вартість програми близько 1350 грн. на рік.
Термін дії програм "Борис" - один рік.
Фірма проводить гнучку цінову політику, яка спрямована на встановлення знижок для постійних клієктів, організацій і пільгові розцінки для малозабезпечених та дітей. У деяких випадких, за вирішенням адміністрації фірми, допомога може надаватися безкоштовно.
Благодійна діяльність фірми не обмежується допомогою продуктами харчування Дитячому онкологічному центру, підтримкою інших лікарень, безкоштовною допомогою у складних випадках у ДТП. Фірма виступає спонсором спортивних змагань, забезпечуючи їх медичне обслуговування.
На сьогодні у фірми склалося коло клієнтів, які ставляться до неї з виключною довірою. Понад 400 осіб придбали дисконтні картки, які дають змогу користуватися всіма послугами з 10 % знижкою.
Крім фірми "Борис", широко відомими є приватні фірми "Медіком", "Медея", "Дитина", що також надають якісну та своєчасну допомогу.
Україні варто скористатися досвідомсвітового менеджменту для вирішення проблеми забезпечення конкурентноспроможності продукції. Методично - організаційні основи забезпечення конкурентноспроможності продукції українських підприємств:
" Аналіз стану, виявлення і систематизація основних факторів і умов, що визначають конкурентноспроможність продукції (товарів, послуг) в умовах ринкової економіки;
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення законодавчих (правових) механізмів (гарантії, товарні знаки тощо);
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення економічних механізмів;
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення науково - технічних механізмів;
" Систематизація, вибір і обгрунтування нормативної та технічної бази (стандартизація, сертифікація, кодування і каталогізація продукції, техніко - економічна інформація);
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення організаційних механізмів (сервісне обслуговування, реклама тощо);
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення соціальних механізмів;
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення психологічних механізмів;
" Систематизація, вибір і обгрунтування перспективних напрямів розвитку і вдосконалення комерційних механізмів (умови платежу, поставок, знижок, марка);
" Удосконалення і поширення систем управління якістю продукції (на базі міжнародних стандартів) за рівнями, сферами, аспектами, стадіями "життєвого циклу" продукції, об'єктами, елементами формування якості продукції;
" Створення і удосконалення системи підготовки спеціалістів із забезпечення конкурентноспроможності продукції;
" Систематизація, вибір і обгрунтування напрямів формування системи захисту прав споживачів на законодавчій та суспільній основі.
Перш за все, для розв'язання даної проблеми необхідне фінансування медицини державою. Крім того, додаткові кошти для розвитку медицини можна отримати шляхом залучення інвестицій як іноземних, так і вітчизняних підприємств. Для того, щоб дана пропозиція зацікавила підприємців необхідно створити певні умови, що будуть вигідними обом сторонам. А саме, надання пільг при сплаті податків для вітчизняних підприємств та певний прибуток (пакет акцій тощо) для іноземних інвесторів.
Крім того, необхідно прилучати кваліфікованих спеціалістів до розробки технологій та впровадження інновацій у життя. А зацікавити їх можна, на мою думку, двома способами ( які повинні застосовуватися одночасно) - по - перше, це відповідна матеріальна винагорода за роботу (дуже нелегку), а по - друге, це бачення того, що їх праця та зусилля реально втілюються у життя, а не просто лежать в медичних інститутах та бібліотеках у вигляді доповідей та використовуються для проведення наукових конференцій. Оскільки кожна людина має знати, що її праця комусь потрібна, а особливо, якщо мова йде про медицину, що покликана допомагати людям.
Необхідно стимулювати роботу наукових лабораторій, науково - дослідних інститутів тощо. Якщо ці умови будуть виконані, то це сприятиме заохоченню працівників працювати саме в Україні, а не за кордоном, де рівень життя працівників медичної сфери є досить високим.
Однією з найголовніших проблем України є недостатнє фінансування медицини (внутрішнє оснащення лікарень та медичних центрів не відповідає потребам хворих), відсутність медикаментів та обладнання для лікарень, недостатня кількість лабораторій, що не мають належної техніки для винаходів та роботи на перспективу. А це є причиною того, що в країні майже не виготовляється вітчизняна медична апаратура і доводиться закупати імпортне обладнання, на достатню кількість якого не вистачає коштів.
Тому першим кроком для покращення ситуації на ринку медичних технологій є фінансування та інвестиції в дану галузь, а особливу увагу треба звернути саме на виробництво вітчизняної техніки та проведення досліджень з метою винаходу нових ліків та технологій.
Список використаної літератури.
1. '''Здоров'я України'', - № 11, 2001 р.
2. ''Здоров'я України", - № 2, 2001 р.
3. ''Економіка України'', - № 4, 1999 р.
4. ''Економіка України'', - № 2, 1999 р.
5. ''Комп&аньон'', - № 4, 2000 р .
6. ''Комп&аньон'', - № 18, 2000 р.
7. ''Медичний бізнес'', - № 9 , 2001 р.
8. ''Медичний бізнес'', - № 11, 2001 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...