WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості - Реферат

Про стан та перспективи розвитку фармацевтичної промисловості - Реферат

розвивається. Питома вага медичної та мікробіологічної промисловості в загальних обсягах промислового виробництва України на початку 2000 року становила 0,9%. На сьогодні цей показник перевищує 1,1%.
Поточного року у фармацевтичній промисловості очікується зростання обсягів виробництва на 228 млн. грн. і досягнення рівня 1,4 млрд. грн. в порівняльних цінах, або на 18,5 %.
Індекс виробництва продукції фармацевтичної промисловості перевищує цей показник по промисловості України в цілому.
Виробництво готових лікарських засобів у натуральному вираженні за 10 місяців поточного року зросло порівняно з відповідним періодом минулого року: в ампулах - на 43,5%, в упаковках - на 7,7%, у флаконах - на 9,3%.
За підсумками 10 місяців поточного року, досягнуто стабілізації цін на продукцію вітчизняної медичної промисловості - за період січень-жовтень 2001 року порівняно з груднем 2000 року ціни на неї знижено на 0,4% (по промисловості в цілому ціни зросли на 0,7%).
Останніми роками індекс споживчих цін на медикаменти утримується на нижчому від загальнодержавного рівні: у 1999 році він становив 119,2%, а на медикаменти - 113%, а в 2000 році відповідно 125,8 і 113,7%. За 10 місяців 2001 року індекс споживчих цін на медикаменти становив 100,9% проти загальнодержавного рівня цін споживчого ринку - 103,9 %.
У структурі роздрібного продажу аптек співвідношення іноземних та вітчизняних ліків - 42/58 %, у той час як на їх ринку (у вартісному вираженні) - 54/46 %. Це свідчить про перевищення на ринку попиту на вітчизняні ліки.
Проте низка проблем у фармацевтичній сфері залишається гострою і потребує першочергового вирішення. Це стосується впровадження європейських стандартів виробництва, оновлення технологій виробництва лікарських засобів та введення в дію нових потужностей, впровадження державного замовлення на вітчизняні ліки та системи підтримки вітчизняного виробника в цілому, сприятливих умов інвестиційної діяльності, створення єдиного інформаційного простору, удосконалення системи ціноутворення на лікарські засоби та ін.
Виходячи з Концепції розвитку охорони здоров'я населення України, пріоритетних завдань Кабінету Міністрів України, Стратегії подолання бідності та інтеграції до ЄС та з метою раціоналізації лікарської допомоги, її оптимізації та доступності, вважати стратегічною метою розвитку фармацевтичного сектору забезпечення балансу між попитом та пропозицією лікарських засобів через: підвищення ролі фармацевтичної сфери у збереженні здоров'я населення, створення єдиної системи лікарського забезпечення населення, якості лікарських засобів, стандартизацію фармацевтичної діяльності, створення трирівневої системи управління (державний - експертний - регіональний), сприяння розвитку фармацевтичної промисловості, регулювання ціноутворення на лікарські засоби, що закуповуються для державних потреб, створення системи висхідного багаторівневого фахового удосконалення працівників фармацевтичної сфери та єдиного інформаційного простору.
Колегія вирішує
1. Державному секретарю Шевчуку С. В., першому заступнику Державного секретаря Поляченку Ю. В., заступникам Державного секретаря Гойді Н. Г., Картишу А. П., Коротку О. Ш., керівникам структурних підрозділів МОЗ та Державного департаменту розробити заходи Міністерства охорони здоров'я України щодо реалізації доручень, висловлених Віце-прем'єр-міністром Семиноженком В. П. на колегії, та пропозицій її учасників.
До 30 грудня 2001 року
2. Виробництво фармацевтичної продукції
2.1. Заступнику Державного секретаря Коротку О. Ш., керівникам структурних підрозділів Державного департаменту розробити державну систему стандартизації фармацевтичної продукції та сертифікації лікарських засобів.
Протягом 2002 року
2.2. Державному секретарю Шевчуку С. В., першому заступнику Державного секретаря Поляченку Ю. В., заступникам Державного секретаря Гойді Н. Г., Картишу А. П., Коротку О. Ш., начальнику Головного управління економіки Вовк М. Г., начальнику Головного управління організації медичної допомоги населенню Ждановій М. П., начальнику Головного санітарно-епідемічного управління Бережнову С. П., начальнику управління медичного страхування, нових медичних технологій та експлуатації медичних закладів Григоровичу В. Р., керівникам структурних підрозділів Державного департаменту забезпечити:
2.2.1. Формування державного замовлення на 2003 рік на вакцини, протитуберкульозні та онкологічні препарати, інсуліни, наркотичні та психотропні препарати і прекурсори.
До 1 квітня 2002 року
2.2.2. Пріоритетне фінансування розробок і впровадження лікарських засобів та заходів щодо будівництва, введення в дію нових та реконструкції діючих підприємств згідно з Комплексною програмою розвитку медичної промисловості України на 1997-2003 роки, національними та державними програмами, спрямованими на боротьбу із соціально небезпечними хворобами - Комплексна програма "Цукровий діабет", Національна програма боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2005 роки, Національна програма "Діти України", Програма профілактики і лікування артеріальної гіпертензії в Україні, Національна програма "Репродуктивне здоров'я 2001-2005", Програма "Здоров'я літніх людей", Програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2001-2003 роки" та іншими прийнятими державними програмами в галузі охорони здоров'я, а також подання до Міністерства фінансів пропозицій щодо передбачення у проекті Державного бюджету України на 2003 рік необхідних видатків на фінансування створення виробництва протитуберкульозної вакцини та ампульного розливу ін'єкційних розчинів на ДП "Львівлікпрепарати" у сумі 8,9 млн. грн., введення в дію виробництва антибіотиків у м. Ладижин у сумі 5 млн. грн., реконструкції ДП "Одеський завод бактерійних препаратів" у сумі 10,7 млн. гривень.
Протягом 2002 року
2.2.3. Доопрацювати та подати на розгляд і затвердження Кабінету Міністрів України Державну програму "Створення вітчизняних виробництв медичних препаратів і вакцин на базі обладнання, закупленого за рахунок коштів іноземних експортних кредитів, залучених під державні гарантії".
Протягом 2002 року
2.3. Заступникам Державного секретаря Гойді Н. Г., Картишу А. П., Коротку О. Ш. спільно з інститутами Національної академії наук України та Академії медичних наук, ДНЦЛЗ, Національною фармацевтичною академією, вищими медичними закладами освіти, Київською медичною академією післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика забезпечити розробку Державної програми розвитку фармацевтичної промисловості на 2004-2010 роки.
Протягом 2002 року
2.4. Державному департаменту з контролю за якістю, безпекою та виробництвом лікарських засобів і виробів медичного призначення, Державній інспекції з контролю якості лікарськихзасобів:
2.4.1. Здійснити заходи для зупинення виробництва інфузійних лікарських засобів у аптеках, де не забезпечуються вимоги щодо їх виготовлення. Грудень 2001 р. - січень 2002 р.
2.4.2. Підготувати проект постанови Кабінету Міністрів України, передбачивши поетапний перехід на використання в лікувально-профілактичних закладах інфузійних лікарських засобів промислового виробництва.
Січень 2002 року
3. Забезпечення лікарськими

 
 

Цікаве

Загрузка...